Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарязване на грайфер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нарязване на грайфер

    Колеги някой да знае във Варна има ли някъде където нарязват гуми,че и на мен ми писна да ги гледам тези летните гуми така!
    Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
    Gas Gas EC 200

    Коментар


    • #32
      От: Нарязване на грайфер

      Някой опитвал ли се е да си прави такава машинка самоделка? Казват ,че ставала от поялник.Въпросът е колко вата да е и как се правят и от какво ножчетата за нарязването?

      Коментар


      • #33
        От: Нарязване на грайфер

        Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
        Колега ама каде са ти изчезнали другите шарки
        Колега,колко ватови са тези машинки?

        Коментар


        • #34
          От: Нарязване на грайфер

          Машинките са на индукционен приницип тоест се нагрява само ножчето тaкa че помислете върху това някъде около 200 вата са .
          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

          Коментар


          • #35
            От: Нарязване на грайфер

            Първоначално публикуван от drink2much Преглед на мнение
            Колеги някой да знае във Варна има ли някъде където нарязват гуми,че и на мен ми писна да ги гледам тези летните гуми така!
            На "стара гара"!
            0884 987 137
            В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

            Коментар


            • #36
              От: Нарязване на грайфер

              Колеги машинката върши страхотна работа,колко вата е не знам но ползваите само оригинални ножчета а не да си правите от стоманени пластини,има ги във София на улица Будапеща във магазина на BETA
              0885 297985,мтел-Радо
              0876 556870,виваком като домашен

              Коментар


              • #37
                От: Нарязване на грайфер

                Машинката върви 250-300лв употребявана. В нета има доста сведения какво представлява- трансформатор с мощност не по-малко от 150 W, вторична намотка от медна шина разчетена за напрежение 1,5-2 V и ток около 30-50 А. "Ножът" представлява пластина от специална сплав - нихром, която се нагрява и реже с топлина гумата. В ръкохватката има пусков бутон, с който се пуска ток в ножчето само когато то реже гумата, защото ако се включи извън гумата за няколко секунди се нагрява до червено и може да изгори.
                Може да се направи саморъчно. Само ножчетата трябва да са фабрични. Ако обаче се касае за нарязването само на няколко гуми- по.добре е да се потърси майстор за тази услуга.

                Коментар


                • #38
                  От: Нарязване на грайфер

                  Ако гумите са прави преди нарязването,каква е вероятноста да се изкривят след това или във време след колко-някой има ли опит,защото с тая операция май се мъчим да опраим дявола във въздуха-изконен и вечен български мерак
                  За чужой счет пьют даже трезвеники и язвеники
                  Мирослав Христов 0888310959

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нарязване на грайфер

                    Това "ебава" гумата там където стъпва и не знам по какъв начин може да се изкриви,защото се сваля малко от самата гума,а железните обръчи не се засягат.Но дори да е малко крива с колко смяташ да го караш тоя руски джип,че те притеснява?
                    Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нарязване на грайфер

                      Ако ще нарязваш тея оригиналните руски гуми,не се притеснявай,те са си криви още в магазина

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нарязване на грайфер

                        Едно време като карах такси и нямах пари(не, че сега имам, но все пак) нарязвах гумите на ескорта с помощта на поялник и подострена ламаринка от банцигова лента.
                        За месец-два гумата се изкривяваше, и започва ясно доловимо люлеене.
                        За руските топузи за УАЗ не знам дали ще се изкривят, но и да се-надали ще се усети в гората. Все пак е доста по сериозна конструкция от 13 цолова гума за лека кола, и може и да понесе интерваенцията.

                        Само опита ще покаже...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нарязване на грайфер

                          Руските оригинални гуми са много твърди и самата страна,на която ляга гумата е дебела.Това позволява за се копае за грайфер.А на колата гумата е друга.
                          Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нарязване на грайфер

                            Трябва ми майстор покрай Търговище за нарязване на гуми за УАЗ .Ако някой знае да пише .Благодаря предварително

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нарязване на грайфер

                              Закупих нови Я-192, но устойчивостта им на страничен наклон и на утъпкан сняг е спорна, та съм намислил да ги нарежа малко. В Кюстендил вземат по 10лв. на гума, но как ще се отрази това на устойчивостта и на баланса/тези гуми и в оргинален вид трудно се балансират/.
                              В нета намерих това:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:я-192 1.jpg
Прегледи:1
Размер:8.7 КБ
ID:5542511

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нарязване на грайфер

                                Колко гуми съм нарязал на ловджите на черокита,фронтери,дифендери дето минават по 50 км на асффалт и дори и баланса не им се нарушава,поне така те твърдят,всичките са доволни много от проходимоста
                                0885 297985,мтел-Радо
                                0876 556870,виваком като домашен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X