Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръководство по оцеляване на SAS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръководство по оцеляване на SAS

    Здравейте,честит празник на всички на колеги. Мисля че полезно това ръководство може да бъде полезно.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Ръководство по оцеляване на SAS

    Ти си ПИЧ,намери ми занимавка.

    БЛАГОДАРЯ.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Ръководство по оцеляване на SAS

      Хехехе... Бенз сипи си едно малко и отнасяй книжлето Ако си чел други такива .... може и да ти дойде еднаква .. но пък си има и нейните си неща.. Като опукаш тая кажи да ти пратя ако ти се чете и Българският вариант .. на едни двама наши военни
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #4
        От: Ръководство по оцеляване на SAS

        Загледах,че има и змии от Южна Америка та едно ново да науча пак си е далавера.

        Я кажи за военните,заглавие дай да видим може ли да я изровим?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Ръководство по оцеляване на SAS

          http://star05.net/infusions/booklib/...hp?book_id=204

          Ето линка... Военно издателство учебна работа
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #6
            От: Ръководство по оцеляване на SAS

            Супер,аз най-много се спрях на-Изработване на въже и възли!
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • #7
              От: Ръководство по оцеляване на SAS



              За вьзлите е лесно,я ти потрябват 5 я не,вьзел за теглене или клуп или ухо или там кой как го нарича се прави за под 5 секунди,не отпуска и се отвьрзва абсолютно лесно ако ще танк да си теглил 2 седмици.


              Струва едни бири обаче..........
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Ръководство по оцеляване на SAS

                Таке е BOSS!Интересно четиво ни е поднесъл колегата.Ма и практика трябва
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #9
                  От: Ръководство по оцеляване на SAS

                  Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                  Таке е BOSS!Интересно четиво ни е поднесъл колегата.Ма и практика трябва

                  Еле това второто за тила на врага..........мани ти,аз предпочитам само да си го чета.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ръководство по оцеляване на SAS

                    Бенза е прав .. възлите си трябват макс 5-10 модела и то трябва да ги научите много добре щото в ситуация ако трябва ги правите под напрежение ... успявате само с нормален възел тип "Опа оплетох се"
                    Спомням си едно време като се катерехме имахме един щур инструктор дето ни пускаше по въжето, по средата на трасето ни казваше да спрем да се закачим директно към стената и издърпваше въжето. После ни казваше да си извадим прусеките (малки въженцата по 1-2 метра с които тренирахме възлите) и да почнем да правим възли ... през това време отгоре се сипе пясък и камънак ... Та за това ако учите учете няколко .. Морските Братя да не се правят те без възлите са за никъде ама при тях и на сън да ги бутнеш ще направят осигуровката

                    Ангел Иванов. на нашите ширини ... няма много матрял с който да правиш въже .. единственото здраво което става за нещо след почистване си е къпинака но там си трябват нерви ..и РЪКАВИЦИ
                    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                    A POS
                    0885600200
                    За момента пасажер

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ръководство по оцеляване на SAS

                      Бе луд, луд, ама съм убиден, че тази система работи. Аз един път се опитах да направя един възел. А щом казвам опитах, не беше толкова зле положението. И без него минах. Няма да казвам, кой е възела, че ще ме подпичквате доста време.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ръководство по оцеляване на SAS

                        Най ме кефи" манерката" на САС от презерватив и чорап!В тоя материал незнам дали я има,знам обаче ,че я имат в арсенала си по оцеляване в тил с минимални средства и консумативи.Много важни неща обаче ги няма в цивилните ръководства и една малка подробност,без тренинг нито едно ръководство не ти върши работа!Трябва си опит сред природата на поне 3;4 часа от цивилизация,най-напред при благоприятни условия,след това на по -сериозни,така нещата се изпитват на практика,та ако ще и на самотен планински преход с преспиване на открито!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ръководство по оцеляване на SAS

                          10 възела са много,аз бачкам с 5 и до момента какво съм вързал не е избягало,а влачим и по 30 тона на по 800 километра или 4-5 дни денонощно.

                          Не е лошо да се знаят,но с 5 се оправяш и още как.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ръководство по оцеляване на SAS

                            Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                            . на нашите ширини ... няма много матрял с който да правиш въже .. единственото здраво което става за нещо след почистване си е къпинака но там си трябват нерви ..и РЪКАВИЦИ
                            я пак ?!?! Сигурен ли си?, че аз мога от един куп още да ти сътворя въже и без чистене и ръкавици и в пъти по-здраво от къпинака.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ръководство по оцеляване на SAS

                              Ти си Хънтър.. стреляй. Темата е с примери така че колкото повече толкова повече.
                              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                              A POS
                              0885600200
                              За момента пасажер

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X