Обява

Свий
Няма добавени обяви.

промени по самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: промени по самурай

    Защо не завартиш малко моста и ще дойдат равни е не е лесно но май се налага

    Коментар


    • От: промени по самурай

      Като завъртя кастора надолу и ъгъла при раздатката става докрай на карето.Проби бая съм си правил.
      Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

      Коментар


      • От: промени по самурай

        Здравей Боби,
        Аз го играх подобен много сериен филм с моят самурай. След подмяната на двигателя с типичният опелов и подмяната на мостовете с такива от Ланд Ровер всичко стана каша, вибрации, тракане, шумове като че ли джипа ще се разглоби всеки момент. Всичките главоболия бяха от лоши ъгли на карданите, даже не лоши ами ужасно лоши. Аз съм със самурайската раздатка и докато не я преместих така че предният и задният кардан да застанат в една линия джипа просто неможеше да се кара. Това което ти си направил с задния кардан и главините от венто би трябвало да работи безпроблемно. На моят джип съм сложил на кардана между СК и РК подобно каре, но от Лада нива някои от тях са с фабрични такива и маншона нищо му няма. Другата седмица като се прибера в България ще ти снимам при мен как са карданите, а аз съм с нормални уазкови кардани. При мен остана само едно много неприятно тракане като отпуснеш газта и за сега е заподозряно карето от лада защото сложих втора употреба само за проба и така си и остана. В последствие като направих моят джип направихме още един самурай по същият модел, но там директно карданите бяха заменени с вътрешни карета от голф 3 (150к.с.) и съответните полуоси. Джипа не е каран все още по състезания или много сериозен тормоз, но се движи без проблемно. Подобни кардани със съчмени карета се влагат и в форд транзит, но незнам точно коя година.
        „глупава глава на краката почивка не дава”

        Коментар


        • От: промени по самурай

          Врачка ,че му търсим на тоя самурай накрая.За една седмица два пъти пак проблеми с кардана.Първо се скъса на заварката между шлицевата двойка и едната полуоска.Беше към 1мм проникнала на дълбочина заварката.После при друг заварчик направи му скос на 45 градуса некакви коренчета и днес при подскачане нарочно в баир да видя дали ще издържи заварката излезна полуоската от карето .Гледам няма я зегерката която го държи и като погледнах в карето видях че има парче от шлиците на полуоската.Вместо да се разтегне от шлицевата двойка полуоската в тръгнала да се вади и парче към 7 мм има откъснато от шлиците.Осигурител за резби не ми се слага .Май ще точковам полуоската за карето да нямам повече проблеми.
          Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

          Коментар


          • От: промени по самурай

            Филма с вибрациийте свърши отдавна ,задният кардан след цял ловен сезон е здрав и със здрави маншони.Успях обаче да блокирам омеговият двигател.Сега събирам друг 2.0 8 клапана пак от омега но с нови бутала ремонтни, сегменти ,лагери ,шлайф цилиндри,вал, хонинг,челен шлайф блок ,портната глава,разширени всмукателни отвори глава ,свалена глава и блок общо 2мм за да стане от 9.2 на 11.2 степента на сгъстяване .Разширих и тръбите на всмукателният колектор по главата и за десерт от старият колектор и новият се направи един за да си остана с карбуратор.Намерих си ел. помпа от заз за бензина.Сега се събира мотора.Снимки скоро.
            Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

            Коментар


            • От: промени по самурай

              Защо не мога да качвам снимки.
              https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
              https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
              Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X