Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимата е тук-проверка на алтернатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимата е тук-проверка на алтернатора

    В поредните проблеми с паленето сутрин и трудното въртене,предположих да не би като се кара на парно и фарове,алтернатора да не успява да зарежда.Защото ако запали на стартер и я загася след 20 секунди,върти бясно,а иначе все едно е дал фира.Та,то отделно си е и добре да се проверява напрежението подавано от динамото,все пак зимата е тук и трябва да се подходи по-задълбочено.Имаше снимки,ама нещо са гибердясали.
    Без товар,загасен двигател,но карана 10на мин преди това (не е коректно измерването) е 13.8 V
    Запалена,без товар,напрежението малко ме озадачи - 15.1 V
    Запалена,с включени къси светлини и перка на парното 14.2-14.3 V което според мен е напълно нормално,но,НО,защо без товар дава такова напрежение... ?

    Даже си мислих да понатегна динамото,че не зарежда добре,а то какво излезе...

    За без товар напрежението е на 2000 оборота,на прибл. 1000 е 14.7 V но както всички знаем,не се мери на празни обороти,освен за минималното напрежение.

    Добре ли е това като вариант и вашите какво стойности дават ?
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

    Привет! Както го описваш казуса- май да обърнеш внимание на акумулатора.Успех!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

      60% от руските машини или не зареждат или презареждат.Така е благодарение на механичното реле(с пружинката).Ако акумулатора ти е с капачки, отвори и виж нивото на течността.Трябва да е 1,5см над клетките.Ако е под това ниво долей с дестилирана вода.Потърси консултация във магазин за акумулатори ако се затрудняваш,но избери такъв,който е поне 10год.на пазара,че сега "специалисти"бол.А ако е в гаранция алумулатора хич не го пипай.

      Коментар


      • #4
        От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

        Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
        В поредните проблеми с паленето сутрин и трудното въртене.......
        ...........Запалена,с включени къси светлини и перка на парното 14.2-14.3 V което според мен е напълно нормално,но,НО,защо без товар дава такова напрежение... ?
        Добре ли е това като вариант и вашите какво стойности дават ?
        Всичко с алтернатора (генератор) си е в норма. НЕ му търси кусури.
        КАкто описваш нещата и щом не свършиха проблемите след ремонта на стартера започвам да си мисля:
        Трябва ти правилна центровка. Само толкова.
        Е - има вероятност и акумулатора да си е заминал, но това само ти можеш да определиш.

        Коментар


        • #5
          От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

          Ами не знам как да го конкретизирам...струва ми се,че май изпарителя прави тия проблеми,защото сега като е по-студено,завърта и пали и ако я "изтърва" после няма палене освен на дърпане...Акумулатора е на година,но това не е гаранция,че е безпроблемен,ама си държи напрежение. Отечката е на 10А на мултицета 0.03,което е мисля нормално и в рамките на допустимото.
          За центровката.Запаля ли и да поработи 30 секунди и като я загася,следващото палене не на четвърт,ами на осмина,само да завърти и пали веднага...Имам чувството,че все едно и е гъсто маслото,така върти.
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #6
            От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

            Ако е 15/40 е нормално да върти по тегаво !
            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
            "Mud Angels" Stara Zagora

            Коментар


            • #7
              От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

              При мен не на нивата , а при другата ми кола е така. Рено 19. Първото палене сутрин е вът-вът-вът и пали все едно няма акумулатор.Обаче като запали и я загася веднага , върти като ненормална... Акумулатора ми е нов - на година. Маслото ми е 10w40 ,но вече съм и свикнал и не ми прави впечатление. Знам , че ще запали винаги, макар мудното въртене.

              Коментар


              • #8
                От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

                15 е и единственото логично нещо за което си мисля е това.Така се мъчи и стартера повече и пада и акумулатора.Палих преди 1 час,не запали,че чак и запушиха кабелите на стартера.
                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                feikot@abv.bg
                Обратно дороги - НЕТ !

                Коментар


                • #9
                  От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

                  При мен се получи същото , първо палене иска повече въртене . След това през целия ден си пали веднага . Смених подгревни свещи , горивен филтър и пак така . Още един комплект свещи - този път -Беру ( такива уж са оригиналните ). На акумолатора не обръщах внимание - защото си въртеше . Когато температурите паднаха , забелязах че въртенето стана доста по мудно . Поръчах си нов акомулатор и вече всичко е наред .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

                    То идеята беше и да понапомня за нужната предзимна проверка на батерията
                    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                    feikot@abv.bg
                    Обратно дороги - НЕТ !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зимата е тук-проверка на алтернатора

                      И аз имах таказ проблем с комбито.Два три дни,преди да ми се изтощи напълно акумулатора,забелязах,че като гася двигателя,фаровете вместо,да намаляват светлината,светваха по-силно,а в купето се носеше мирис на бакелит,но реших,че не е нищо сериозно,понеже,я бях давал на майстор,да смени едната подгревна свещ и да налее ново масло в диференциала и реших,че новото масло мирише така.Да,но ето че след няколко дни,сутрин,като другите,два пъти подгрявам,въртя и пали от четвърт.Вървя,вървя и стигам до бензиностанцията,зареждат ме,плащам,въртя,цък цък,няма никой.Хайде,бутнаха ме момчетата,запали и отидох до село,да сменя акумулатора с друг,понеже ми предстоеше път до Ловеч.Сложих от другата акумулатора,запали си и тръгнах,стигнах в Ловеч,разкарах се на две три места,като пак акумулатора падна и я палех на бутане,обаче на последното бутане,нещо не искаше да върви и си викам,айде после,ще я чопля и я уставих на един паркинг,за да си свърша работата,че бързах и я ЗАКЛЮЧИХ.Свърших си работата и хайде да тръгвам,понеже е с централно,мушкам ключа,ни наляво,ни надясно???Ако се отваряше предния капак,лесно,откачам акумулатора и е отключена,обаче,не иска да се отключи пущиняка.Ща,неща викнах един ключар и я отключи.Веднага забелязах обгорял изолирбанд,от жицата на алтенатора,към другите консуматори.Заголих жицата,вързах я и с подръчни материали я завих отгоре,да не допре някъде и се прибрах успешно.
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X