Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с 4х4 на Трупър автомат 2001год

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с 4х4 на Трупър автомат 2001год

    Здравейте колеги,

    повече от една година имам проблем с бързото 4х4 на трупъра(това което се включва с копчето на таблото).След натискане на копчето преден мост не се включва и на километража под зелените лампи на 4х4 системата че е активна светва надписа check(мига).Предния мост включва единствено и само когато включа бавните с лоста.Малко е кофти защото така 4х4 има само на бавни. Пробвах къде ли не да го прочетат но безуспешно, все нямат необходимия софтуер.Според мен проблема не е механичен а електрически,защото на бавни все пак работи.Джипката е трупър 3.0 дизел 159к.с 2001 година автомат.
    Ако някой е имал сходен проблем моля нека сподели?
    Живота втора серия няма.

    Can-am Renegade 800R XXC
    Honda TRX 450ER

  • #2
    От: проблем с 4х4 на трупър автомат 2001год

    4х4 и в двата случая му се включва от електрическо моторче, т.е. провери си копчето и връзката му с моторчето. Принципно бавни не му дава да включи без да е включил 4х4 - просто не ти дава да дръпнеш ръчката. Виж темите в раздела и си направи диагностика на грешката.

    ПС: Ето тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...05#post1673905
    Последно редактирано от silverfox; 24-12-12, 23:59.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: проблем с 4х4 на трупър автомат 2001год

      Странен проблем, нещата не са много но няма как да стане по телефона.Ако идваш по София,обади се
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: проблем с 4х4 на трупър автомат 2001год

        Здравейте,
        и Честита Коледа на всички
        вчера като се зачетох тук там се оказа че моят трупър има TOD(torque on demand) елекромагнитен многодисков съединител вграден в раздатката, който се задейства при включване на копчето на таблото съответно в четири съотношения (0:100), (15:85), (30:70), (50:50).Този съединител работи само на бързи предавки, а при превключване от бързи на бавни с лоста до скоростите раздатката се заключва твърдо посредством друга муфа (mechanical lock sleeve) в съотношение 50:50 преден заден мост.
        При моя джип коефициента на редукция бързи бавни е 2.48.
        Въпроса е защо не работи тази ситема TOD, на бързи не ще да предава въртене на предния мост.На инструментното табло в ляво под индикациите за включено 4х4 се появява надписа check , а на бавни всичко си е ОК има предно
        Живота втора серия няма.

        Can-am Renegade 800R XXC
        Honda TRX 450ER

        Коментар


        • #5
          От: проблем с 4х4 на трупър автомат 2001год

          Ако си чел, че TOD имат всички автомати след 2000 - не е вярно. И аз така си мислех, но си е part time. Погледни долу вляво от волана, трябва да има лепенка на която пише Part Time и в какви условия се ползва. Ако имаш TOD трябва да имаш на таблото индикатор на кой точно режим си - 0:100, 15:85, 30:70 или 50:50.
          Ето такъв:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:isuzu-trooper-second-generation-tod.jpg
Прегледи:1
Размер:15.5 КБ
ID:5437274
          Последно редактирано от silverfox; 26-12-12, 09:09.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: проблем с 4х4 на трупър автомат 2001год

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Ако си чел, че TOD имат всички автомати след 2000 - не е вярно. И аз така си мислех, но си е part time. Погледни долу вляво от волана, трябва да има лепенка на която пише Part Time и в какви условия се ползва. Ако имаш TOD трябва да имаш на таблото индикатор на кой точно режим си - 0:100, 15:85, 30:70 или 50:50.
            Ето такъв:

            [ATTACH=CONFIG]528619[/ATTACH]
            За съжаление лявата страна на снимката е едентична с моето табло (на предните гуми са с по три лампички-индикации)
            Живота втора серия няма.

            Can-am Renegade 800R XXC
            Honda TRX 450ER

            Коментар


            • #7
              От: проблем с 4х4 на трупър автомат 2001год

              Това означава, че си с TOD и може да имаш проблем с електронните датчици, защото доколкото си спомням тя е с такива. На бавни явно се изключва TOD и работи, но това е само предположение от моя страна. Направи ли самодиагниостика?
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: проблем с 4х4 на трупър автомат 2001год

                Не съм все още
                мислих си че има хора в форума които се занимават с това и могат ди ми оправят проблема (срещу заплащане)
                Като препрочетох набързо workshop ръководството има доста датчици и доста начини на самодиагностика и проверка но ми се щеше да го направи някой по компетентен или поне човек който го е правил
                Живота втора серия няма.

                Can-am Renegade 800R XXC
                Honda TRX 450ER

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с 4х4 на трупър автомат 2001год

                  Първоначално публикуван от intermeto Преглед на мнение
                  Не съм все още
                  мислих си че има хора в форума които се занимават с това и могат ди ми оправят проблема (срещу заплащане)
                  Като препрочетох набързо workshop ръководството има доста датчици и доста начини на самодиагностика и проверка но ми се щеше да го направи някой по компетентен или поне човек който го е правил
                  Като ти казах, този жип майсторите го гледат като голям камък и единственият 100% начин е да прочетеш ръководството, което ти пратих и да си вържеш гащите със самодиагностиката. Успех
                  +359 899985804

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X