Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

    От 4 години имам Нисан Терано ІІ, 2000 г., вече на 409 хиляди километра. Може да се каже, че сериозни проблеми не ми е правил. Когато го взех не се виждаха половината сегменти на километража и часовника. Отворих таблото и се оказа, че няколко електролитни кондензатора са надути. След смяната им всичко си дойде на мястото. От един месец насам обаче имам проблем - когато дам на контакт и/или запаля двигателя стрелките на оборотомера и скоростомера подскачат като обезумели, също мигат лампите за резервата на горивото и стъкломиещото казанче. Това продължава известно време, като постепенно тези прояви стават по-рядко и по-рядко, докато всичко се нормализира. След това се оказва, че показанието на часовника се е нулирало, както и дневният километраж. Предполагам, че студът може да оказва влияние, понеже ако престои няколко часа без да се кара всичко се повтаря. Огледах внимателно платката на таблото за студени спойки, както и смених всичките кондензатори, но ефект няма.
    Има ли някой опит в решаването на такъв проблем и съответно може ли да помогне?

  • #2
    От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

    Щом се оправя проблема след време на мен ми намирисва на табло. Има ли възможност да се тества друго табло? Това е най-безболезнения начин. Разглоби таблото и отиди но някоя морга и ги помоли да щракнете тяхно да видите какво, ще стане.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

      Определено проблемът е със захранването, но все още неизвестните са повече... Има един чип, стабилизатор на напрежение, който е със следи от греене - L4938ND.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

        Не мога да ти помогна, но имам приятел със същото Терано и същия проблем. От няколко години го кара така. В сервиза на Нисан на Карловско шосе са му казали, че е за смяна на табло. Съответно на баснословна цена. И до сега си кара така.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

          Преди малко видях, че друг колега от Форума има подобен проблем с таблото - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=151302.

          Може би ще е по-добре Модераторите да "съберат" двете теми в една, поне да споделяме само на едно място.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

            Спойките по платката са презапоени, електролитните кондензатори са сменени с по-голям капацитет, но проблемът си стои... Оказа се, че всичко се дължи на единия от процесорите (квадратният чип). След като го пипна с пръст, за да се загрее подскачането на стрелките спира и таблото си работи както трябва.
            Борбата продължава, но шансовете ми за успех силно намаляват. Търся табло, естествено - втора употреба, че от на новото табло цената ме заболя корема...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

              Би трябвало да намериш. Тези автомобили не са рядкост. Успех!
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

                А процесор с такива параметри не може ли да се намери и да се подмени дефектиралия...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

                  Здравейте и За Много години.
                  Сега по темата- по скоро ме съмнява за студена спойка на някое от крачетата на процесора. Погледнете ги с лупа може да се вижда, не че ще е лесно запояването.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

                    Процесор надали ще намеря, пък и дори да намеря - софтуер от къде?

                    Запояването на крачетата изобщо не е грижа, вече са проверени с лупа, но там няма проблем... ;(

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

                      Първоначално публикуван от simontu Преглед на мнение
                      Спойките по платката са презапоени, електролитните кондензатори са сменени с по-голям капацитет, но проблемът си стои... Оказа се, че всичко се дължи на единия от процесорите (квадратният чип). След като го пипна с пръст, за да се загрее подскачането на стрелките спира и таблото си работи както трябва.
                      Борбата продължава, но шансовете ми за успех силно намаляват. Търся табло, естествено - втора употреба, че от на новото табло цената ме заболя корема...
                      -ако още тьрсиш табло-обади ми се,но не сам в бг-00447515159865,имам едно

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

                        Първоначално публикуван от simontu Преглед на мнение
                        Процесор надали ще намеря, пък и дори да намеря - софтуер от къде?

                        Запояването на крачетата изобщо не е грижа, вече са проверени с лупа, но там няма проблем... ;(
                        Мда...за софтуера пък хич и не се сетих....
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

                          Днес през деня беше +6 градуса навън и нямах проблем с таблото - всичко си работеше нармално (стрелки, лампи и числа). Вечерта обаче таблото "запя" старата си песен - стрелките скачаха като обезумели и двете лампи - на резервата и стъкломиещото казанче също примигваха. Явно така ще е и занапред, че няма да имам време да се занимавам с него през следващите дни...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

                            Май ще приспособя един прост терморегулатор и един транзистор да грее върху корпуса на процесора, като поддържа +10-15 градуса...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с таблото на Нисан Терано ІІ - 2000 г.

                              Здрасти колега.Реши ли и как проблемът с подскачането на стрелките,защото при мен е по абсолютно същия начин.
                              Благодаря предварително.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X