Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд рейнджър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форд рейнджър

    Здравейте нов съм във форума но имам голяма дилема и знам че тук може да ми помогнете ,харесъл съм си един пикап форд 2.5дизел 2000г мисля че е с двигател мазда 109 коня ,но мои познати ме разубеждават че много се чупели скъпа подръжка голям данък не си заслужава ,апък аз съм решил да си го взема след нова година трябва ми за работа и за риболов през свободното време за това съм се спрял на пикап ,и незнам какво да правя ,не ми се ще вариянт бус и малка джипка ,моля кажете си мнението,Благодаря ви предварително

  • #2
    От: форд рейнджър

    Голям данък и пикап. Пикапите са товарни вълци, годишният данък на моят пикап за година е 32 лева. За чупене дам железните ресъори се чупат повече от всичко друго (иронично)..... И тн.

    Коментар


    • #3
      От: форд рейнджър

      Имам наблюдения върху подобен автомобил - Еверест.
      Мисля, че са доста здрави и ремонтопригодни.
      Ако го поддържаш съгласно техническото предписание е много здрав.
      Не обича претоварвания, висока /над 140/ скорост, прегрявания и мърлявщини в подръжката.
      Доста е проходим, след като привикнеш към особеностите на пикап.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: форд рейнджър

        Аз имам такъв.Напиши от къде си.Може и да звъннеш за въпроси.
        Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

        Коментар


        • #5
          От: форд рейнджър

          Аз между форд и навара избрах наварата.Части има нови и втора ръка --можеш да избираш евтино или скъпо.Относно данък те се водят товарни и конските сили не играят роля както при леките автомобили--пример ;ако полезният товар е 740кг умножаваш по 20 и получаваш около 15лв данък.И аз бях се стреснал с този данък но като го декларирах в данъчното и ми казаха че данъка се определя полезен товар по 20лв на тон.И незабравяй едно--КОЙТО КАРА ФОРД Е ГОРД.

          Коментар


          • #6
            От: форд рейнджър

            Първоначално публикуван от i0909 Преглед на мнение
            ...мисля че е с двигател мазда 109 коня...
            Мисля че цялата машина е Мазда B серия с емблема Форд. Което може само да те радва.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Форд рейнджър

              Предимството в данъка го губите с 2 кратно явяване на ГТП, тъй като е над 10 г.

              Коментар


              • #8
                От: Форд рейнджър

                Защо не помислиш и за OPEL CAMPO.
                Това на практика е ISUZU PICKUP - това е пикапа с най-голямата кабина, който съм виждал, а двигателя 3.1TD е железен.
                Успех.
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • #9
                  От: Форд рейнджър

                  Привет,
                  И аз имам опит с такъв пикап - 1999г. 2.5 Дизел.
                  За близо 300 000 км минати от мен - сменени:
                  1. предни накладки (по спомен около 40-50 лв);
                  2. съединител комплект - сменен с отригинален около 400 лв.
                  3. ангренажен ремък и ролка през 60 000 км.
                  4. само оригинално масло за двигателя
                  Зимата нафта с присадка Castrol
                  От тук нататък само каране.
                  Според мен подводните камъни са:
                  1.С този двигател пикапа е леко тромав, но се свиква.
                  2.Минаването на КТП два пъти годишно за кола над десет години.

                  Ако искаш да пробваш - имам такъв пикап за продаване (Купуването не е задължително ).
                  За контакти на лични или през темата.
                  Колата е в София.
                  Поздрави и весели празници!
                  Последно редактирано от jozi; 27-12-12, 11:08. Причина: Допълнение

                  Коментар


                  • #10
                    От: Форд рейнджър

                    благодаря на всички за отговорите ,просто много ме привлече този пикап и явно ще си купя ,но съм обещал на жената че до като не минат празнеците няма да купувам

                    Коментар


                    • #11
                      От: Форд рейнджър

                      ))
                      ей това жените са голям фактор, когато се намесят в избора на джип работата става много забавна ))

                      Коментар


                      • #12
                        От: Форд рейнджър

                        Това с жената съм го минал - първият пикат (споменатият по - горе) купихме след бурни спороове.
                        За следващият ме "натисна" съпругата .
                        НО, според мен не е перфектна идея основната кола в семейството да е пикап.
                        Не мога да си представя дълго семейно пътуване (примерно Австрия или Италия - нормални дестинации за ски - 1200-1300 км) с пикап.
                        Поздрави и хубави празници.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Форд рейнджър

                          Рейджъра е супер идотоустойчив пикап. 98% е Мазда. На моя за 70х.км нищо не му бях пипал (но го карах от нов все пак).Возията е твърда, отпред си с надлъжни торсиони, отзад естествено на ресор.Проходимостта му без лифт е повече от добра.2,5 ТД съвсем нормално си подържа 130км/ч, а при добра подръжка и режим на работа изкарва над 500 х.км пробег.Може да ти се стори леко тромав, но това е само ако го сравнаваш с новото поколение дизели.
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • #14
                            От: Форд рейнджър

                            Да знаеш много са лоши,не си купувай.Да не чуят джамбазите и даму вдигнат цената,нека да вирее мита че е Форд.
                            Сега сериозно.Имам познат който има два магазина в с.Зверино,сега може и да три.До преди 2 години основното зареждане на магазините си го правеше с посечения пикап.Всичко се караше с него,от хранителни стоки,до строителни материали всеки ден.Няма такава здрава кола.Редовно товарена,и не мърда.
                            Взимай,без да се замисляш,стига да е запазена и да ти харесва.

                            поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Форд рейнджър

                              Здравейте!
                              Реших да задам и аз един въпрос, и тук ми се стори най - подходящо.
                              Извинявам се предварително на модераторите, ако преценят, че цапам темата да отцепят мнението ми в отделна тема.
                              Ще си купувам пикап и понеже определяща е цената, а и ще го ползвам за возене на строителни материали по асфалтов път, не държа да е 4х4 и кабината може да е единична, но със място зад предните седалки задължително. Спрял съм се на Мазда B2200 пета генерация до 98 година производство, двигателя е F2 ако се не лъжа. Притеснява ме въпросният дизел - 2200 кубика, а е само 65 кончета. Не съм специалист по дизеловите мотори, но пикап на бензин и то на добра цена почти не се намира. Въпросът ми е защо двигател с такава кубатура, та макар и без турбина е толкова малко конски сили, дали ще се отрази липсата на конски сили върху теглителната му сила когато е натоварен или кубатурата тук ще е от помощ? Означават ли малкото коне върху такава кубатура по - дълъг живот на двигателя и респективно навъртането на повече километри?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X