Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детонации...гърмежи...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Детонации...гърмежи...

    не ги слушай приказките за компресия,клапани...Горивото (карбуратора) друг бензин(може да има вода)жигльори,ДЕЛКОТО(това е сърцето),провери си спокойно аванса, кабелчето на авансовата плочка(масата),вакум регулатор - проверка,провери статично искрата-на контакт отваряш затваряш чукчето с кабела от бобината и една свещ.Детонациите в карбуратора са от изгорял клапан(или натегнат)лоша центровка,бедна смес . Клапан не изгаря отведнъж.Палеца като го въртиш на ръка не трябва да остава където си иска.Пружинките го връщат винаги на едно място.С поздрав Борето Пиши каква е искрата-синя плътна,белезникава,ядка с опашка-можеш да отвориш чукчето и наковалнята и с една отверка да ги окъсяваш многократно и да гледаш много искри.Завърти двигателя на ръка до момент на запалването като гледаш шайбата,след това гледаш палеца дали е на първи цилиндър на капачката на делкото.
    Последно редактирано от boreto2; 27-12-12, 16:13.

    Коментар


    • #17
      От: Детонации...гърмежи...

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Аз имах предид за тази добавка към с-мата-/струва 20-25лв.,на вторични ги има и за по 5-6 лв. и с тях чукчето става почти вечно/.
      Това го знам колега. Даже преди доста години имах такова нещо на една Жигула. Определено е полезно нещо, но в случая не е чукчето... Аз винаги си имам в жабката чукче..резервно... така за всеки случай. Точно защото съм се сблъсквал с подобни проблеми неведнъж. Но сега в конкретния случай направо незнам какво да си мисля вече.

      Коментар


      • #18
        От: Детонации...гърмежи...

        Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
        не ги слушай приказките за компресия,клапани...Горивото (карбуратора) друг бензин(може да има вода)жигльори,ДЕЛКОТО(това е сърцето),провери си спокойно аванса, кабелчето на авансовата плочка(масата),вакум регулатор - проверка,провери статично искрата-на контакт отваряш затваряш чукчето с кабела от бобината и една свещ.Детонациите в карбуратора са от изгорял клапан(или натегнат)лоша центровка,бедна смес . Клапан не изгаря отведнъж.Палеца като го въртиш на ръка не трябва да остава където си иска.Пружинките го връщат винаги на едно място.С поздрав Борето Пиши каква е искрата-синя плътна,белезникава,ядка с опашка-можеш да отвориш чукчето и наковалнята и с една отверка да ги окъсяваш многократно и да гледаш много искри.Завърти двигателя на ръка до момент на запалването като гледаш шайбата,след това гледаш палеца дали е на първи цилиндър на капачката на делкото.
        Колега, както казах по-горе пружинките ми са хлабави. Наистина не могат да върнат палеца в изходящо положение. Утре ще ги подменя и тях. Незнам дали се продават. Но ме съмнява от това да е...Чак пък изобщо да не ще да запали... Искрата е силна, точно каквато трябва да е.

        Коментар


        • #19
          От: Детонации...гърмежи...

          Виж чукчето и наковалнята да не са хванали зрънце от искренето(става като капка при заварка)ако има трябва да се махне с изкъртване или се свалят чукчето и наковалнята и една хубава пила (от соц. време)Може да е разбито лагерчето на плочката.Виж дали плочката се клати отляво и дясно нагоре надолу.Ако се клати много това непрекъснато променя аванса.Лагерчето съм сменял - става от Москич 408 и Волга.Такива бяха времената.Плочка от Москвич 2-3 пъти по-евтина.Ако аванса е добре тогава карбуратор поплавък,игла,ниво,жигльор,бензинова помпа!
          Последно редактирано от boreto2; 27-12-12, 16:39.

          Коментар


          • #20
            От: Детонации...гърмежи...

            Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
            Виж чукчето и наковалнята да не са хванали зрънце от искренето(става като капка при заварка)ако има трябва да се махне с изкъртване или се свалят чукчето и наковалнята и една хубава пила (от соц. време)Може да е разбито лагерчето на плочката.Виж дали плочката се клати отляво и дясно нагоре надолу.Ако се клати много това непрекъснато променя аванса.Лагерчето съм сменял - става от Москич 408 и Волга.Такива бяха времената.Плочка от Москвич 2-3 пъти по-евтина.Ако аванса е добре тогава карбуратор поплавък,игла,ниво,жигльор,бензинова помпа!
            Чукчето-чисто ново + още едно и то от магазина. Плочката видимо е добре - няма луфтове. От карба е изключено да е по простата причина че го прави както на бензин, така и на газ.

            Коментар


            • #21
              От: Детонации...гърмежи...

              Я провери дали валът на делкото не превърта в задвижващото колело? И изобщо, в какво състояние е това колело?

