Обява

Свий
Няма добавени обяви.

промени по самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: промени по самурай

    Обикновено карданите на всички автомобили седят с шлиците към скоростите , но на вас ви харесва да е на обратно.

    Коментар


    • От: промени по самурай

      Това на последната снимка е старият мост 2.8 патрол.Сега си е с мост от 3.3 горните снимки.Там ъгъла е много по-малък но пак си е като вибромаса като тръгва.Малкото карданче е със съчмени вътрешни карета от голф 3 и шлици между тях.
      Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

      Коментар


      • От: промени по самурай

        Може да си писал по-напред в темата, но не ми се рови, та-каква е тази странна система с ресьори и пружини., някакви допълнителни щанги се виждат?
        Да не би нещо от там?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: промени по самурай

          Първоначално публикуван от vasilev Преглед на мнение
          Обикновено карданите на всички автомобили седят с шлиците към скоростите , но на вас ви харесва да е на обратно.
          На Кардана от двете страни има мъжки и женски кант.Да се обърне трябва да го изпиля.Това са си заводските кардани.
          Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

          Коментар


          • От: промени по самурай

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Може да си писал по-напред в темата, но не ми се рови, та-каква е тази странна система с ресьори и пружини., някакви допълнителни щанги се виждат?
            Да не би нещо от там?
            Tова е anti wrap bar.Прижината се счупи преди година и на нейно място сега е с Планка като люлките на ресорите.Тази снимка я сложих да се види ,че с мост с централно прасе ъглите на кардана стават много по голями спрямо изнесеното прасе.Тя е стара.Актуалното е това.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170605_122640.jpg
Прегледи:2
Размер:186.3 КБ
ID:5756122Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170605_122729.jpg
Прегледи:2
Размер:178.4 КБ
ID:5756123Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170605_122711.jpg
Прегледи:2
Размер:180.3 КБ
ID:5756124
            Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

            Коментар


            • От: промени по самурай

              И с променен кастор пак същото.Ети ще сваля малкият кардан и фланците да ги дава пак на стругаря да види да не би да бие нещо.Аз не вярвам да е от тях,неможе само при тръгване да тресе цялото табло все едно ще се разпада и после всичко си е ок.От кардан ако е би трябвало с колкото се повече оборота се върти да тресе повече.Най ме съмняват тампоните на раздатката нищо че са бая голями, при зор заради ъгъла на задният кардан да я карат да се мести наляво надясно.Ще вкарвам телефон с камера да снима в движение кое мърда отдолу.Ако е раздатката ще и се сложат и тампони отстрани да седи в покой.Неможе с вдигнат заден мост и газ подред на всяка скорост до високи обороти да си е всичко наред, няма замятане на кардани ,няма вибраций.
              Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

              Коментар


              • От: промени по самурай

                Като тръгва машината,някой да гледа дали отстрани има видимо тресене и къде е .Евентуално и на по-дълъг канал ако има.Ако няма видимо тресене в задния мост ,търсете напред до амбриаж пак.Дебалансиран феродов прави мизерии особено при преправяни трансмисионни трасета.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: промени по самурай

                  На мен ми се виждат много странни ъглите на пиньона и вала на раздатката. Може и оттам да има нещо. Съчетано с гадни тампони на раздатката, и още нещо което не си видял или предвидил-възможен отговор на проблема.
                  Ама през клавиатурата трудно.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: промени по самурай

                    Тампоните на раздатката са премахнати.На твърда сглобка е вече.Пак има вибраций но много по бързо изчезват.Тия дни ще си я взема и като я покарам повечко ще преценим каква ще бъде нейната съдба.
                    Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                    Коментар


