Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

    Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
    Благодаря на всички колеги за добрите думи.
    Радвам се че ви харесват.

    Принципно ги правя и ги продавам. А за цената.....всичко зависи от материалите.
    Тези от тази стомана са евтини (бюджетни)
    Но в момента имам и доста по добра стомана
    Здравей,
    Каква по - добра стомана имаш предвид. В къщи имаме 2 ножа на "Мора". Случайно са купени, после разбрах, че били хубави.
    За домашна употреба каква стомана трябва да е най- добра и за излети в гората също. Дялкане на клечки и такива ми ти аматьорски работи.

    Коментар


    • #17
      От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

      Първоначално публикуван от vdglog Преглед на мнение
      Здравей,
      Каква по - добра стомана имаш предвид. В къщи имаме 2 ножа на "Мора". Случайно са купени, после разбрах, че били хубави.
      За домашна употреба каква стомана трябва да е най- добра и за излети в гората също. Дялкане на клечки и такива ми ти аматьорски работи.
      Здравей!
      За домашна употреба, дялкане, излети.....според мен е по добре нещо по евтино. Виж за работа, където трябва да свърши по бързо е друг въпрос.
      Въпреки че аз не съм много на това мнение.
      Морите са добри ножчета.
      В момента имам Bohler N690Co, която е с кобалт 1.5% и е аналог на VG-10 и на ATS-55
      но може да се намери и някои "CPM" стомани. но тук вече парите са доста.

      Коментар


      • #18
        От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

        Аз пък защетавам микартата, защото е в пъти по издържлива от дървото, което освен че е по крехко е и порьозно и ако го оставиш 5 дни във вода, що ще чиниш след това?
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #19
          От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
          Аз пък защетавам микартата, защото е в пъти по издържлива от дървото, което освен че е по крехко е и порьозно и ако го оставиш 5 дни във вода, що ще чиниш след това?
          Микартата ако я варя 5 дена в трансформаторно масло, дали ще оцелее.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

            На мен не ми се е случвало да варя нож 5 дни в каквото и да е масло, каква е идеята?!
            +1 за микартата.
            "Make love, not war!"

            Коментар


            • #21
              От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

              Не бре, няма да я варя. Нищо против нея. Ама нямам намерение и който и да е нож с дървена дръжка, да го кисна 5 дена във вода.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                Аз пък защетавам микартата, защото е в пъти по издържлива от дървото, което освен че е по крехко е и порьозно и ако го оставиш 5 дни във вода, що ще чиниш след това?
                Aми,то и колците дето са ги набучкали венецианците в морето са дървени,ама държат вече няколко века!Зависи какво е дървото и как е обработено.
                А микартата за мен е нещо като чалгата,ама то - въпрос на виждане.
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #23
                  От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                  Въобще не говоря, че трябва да киснеш ножа в супата, а ще дам като пример след риболов или бивакуване си си забравил ножа в нокър плат, или нещо от сорта. С това не казвам че отричам дървото като матерял, а че всеки може да има "чалгаджийско" според колегата мнение за дръжката на ножа си.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                    Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                    А микартата за мен е нещо като чалгата,ама то - въпрос на виждане.
                    Интересно какво ти е мнението за чалгаджиите от Барк Ривър ?
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                      Дробе, просто трябва да обясним че няма нищо лошо в дървените дръжки, но като технически характеристики микартат е по-добра.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                        Че няма нищо лошо в дървените дръжки, няма. С дървените философи обаче нещата не стоят така.
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                          Дробе, просто трябва да обясним че няма нищо лошо в дървените дръжки, но като технически характеристики микартат е по-добра.
                          Макар да съм последния, който трябва да се намесва, на база опит със смоли да ти кажа, че се кършат много по-лесно от дървото. От никакъв удар. Корабите някога са били дървени, накиснати дори в солена вода, но пък са живели, нали. Сега от смола се правят малки лодки с малки претенции. Истинските - от стомана. Смолата дава пространство за развихряне на фантазията, търпи вода, твърда е (макар и крехка), но слънцето не и е приятел. Не се сещам с какво е по-добра за дръжка от дървото, но пък съм отворен да науча.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Интересно какво ти е мнението за чалгаджиите от Барк Ривър ?
                            Кофти.Виж ако им се сменят микартените дръжки...
                            Нещо май се дразниш.Ама то не може да се дразни човек от чуждото мнение!Нито пък да насажда своето!Колегата ме попита защо мисля така за микартата и аз му отговорих.Нито съм се опитвал да го убеждавам, нито ще те убеждавам тебе!Щом ти харесва този материал купувай си ножове с дръжки от него,аз не бих го сторил,а ако ми подари някой нещо такова на същият ден ще му направя нова дръжка от дърво.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                              Аз имам ножове и с дърво, и с микарта, и с G-10 и не мога да приема критика по нито един от материалите. Всеки има своите плюсове и своите минуси, но да викаш на новото "чалга" и да разправяш как микартата е по- трошлива от дървото са несериозни работи.
                              Иначе, евала на колегата за изработката.
                              Зима иде

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ножовете на Дачо или "Т-Knives"

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Корабите някога са били дървени, накиснати дори в солена вода, но пък са живели, нали.
                                Колко дебели са били корабите едно време, и колко са дебели сегашните от смола? После, каква смола? Полиестерна, епоксидна, винил-естерна.......

                                С какво е по-добра от дървото? А защо трябва да е по-добра или по-лоша с нещо?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X