Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Колко дебели са били корабите едно време, и колко са дебели сегашните от смола? После, каква смола? Полиестерна, епоксидна, винил-естерна.......

    С какво е по-добра от дървото? А защо трябва да е по-добра или по-лоша с нещо?
    Епоксидна и полиестерна съм ползвал доволно много. Наше производство, разбира се. Другата не я знам каква е. Я кажи какви кораби се правят от смола сега?

    Не твърдя, че е лоша за дръжки, напротив - съвсем подходяща е понякога. Отделно дето дава невероятни възможности на фантазията, за който я има (за скоростния лост на москвича няма да отварям приказка). Просто дървото е по-меко, но се кърши по-трудно от смолата. Температурата също не и е добър приятел, а дървото се влияе от нея далеч по-малко.

    Коментар


    • #32
      От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

      Аз не съм съгласен, че микартата като такава е по-крехка от дървото. Простото обяснение е, че плата изпълнява функция на армировка, а също може да има скрита метална мрежа така че нека не говорим за нещо просто за да го оплюем. А при директен пламък върху дърво или микарта не виждам кое е по-добро или лошо.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #33
        От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

        Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
        Аз не съм съгласен, че микартата като такава е по-крехка от дървото. Простото обяснение е, че плата изпълнява функция на армировка, а също може да има скрита метална мрежа така че нека не говорим за нещо просто за да го оплюем. А при директен пламък върху дърво или микарта не виждам кое е по-добро или лошо.
        Е, хайде сега пък пламък! Нали няма да се ползват за ръжен. Иначе са си равностойни - при изтърване от високо на твърдо дървото ще хлътне, пък смолата ще се откърши до плат. Еднакво болезнено за естетското око на собственика. Ако блъскаш с дърво или нещо по-твърдо по дръжката по необходимост, дървото ще се разплеска а смолата ще се отлюспва. И пак еднакво ще те заболи сърцето, нали?

        Коментар


        • #34
          От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Я кажи какви кораби се правят от смола сега?
          Такива, при които смолата дава предимство. Иначе просто е значително по-скъпо от стоманата.

          Смоли има много. Ама наистина много. И част от тях ще ти е доста трудно да ги скършиш. Простия епоксид и полиестер не са показател за нищо.

          И впрочем, ще ми се да видя как ще строшиш блокче текстолит по-лесно от дърво. Щото аз съм пробвал - не става. И на няколкостотин градуса издържа, без да се разпадне, без да се запали, и без да си смени качествата.

          И двата материала имат уникални качества. Не виждам защо трябва да пренебрегваме някой в полза на друг или обратното. За дръжка например има толкова видове дърво които вършат работа, и толкова различни на усет, тежест и качества, и външен вид, че практически са несравними дори помежду си. Всеки си има вкус. Всеки е свикнал с нещо. Всеки материал дава нещо и взима друго. Но да сравняваш дърво с епоксид като здравина е нелепо. Вероятно има дърво, което е сравнимо, но много малко дръжки са с такова.

          Помоему и двата показани ножа са произведение на изкуството, точно толкова колкото и всеки друг нож, направен с майсторство и вкус. То това им е ценното - хубави ножове има и в магазина, ама в тия правени на ръка някой е оставил частица от себе си. Дори и да не са толкова здрави, да не са толкова практични колкото тия от магазина, понякога другото е по-важно. Аз въпреки че не съм ножар, много по бих се зарадвал на такъв подарък, отколкото и на най-скъпия нож от магазина, дето е направен в хиляди бройки. Като го погледна или използвам, винаги ще се сещам за човека, който го е направил и за човека който ми го е подарил.
          Последно редактирано от sparkybg; 24-01-13, 21:46.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            ...пък смолата ще се откърши до плат....
            Зависи как е правена, колко е оставена да се напои, как е пресована, дали е вакуумирана, колко рехав е бил плата. Има много "ако".
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

              Сега специално за феновете на дървото
              Стомана 1.4116, 56 hrc
              Дръжка: кокоболо, махагон, фибър, тониран явор, инокс.
              Дължина 250 мм
              Острие с чойла 135/33/3.5 мм
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                Евала на майстора. Някой колеги не харесаха микартата ието че "Таргет" им показа, че може и друго да прави. Още веднъж БРАВО от мен.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #38
                  От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                  Браво много са хубави. Имам доста ножове, но тези са с уникални. Какви са цените ?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                    Бравос!
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                      Колега, за цените го питай на лични!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                        Още един ниско бюджетен нож.
                        Стомана 1.4116 с умопомрачителните 56 HRC , дръжка орех и инокс.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                          Хубавец е Дачо.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                            Ножовете те майсторе стават все по-красиви и удобни.
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                              Още един от 1.4116, орех, биволски рог и инокс.
                              Дължина: 255мм
                              Острие:130/29/3.5мм
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                                Страхотен ловен нож.
                                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                                0882 52 00 52 - Жоро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X