                    • От: промени по самурай

                      Коментар


                      • От: промени по самурай

                        Положението е доста трагично.Скъсах коженият калъф при скоростният лост и се вижда с просто око че правените фланци на малкият кардан замятат.При скорост 50 и нагоре опашката на скоростите мъдра с по един сантим наляво надясно.За 50 километра гръмнаха и двата маншона на съчмените карета.Сега минавам на карданче от газ 69.И тук се получи като като фразата на Вучков.Гледам и не вярвам на ушите си.Кардана с изместени ушета иизместени легла за чашките.А го бях купувал нов.Направихме нов фланец за опашката на скоростите и събрах друго малко карданче.До дни се надявам да го събера и да видя дали пак ще има вибраций.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170630_202651.jpg
Прегледи:1
Размер:215.1 КБ
ID:5758831Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170630_202658.jpg
Прегледи:1
Размер:180.9 КБ
ID:5758832Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170630_202712.jpg
Прегледи:1
Размер:259.7 КБ
ID:5758833Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170630_202718.jpg
Прегледи:1
Размер:231.3 КБ
ID:5758834Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170630_203113.jpg
Прегледи:1
Размер:192.9 КБ
ID:5758835Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170630_203157.jpg
Прегледи:1
Размер:246.0 КБ
ID:5758836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170630_203530.jpg
Прегледи:1
Размер:306.6 КБ
ID:5758837Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170630_203606.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5758838Натиснете снимката за да я уголемите

Име:timg_20170630_203613.jpg
Прегледи:1
Размер:166.2 КБ
ID:5758839
                        Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                        Коментар


                        • От: промени по самурай

                          Това, че отворите не са точно в центъра на отливката изоб
                          о да не те притеснява.
                          Отливането е силно НЕпрецизна операция, и винаги резултата след изваждането от леярската форма е едно към гьотере.
                          Виж, после, при обработването на отворите за карето, и присъединителните отвори и центроването на всичко едно спрямо друго-вече е друга планета.Не, че руснаците се славят с особена прецизност, но поне аз не съм виждал заводски кардан да бие или да има несъосност. По онези времена за такава чак небрежност са разстрелвали..

                          П.П. Проверка за това дали отворите на вилката са в една права с вала може да ти я направи всеки малко по-читав фрезист.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: промени по самурай

                            Джипа е с тефлонови тампони на скоростите и на раздатката.С малко карданче от газ 69 между тях.При свален заден кардан и каране само на преден мост няма и помен от вибраций.Все едно си караш лека кола.Когато обаче сложа задният кардан вибраций се появяват ,но утихват доста по бързо.Неприятно е и не ми харесва.Преди време когато изпращах задният кардан в Кубрат в Риткард при разговора ми със собственика му обясних ,че кардана има чупка 20 см по височина и 10 см настрани.Неговите думи бяха ,че е възможно при тая дължина на кардана да има вибраций и или да дефазирамбкардана ако може да се оправи или да си направа кардан със съчмени карета от бус Транспортер Т4 .Те били доста голями.Чуда се сега кое да права.С дефазирането ще пробвам ама не ми се вярва да стане.Да места задният мост назад не искам.Друг заден мост на който фланеца да е срещу раздатката май само руски и тойота.
                            Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                            Коментар


                            • От: промени по самурай

                              Не си уцелил правилния майстор на кардани в Кубрат. Тий се казва Иво, фирмата - Технокардан. живее до Мехата.
                              Единствено той има супермодерен компютърен стенд за баласиране на кардани
                              Samurai Gemax

                              Коментар


                              • От: промени по самурай

                                Абе аз като си правих моите кардани в гаража, с един прав ъгъл и шублер, да не са биели? Даже и доста по-късно, след като карданите се бяха поизкривили от твърдо кацане върху дървета или камъни-пак нямаше сериозно биене и вибрации. Не, че нямаше де, но бяха доста малко за кривината на карданите.
                                А и Боби казва, че вибрациите са в началото(докато оборотите са малки), и после изчезват-когато оборотите се повишат. А при разбалансиран кардан вибрациите се появяват именно при по-високите обороти.

                                Според мен дявола не е в кардана, а нещо някъде по окачването или трансмисията отдава при първоначалното натоварване. И явно е доста слабо отдаването, щом после бързо изчезва. Някой по-мек тампон от колкото трябва да бъде, някой луфт който трудно се открива при статична проверка...

                                Ако има начин да се кара, и някой да гледа отдолу какво се случва, и кое и как мърда-може да се постави диагноза.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X