Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

    Здравейте колеги!!!
    Току що си купих Джип Чероки 2,7 црд 2003 година и бих желал да науча повече, особено за първоначалната му експлоатация.Какво е най доброто масло за двигателя и какво още е желателно да смени и прегледа?!
    Благодаря Ви предварително и весели празници!!!!

  • #2
    От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

    Честито, ако е добре гледана машина няма да съжаляваш!

    На какъв реален пробег е?

    Предстои ми смяна на ангренажен ремък, може да се комбинираме в поръчката.

    Бих искал да благодаря специално за информацията от колегата Алекс Маринов!

    За обслужване и ремонти само при vladi333, все пак е собственик на същия модел!
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

      Няма модел Чероки 2.7 CRD! Има Чероки 2.8 CRD или Гранд Чероки 2.7 CRD! Разликата е огромна във всички аспекти, независимо, че едно Гранд липсва най- вероятно в случая... Честито, дано да си попаднал на бройка. Из форума има най- малко 3 теми в които са разсиквани в дълбочина намесите и проблемите около Гранд 2.7 CRD. Порови се, бързо ще ти излязат, ако тогава има нещо неясно ще помагаме. На 1- во място да отива на пълна диагностика в БС!
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

        Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
        На 1- во място да отива на пълна диагностика в БС!

        На пьрво и на второ време забрави за Балкана ми да пали и да ходи при Влади / в Дружба май беше /и там да му обяснят какво има под капака,кое как се гледа и какво иска джуганчето.Балкана,но в Пловдив,Софийския е маааалко по-друга бира.


        Пьрвото нещо ако нищо не се знае за колата е смяната на маслото в скоростите,а ако мерака е голям и всичко други масла,но пьк това зависи от пробега на нещото.Аз поне това бих направил.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

          Ако вземе да напише и от къде е.
          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
          Grand 3.1TD
          0898 620 306 Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

            Ако джипа е 2,7 е с верига - няма ангренажен ремък. С ангренажен ремък е 2,8 crd ( 148 коня )
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
            Jeep Wrangler 2.5i 1996'

            Коментар


            • #7
              Купих я от познат с автокъща.Първоначално я искаше за него,но после реши да я продаде и е на 160 х.км. и нещо.Доколкото разбрах,понеже е още в автосалона и след празниците ще я регистрирам,джипа е с верига .

              Да прав си..Гранд Чероки е и сигурно съм подвел колегите и няма как да ми дадете и правилен отговор...грешката е моя,но вчера го платих и още съм развълнуван

              От Варна съм.Ще бъда благодарен ако ме насочите към читав сервиз!!!

              Да,след като по горе се извиних да спомена доста важна информация,че е Гранд Чероки ми казаха от салона,че е с верига.Виждам ,че сте от Варна и може да дойда при Вас след като го регистрирам за смяна на каквото трябва при покупка на нововнос.

              Мерси за инфото!!!
              Последно редактирано от Паджеровод; 30-12-12, 17:30.

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

                Въпроса е сега е по кратък.Какво масло е най подходящо за този двигател?!

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

                  Целогодишното масло е 5W-40. За дизел.
                  10W-40 извън зимния сезон.
                  Колкото по марково, по добро. Ако има МВ одобренията, още по добре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

                    За тоя модел: 2,8 crd ( 148 коня ) 03г. от къде могат да се купят "кобилици" втора употреба или нови може ? Мисля така се казваха, че след скъсан ангренажен ремък заминаха.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

                      Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
                      За тоя модел: 2,8 crd ( 148 коня ) 03г. от къде могат да се купят "кобилици" втора употреба или нови може ? Мисля така се казваха, че след скъсан ангренажен ремък заминаха.
                      2.7 няма много общо с 2.8

                      За маслата гледай какво ползва МЛа на Мерцедес с тоя мотор или направо порови горе в полезните теми,инфо колкото искаш.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

                        Мерси Андро 160

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

                          Здравейте колеги , уважаеми teopetrov, и аз съм от Варна и откакто си купих Джипа 2.8 CRD автоматик ходя само в един сервиз
                          който е специализиран за автоматични скоростни кутии .Смениха масла ,ангренажния ремък и някой ролки ,които имаха луфт
                          и съм доволен от тях.Сервиза се намира в Зап.промишлена зона ,като се спускаш от Двете кули надолу на 100 метра надолу в ляво
                          след разклона за топливо. М и Д ауто е името на сервиза и е една синя сграда.Телефона им е : 052 599530 , 0896747 171.
                          Професионалисти са и биха те консултирали и обслужили професионално.Надявам се да съм помогнал.

                          Успех



                          Jeep Cherokee 2.8 CRD 2004 automat

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Cherokee 2,7 crd 2003

                            Mерси за инфото!!!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X