Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова година -ново терано -нов късмет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова година -ново терано -нов късмет

    Здравейте и от мен. Не съм сигурен,че трябва да отварям нова тема (аки преценят модераторите да я преместят) ,но и аз се мамърдах в по -ново терано, та и аз да съ пуфалиъ! Казвам по -ново щото имах терано 2 - 96 г, ама преди седмица го смених за по-младо - 3.0 тди 2002 година. Мисля че не съм стигнал до темата с публикуване на снимки та затова незнам как да кача някоя и друга. Иначе в сравнение със старото, това е доста по -добре. Като почнеш от климатика, парното и т.н. Не съм изявен офроудаджия,ама живея във вилна зона и ми се налага да го ползвам сравнително често,отделно имам лодка с колесар и лятно -есенния сезон също ми върши прекрасна работа. Тераното го взех малко в "сурово " състояние, та сега след почивните дни ще му обръщам повече Фнимание. Смених му маслото с филтрите,преобух го с нови "обувки ", има едно виене след 30 -40 км /ч,което казаха че е от диференциала, но като го закарам на дофтор ще видим. Пожелавам на всички от форума честита коледа и безаварийна нова година! (Казвам се Пламен и се занимавам с оптика -диоптрични очила,контактни лещи и др.,ако мога да съм в помощ на някой -на драго сърце)

  • #2
    От: Нова година -ново терано -нов късмет

    Честито и със здраве да си го караш!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Нова година -ново терано -нов късмет

      Честито и много да те радва!Весели празници!
      NISSAN Terrano II (R20) 2.7TDI '99

      Коментар


      • #4
        От: Нова година -ново терано -нов късмет

        Честито и много безаварийни!

        За качване на снимки прочети:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=16138
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Нова година -ново терано -нов късмет

          Честито и пиши от къде си!
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Нова година -ново терано -нов късмет

            Честито, много да те радва! И весели празници!
            Nissan Patrol 2008
            Mercedes c220 cdi 2006
            Mercedes cls350 cdi 2013
            Mercedes GL 450 cdi 2012

            Коментар


            • #7
              От: Нова година -ново терано -нов късмет

              Честито,колега!Много беззаварийни емоции с него!Весело посрещане на новата година!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #8
                От: Нова година -ново терано -нов късмет

                Честито, хиляди безаварийни, по много чукари да те заведе и много спомени да донесе

                Мотора май е по-правилният отнесено към масата на автомобила
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: Нова година -ново терано -нов късмет

                  Съз здраве !!!
                  Лудак

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нова година -ново терано -нов късмет

                    За много години! Бъдете здрави всички! От Варна съм!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нова година -ново терано -нов късмет

                      Честито и от мен.

                      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                      Мотора май е по-правилният отнесено към масата на автомобила
                      Пущината върви здраво. Имал съм късмета да покарам и такова терано, макар и за съвсем кратко.

                      ...но, е малко капризна - сипвай най-хубавото масло, сменяй го на 7500км. Направи му пълен преглед и отстрани абсолютно всичко съмнително. Лично дори бих му прегледал цялата горивна система и най-вече дюзите. Виж му клапаните, махни му и почисти входящия колектор, и намери начин да му запушиш EGR-а. За тоя мотор това не е лигавщина, а необходимост - като махнеш колектора ще разбереш защо. И се отнасяй малко по-нежно с него, отколкото със старото. Не допускай прегрявания, избягвай каране дълго време с всичката газ. Избагвай гасене веднага след яко натоварване - дай му време да дишне и да си нормализира температурата. Смени антифриза, като преди това промий щателно системата, докато не започне да тече чиста водица. Провери термостата и виското и при най-малки съмнения - сменяй.

                      Толкоз от мен. Мотора като параметри е змей, но иска своето, за да ти служи дълго. Не е чук без дръжка като стария 2.7, но пък дава осезаемо повече.

