Обява

Свий
Няма добавени обяви.

промени по самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • промени по самурай

    Двигателя харчи масло и ще му се сменят сегментите като са начало .Искам малко да го позасиля тоз двигател . Намислил съм да олекотя маховика с 0.5 кг, до му дигна степента на сгъстяване до 10.5 към 1 да му портам главата и увелича фито на карба до колко позволява като изтъня и пластините които държът дроселовата клапа за да може да постъпва максимално количесто въздух. Бих се радвал ако и вие си дадете мнението за събуждане на някой и друг кон и за по лесното развъртяне на двигателя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-01-02-250.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5997591
    Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

  • #2
    От: промени по самурай

    Този Самурай поне на купе е с 1000кубиков мотор.Съвета ми е да не се тормозиш с двг-то ако е 1000 а да го смениш с минимум 1.3 а ако е възможно най-добре с 1.6 Витара мотор.Не олекотявай маховика освен ако не искаш да правиш рали автомобил за офроуд е по добре да е по тежък заради въртящия момент.Хубаво е да впишеш в профила ти от къде си гледам машината ти е с пазарджишка регистрация.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #3
      От: промени по самурай

      друг двигател не искам да слагам. Тоя и така си ми стига силата ми. НА мен ми трябва да си ходя на лов.А маховика исках да го резна само половин кг за да може да се развърта малко по рано, но в същото време да си му останат и високите обороти
      Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

      Коментар


      • #4
        От: промени по самурай

        Ти си знаеш само дето проблема с оборотите дето го споменаваш колкото и да олекотяваш маховика с големите гуми няма да се изпари,какъв размер са тези гуми,двт-то е маломощно и не съм сигурен колко ще се изцеди от него но съм убеден в това че надежноста му ще намалее а ефекта които търсиш няма да го има все пак колата си е твоя ти си знаеш.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          От: промени по самурай

          От този двигател е изцедено колкото може. С идеите си ще сътвориш едно бързо отиващо за скрап желязо и пак ще сложиш друг двигател.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            От: промени по самурай

            Не ги слушай. К'во разбират Ванката и Дявола от Самурай....

            Сложи му и един чарджер и го карай на метанол.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: промени по самурай

              С рязането на маховика силата ти в ниските ще се приравни със силата на БГ политиците...Тей де никаква...
              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

              Коментар


              • #8
                От: промени по самурай

                самурая е вече с 5.125 дифове и пълна ревизия на двата моста. Ресорите са с основен самурай а другите от трабант ,като всичките са продупчени в краищата и са сложени полимиадени вложки между листовете и литиева грес.Предстои им двойни люлки и по дълги амове че тия ми ограничават ходовете.Купих чусто нови гуми 84 см високи 16-ки на които тези дни трябва да взема джанти които да бъдат обърнати. При други промени ще информирам
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:935109_576746479037625_347018730_n.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5510064Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46872_577008189011454_1046527688_n.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5510070Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-27-326.jpg
Прегледи:1
Размер:201.4 КБ
ID:5510071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-04-03-385.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5510072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-07-04-775.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5510073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-07-04-776.jpg
Прегледи:3
Размер:164.9 КБ
ID:5510074Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-07-04-777.jpg
Прегледи:3
Размер:159.9 КБ
ID:5510077
                Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                Коментар


                • #9
                  От: промени по самурай

                  С тия гумета ме върна в първи клас. Мислиш ли да ползваш бързите?
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: промени по самурай

                    Споко.Издирвам омега 1.8 карбуратор цяла за донор на двигател скорости радиатор водни съединения некой друг кабел и като я върна после на вторични да си поизбием от разходите
                    Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                    Коментар


                    • #11
                      От: промени по самурай

                      Първоначално публикуван от bobi8603 Преглед на мнение
                      Споко.Издирвам омега 1.8 карбуратор цяла за донор на двигател скорости радиатор водни съединения некой друг кабел и като я върна после на вторични да си поизбием от разходите
                      Аха, значи глупавите идеи от първият пост са си отишли. Браво. А относно хлопеловият донор по-добре е Омега 2.0. Поне около 100 магарета да го докараш та вярно да може да си носи гумите.
                      Последно редактирано от derhunter; 11-08-13, 21:43.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        От: промени по самурай

                        Не ми се занимава с инжекция, нито да му слагам друг смукателен колектор с карбуратор.Може и рекорд 2.0 карбуратор ако се намери с здрав мотор
                        Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                        Коментар


                        • #13
                          От: промени по самурай

                          Ако гумата е 84см. това е приблизително 35" никакъв шанс с това окачване да я събереш в калниците.

                          Какъв е размерът на гумите?
                          ТЛК-120 Николай Колев
                          0898521295

                          Коментар


                          • #14
                            От: промени по самурай

                            Нищо по трудно или различно от насаждането на карбураторният няма щом ползваш цяла кола за донор.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              От: промени по самурай

                              235/85/16 lerma gomme trial extreme
                              Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X