              По принцип, като се сменя делко, смислено е да се смени и колелото под него. То задвижва, освен делкото и маслената помпа и по принцип е износващо се. Вади се с дървена клечка на размер приблизително колкото вала на делкото.

              Друг възможен източник на подобни проблеми е убит обтегач или успокоител на агренажната верига и оттам - прескачане.

              Коментар


              • #22
                От: Детонации...гърмежи...

                Аванс - делко (положение на палеца-накъде гледа да не е м/у два цилиндъра),свещи,някой маркуч на смукателните тръби(например на сервото)

                Коментар


                • #23
                  От: Детонации...гърмежи...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Я провери дали валът на делкото не превърта в задвижващото колело?
                  И дали делкото не е жигулско,със по-къса ос е,захапва във зъбното,но прескача и губи центровка.Опитай да издърпаш палеца и едновременно да превъртиш оста на делкото,не трябва да превърта.Колкото до пружинките,тяхната роля е друга и не пречат да запалиш.Ако са много хлабави,на празен ход мотора работи неравномерно(клати),заради хаотичното мандахерцане на палеца(прави каквото си иска,изпреварва,закъснява) и от там отваряне на чукчето във различни моменти от зададеният,но не е причина да не пали.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Детонации...гърмежи...

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Я провери дали валът на делкото не превърта в задвижващото колело? И изобщо, в какво състояние е това колело?

                    По принцип, като се сменя делко, смислено е да се смени и колелото под него. То задвижва, освен делкото и маслената помпа и по принцип е износващо се. Вади се с дървена клечка на размер приблизително колкото вала на делкото.

                    Друг възможен източник на подобни проблеми е убит обтегач или успокоител на агренажната верига и оттам - прескачане.
                    Колега, знам го това колелце. Проверено е, не е то. Веригата, не е прехвърлила със сигурност, кол. и разпр. валове са си на белези... Абе аномалия някаква... , няма да и се оставям де. Утре пак я почвам, сега поне имам свободно време.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Детонации...гърмежи...

                      Прегледайте всмукателния колектор-под карбуратора,имаше връзка с капака на клапаните.Там като се запуши и меси цилиндрите.Това е по много стари спомени-имах подобен проблем с лада 1600 и колега почисти щуцера и нещата си дойдоха на местата.Дано не Ви заблуждавам,но беше между 3 и 4 цилиндър,от там и проблема.Беше запушен щуцера от нагар.Дано да съм полезен,че беше около 1993 година.Тест-тръгвате с колата на равен път-скорост 40 км/ч-на 4-та предавка-рязко подаване на газ до упор.Ако трудно,но равномерно ускори-всичко в ел. системата е наред.Ако нещо в ел.системата/без значение ниско или високо напрежение/ няма да продължи да върви и даже ще угасне.Успех и късмет!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Детонации...гърмежи...

                        От бобината до делкото как ти е искрата?Кабелите на бобината как са?Кондензатор-жичката и изолаторната пластинка/пластмасовата/ през корпуса на делкото?Чукче провери отново луфт да не се е охлабило нещо отново?Капачка погледни я срещу светлината?И най-накрая прегледай кабелите да не си завъртял някой,ако трябва си свали на първи или четвърти свещ и си провери ГМТ на бутало и по това прави центровка,може и с контролна лампа 12 волта?Клапани забрави -трябва да ти е правила проблем, отведнъж е почти абсурт,трябва да е припляквала по изнанадолнищата като пускаш на мотор!Ангренаж-аномалии?Това колега като идеи,имам богат опит ,но идеи и аз винаги приемам!Успех !Пиши какво си открил,щото бивши автомеханици няма, това е краста завинаги!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Детонации...гърмежи...

                          Проблема е отстранен. След 4 дена мъки.... оказа се кондензатор. Чисто нов. Не е истина какви боклуци продават по магазините. Сложих си стария и колата запали.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Детонации...гърмежи...

                            Да ама не.В пост #18 пишеш че искрата е силна каквато трябва да бъде. Кво стаа ся. С поздрав Борето

                            Коментар


                            • #29
                              От: Детонации...гърмежи...

                              Незнам колега, искрата си беше о.к. Преглеждах свещите една по една... Днес просто от безисходица реших да сложа стария кондензатор и ..о,чудо.. колата запали.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Детонации...гърмежи...

                                Кондензатора може да си работи с прекъсвания и тогава да е давал силна искра и след това да си прекъсва ,колата пляка здраво или пък грам ток!Това си е стандартен проблем дори за чисто нови кондензатори!Брал съм ядове и с нови чукчета с лакирани контактори и винаги ги минавам с шкурка!Нова резервна част по запалването при руски/пък и не само/автомобил не е задължително да работи,трябва да се проверява!Съвет при първа възможност си прави транзисторно!Успех ,Късмет и Весели празници на всички съфорумници!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X