                      Дифа - предполагам си с 200мм отзад (с капак откъм задницата - вижда се лесно). По-слаб е от 233 милиметровия. За съжаление предавателното ти число е 4.11, а старите терана са със 4.375 и 4.625, та директна смяна с по-здрав не може да се случи лесно - трябва друга корона с пиньон. Все пак, ако слагаш гуми 31-ци, 4.375 ще му паснат идеално, а комплект такива дифове от терано 2.7TDI се намират по моргите без проблем.

                      Като го отворите (при 200 милиметровия е лесно - отваряте капака, и всичко лъсва), кажи каква е хавата, пък ще го мислим. Много съм се ровил на тема дифове за терано, и все ще измислим нещо. Дано излезе само някой увеличен луфт и минеш само със смяна на лагери и настройка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нова година -ново терано -нов късмет

                        Ех ако имаше при кой да отида във Варна да направи всички тези неща, ама не аз да му казвам какво да стори щеше да е супер. Засегаразбрах за колегата с авточастите от Варна ,което си е супер. Гуми му сложих BF Goodrich A/T 235/70/16 мисля че му пасват перфектно

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нова година -ново терано -нов късмет

                          Честита придобивка!
                          Много безаварийни километри ти желая с новата машина.
                          Точно преди година на 30.12 12 /за новата година подарък/, се сдобих и аз с моето Терано 2001г.,но аз категорично заложих на по-малкия ,но по-сигурен и невероятно здрав мотор 2.7тди!
                          В заключение...послушай във всяко едно отношение какво ти е написал Спарки!!!
                          Дори си го принтирай цялото му мнение и в евентуалния сервиз им го дай на хартиен носител,като точна инструкция какво да се направи по автомобила.
                          Тераното с този мотор върви доста по-добре от 2.7тди,но...в крайна сметка това пък е за сметка на по-проблемния двигател ,който изисква много повече грижи и профилактика.Та ако искаш да не се ядосваш после,че имаш проблеми с мотора...изпълни всичко ...точка по точка!
                          Късмет!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нова година -ново терано -нов късмет

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Честита придобивка!
                            Много безаварийни километри ти желая с новата машина.
                            Точно преди година на 30.12 12 /за новата година подарък/, се сдобих и аз с моето Терано 2001г.,но аз категорично заложих на по-малкия ,но по-сигурен и невероятно здрав мотор 2.7тди!
                            В заключение...послушай във всяко едно отношение какво ти е написал Спарки!!!
                            Дори си го принтирай цялото му мнение и в евентуалния сервиз им го дай на хартиен носител,като точна инструкция какво да се направи по автомобила.
                            Тераното с този мотор върви доста по-добре от 2.7тди,но...в крайна сметка това пък е за сметка на по-проблемния двигател ,който изисква много повече грижи и профилактика.Та ако искаш да не се ядосваш после,че имаш проблеми с мотора...изпълни всичко ...точка по точка!
                            Късмет!
                            +1

                            Първо честито и хиляди безавариини километри с новата машина, дано ти донесе много радост и никакви неволи !
                            Второ, както е казал най-запознатият (без да засягам никой, за мен ЛИЧНО е така) СПАРКИ, направи всичко, ама всичко, което е казал, след това се увери, че си го направил качествено и пак провери, щото иначе ще има да си биеш главата в бОрдюра и да се чудиш какво ти се е случило. Ако ходиш по сервизи само на доверени хора и пак стоиш там да гледаш какво правят. Този мотор на тераното му пасва като "капа" на глАва, и аз имах щастието да покарам такова, макар и за малко, но след това реших че 2.7 TDi е моя късмет .


                            Поздрави и ЧНГ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нова година -ново терано -нов късмет

                              Здравейте отново, благодаря на всички за пожеланията-ще спазя препоръките ви. Днес го закарах на "доктор", та да видим. Исках да попитам предно дясно каре е за смяна, знаете ли дали са еднакви с тези на 2,7 или има някакви разлики ! Благодаря предварително. След малко ще направя опит да кача някоя снимка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X