Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детонации...гърмежи...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Детонации...гърмежи...

    Първоначално публикуван от gsp Преглед на мнение
    Проблема е отстранен. След 4 дена мъки.... оказа се кондензатор. Чисто нов. Не е истина какви боклуци продават по магазините. Сложих си стария и колата запали.
    Ами не случайно ти пуснах снимките на 1-ва страница в темата с делкото и откачения кондензатор.
    Просто при добавяне на електронното за което ти говоря,кондензатора директно отпада от схемата на свързване и имаш една доста по-надеждна с-ма.
    Освен това да не се повтарям,но и чукчето вече няма да ти е консуматив.
    П.П.Послушай ме колега,в периода 2003-2008г. изминах почти 200 000км. с Жигули 1600 и съм брал ядове в кви ли не виелици с тия чукчета и кондензатори.
    От както сложих електронното-/родно Пловдивско производство/ нещата заспаха.
    Още по-добър вариант е делко с датчик,основан на ефекта на Хол и комутатор.......,струва си парите от всякъде,а и не е толкова скъпо.
    Забрави за тия кондензатори,все пак не караме ЗИЛ-157,....,с най-добри намерения ти пиша тия неща.
    Лека вечер и Весело посрещане на Новата година.

    Коментар


    • #32
      От: Детонации...гърмежи...

      Първоначално публикуван от gsp Преглед на мнение
      Проблема е отстранен. След 4 дена мъки.... оказа се кондензатор. Чисто нов. Не е истина какви боклуци продават по магазините. Сложих си стария и колата запали.
      Еее,аз какво ти казах? Да си я караш,беззаварийно!Весело празници,колеги!
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #33
        От: Детонации...гърмежи...

        Първоначално публикуван от gsp Преглед на мнение
        Незнам колега, искрата си беше о.к. Преглеждах свещите една по една... Днес просто от безисходица реших да сложа стария кондензатор и ..о,чудо.. колата запали.
        Кондензатора знаеш ли как се пробва??? Та направо набучи нов?? Има си трик, но малко опасен, де...
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #34
          От: Детонации...гърмежи...

          Какъв е трика? Като чух, че е малко опасно и ми стана интересно
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #35
            От: Детонации...гърмежи...

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Ами не случайно ти пуснах снимките на 1-ва страница в темата с делкото и откачения кондензатор.
            Просто при добавяне на електронното за което ти говоря,кондензатора директно отпада от схемата на свързване и имаш една доста по-надеждна с-ма.
            Освен това да не се повтарям,но и чукчето вече няма да ти е консуматив.
            П.П.Послушай ме колега,в периода 2003-2008г. изминах почти 200 000км. с Жигули 1600 и съм брал ядове в кви ли не виелици с тия чукчета и кондензатори.
            От както сложих електронното-/родно Пловдивско производство/ нещата заспаха.
            Още по-добър вариант е делко с датчик,основан на ефекта на Хол и комутатор.......,струва си парите от всякъде,а и не е толкова скъпо.
            Забрави за тия кондензатори,все пак не караме ЗИЛ-157,....,с най-добри намерения ти пиша тия неща.
            Лека вечер и Весело посрещане на Новата година.
            Колега, абсолютно съгласен съм с теб. Още повече че както казах навремето имах една Жигулка която беше с такова електронно. Така я бях купил. Наистина проблеми от това естество с нея не съм имал никога. Така и я продадох. Ще сложа непременно и на Нивата. Просто явно до сега съм имал късмет защото за толкова години (може би над 10-12) никога не ми се е случвало да изпадам в такава ситуация. Прз това време съм сменил 3 Ниви, всичките 1.6 и общо взето по запалването съм нямал кой знае какви проблеми. Е разбира се съм си сменял някое друго чукче, кондензаторче, кабел-свещи, но тези неща са си консуматив при Ваз. Благодаря за мненията, поздрави и весело изкарване на празниците

            Коментар


            • #36
              От: Детонации...гърмежи...

              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              Какъв е трика? Като чух, че е малко опасно и ми стана интересно
              Доколкото съм виждал, взимат две жици, пъхат ги в контакта, едната на жицата/ на кондензатора/, другата, на корпуса,оставяш малко и с жицата/на кондензатора/ докосваш корпуса, ако има искра, значи си работи Но може да те гръмне и тока, де
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #37
                От: Детонации...гърмежи...

                Браво Бобчо-уникална идея.
                П.П.Между другото,като бях ученик съм правил подобен номер и само дето не си "смених паспорта".

                Коментар


                • #38
                  От: Детонации...гърмежи...

                  При проблематичен кондензатор побеляват контактните повърхности на прекъсвача.Не видях подобни симптоми и затова допуснах проблем в колектора.Все пак най-хубавото е,че проблемът е отстранен.Весело и приятно посрещане на Новата година!
                  Последно редактирано от vesvas5; 29-12-12, 13:20. Причина: грешка при писането

                  Коментар


                  • #39
                    От: Детонации...гърмежи...

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    Доколкото съм виждал, взимат две жици, пъхат ги в контакта, едната на жицата/ на кондензатора/, другата, на корпуса,оставяш малко и с жицата/на кондензатора/ докосваш корпуса, ако има искра, значи си работи Но може да те гръмне и тока, де
                    А бе Бобчо, а жиците изолирани ли са, или става и арматурна тел?
                    пп. А требе ли тъщата да ги държи в контакта, че да не изпаднат?
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Детонации...гърмежи...

                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      Доколкото съм виждал, взимат две жици, пъхат ги в контакта, едната на жицата/ на кондензатора/, другата, на корпуса,оставяш малко и с жицата/на кондензатора/ докосваш корпуса, ако има искра, значи си работи Но може да те гръмне и тока, де
                      Има и още един начин, не чак толкова опасен. Става за полеви условия.
                      Кондензатора се зарежда от централния (високоволтовия) кабел на бобината. След това кабелчето му се доближава до корпуса и ако кондензатора е изправен, се разрежда с искра и пукот.
                      Метода съм го изпробвал- работи.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Детонации...гърмежи...

                        Първоначално публикуван от salmanski Преглед на мнение
                        Има и още един начин, не чак толкова опасен. Става за полеви условия.
                        Кондензатора се зарежда от централния (високоволтовия) кабел на бобината. След това кабелчето му се доближава до корпуса и ако кондензатора е изправен, се разрежда с искра и пукот.
                        Метода съм го изпробвал- работи.
                        Става и така...Това не се бях сетил... То е същото упражнение, но пък в коша на колата

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Браво Бобчо-уникална идея.
                        П.П.Между другото,като бях ученик съм правил подобен номер и само дето не си "смених паспорта".
                        Те зат'ва си го бара "жичкаджия", той си знае как, какво Аз също не бих посмял, да го пробвам, но в крайна нужда, знае ли се

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        А бе Бобчо, а жиците изолирани ли са, или става и арматурна тел?
                        пп. А требе ли тъщата да ги държи в контакта, че да не изпаднат?
                        По избор, са жиците... Пък за тъщата, също по ибор
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #42
                          От: Детонации...гърмежи...

                          Когато,се усети някаква осезаема промяна на двигателя и се съмнявам в кондензатора,откачам го(само жицата),ако работи по същия начин двигателя,без промяна,значи е от него
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X