Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за лек автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съвет за лек автомобил

    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
    А Фабия?, и новия модел на Шкода- Ситиго
    взимам 3бр от модела на снимката. Дайте си банковата сметка да ви преведа 6000лв !!!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #77
      От: Съвет за лек автомобил

      Никой ли няма наблюдение за Селика Т20 ?
      Александър

      Коментар


      • #78
        От: Съвет за лек автомобил

        Първоначално публикуван от Калин Лазаров Преглед на мнение
        Уважаеми Колега,личното ми мнение е за японските коли Микра,Колт и т.н.Противно на очакванията частите не са никак скъпи.Знам за случай където например съединител на френски автомобил е два пъти по-скъп от такъв на японски автомобил.Това е личното ми мнение разбира се.Бих могъл да ти препоръчам автокъща ***.Не да прозвучи като реклама просто от там съм закупил моят автомобил.Собственика е един от малкото на Българският пазар предлагащ гаранция на автомобилите.Когато си закупих колата имах проблем с датчика на коляновия вал.Подмяната с нов бе за негова сметка и докато колата беше в сервиза ми беше предоставен заместващ автомобил.Това е поздрави.
        Странна работа. Аз преди време се разходих да гледам на един познат един Пикник и се оказа, че не е на 70к, а поне на 370к. Така като гледам снимките и километрите на това което има в момента ситуацията е същата. Задължително снимки с малка резолюция, никакви километри, механичните километражи снимани срещу светлината. Какъв е шанса някой да се регистрира и първия му пост да е препоръка на автокъща?


        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Никой ли няма наблюдение за Селика Т20 ?
        Не ти трябва тая Селика. Истинската и тази която си струва е Т180 или така наречената пета генерация. Другото е измама.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-01-13, 10:04.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #79
          От: Съвет за лек автомобил

          Колеги, понеж еи ние сме в същия филм - по мои наблюдения настоящия момент е малко сложен за закупуване на кола - поне на първо четене предлагането е доста свито в момента, особено на споменатите като надеждни модели - например в София е почти невъзможно да се намери Колт или А3 в прилично състояние... Днес звънях на за 5-6 обяви и почти всичко, което ми харесваше беше или продадено или човека съвсем откровено ми обясняваше колко е изгнила колата... Май в региона на колегата има по-голямо предлагане на въпросните автомобили. Иначе звънях за един колт в Пловдив и по обясненията на собственика останах с впечатлението, което се споделя и в темата - нищо освен ремъци и масла не е сменял. Като се обадих за един фият и като започнаха да ми раказват - скоростна кутия, гарнитура на глава... все едно слушам за ладата...

          П.П. Тази селика Т180 е с вдигащите се фарове, нали. Много е яка, днес тъкмо за такава звънях - 94-та година . Продадена !
          Александър

          Коментар


          • #80
            От: Съвет за лек автомобил

            Това е правилната селика, само не я вземай с 1.6 мотора, че няма да усетиш кефа. Иначе и той е доволно здрав. Най-добре двулитровата с турбо и щар по щар.

            Да разгледаме първо автомобилите нов внос. Няма как по обяви из европата колите да са два пъти по скъпи и на два пъти повече километри от тук. В общия случай нашите търговци купуват на килограм всичкия скрап, тук се пере, закрепва с тел, кит и вестници, километража става под 200к и честито на печелившите. Може да има и изключения, но аз не съм срещал наскоро, защото последните години пазара на нови се сви, доходите също и тенденцията е все такава и старите започват да стават все по скъпи. Изобщо тези никак не са интересни. Ако всички тия дето дремят по автокъщите да прекарат някой се хванат да трошат камъни, ще имаме магистрали и между планинските махали.

            Да разгледаме и частните лица. Аз много често си сменям колите, без логика, така се лекувам от стреса и държа мозъка си буден. Отделно сега търсим кола за една колежка. Купувам само от частни лица, регистрирани и обслужвани в България. Има няколко типични причини за продажба и автомобили в този случай. Първият и най-желан е някой като мен. Луд на тема обслужване, сменя колите без причина, спеделя историята и недостатъците на колата. Проблема е, че обикновено се държи на цената, не се продава на всяка цена освен ако напълно не е загубил интерес, и такива са мнооого рядко. Аз самият не продавам на всеки. Мога да продам колата и без пари стига купувача да ми хареса и да откажа продажбата ако не ми допадне. Не всеки заслужава да има моя кола. Лошото, че такива са голяма рядкост. Освен мене познавам само един-Niki-p. Втория тип е човека който сменя колата поради някакви технически проблем с който не иска да се бори, поради време, пари, или други причини. Този тип се дели на два подтипа. Единия крие недостатъците всячески, другия ги загатва, ако ти каже по телефона леки ръжди, разбирай поне един квадрат ламарина си е отишал. Обикновено такава продажба е един до шест месеца след излизането от автокъщата. Третия тип продавач е този който се е надценил, бачка за 450 лв и си купува бе ем ве тройка с трилитровия мотор с три годишен кредит от банката. Ама кочината по километраж е на 200к, а всъщност е на 600к и започва да се трОши как си требе, нЕма кинти за качествени ремонти, всичко се закрепва колкото да крета и малко преди да спре съвсем се продава. Този тип по мой наблюдения са повечето продавачи в момента. Толкова талиги съм сменил и толкова опит имам, че мога да отворя консултантска фирма за оценка на риска при кола втора употреба. Само незнам дали някой е готов да плаща.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #81
              От: Съвет за лек автомобил

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Не ти трябва тая Селика. Истинската и тази която си струва е Т180 или така наречената пета генерация. Другото е измама.
              Що бре - може и някоя от по-старите. Имах някога една такава:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220px-CelicaRA40LBLT80Melbourne.jpg
Прегледи:1
Размер:11.3 КБ
ID:5442441
              Почти 20 години оттогава и продължавам да смятам, че е най-добрия автомобил, който съм притежавал, въпреки че беше в меко казано компромисно състояние. Сега се оглеждам от време на време и ако ми изпадне някоя, дето да не е умопомрачително унищожена сигурно пак ще се метна. Ама нема. По-редки са даже от 60-ките.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #82
                От: Съвет за лек автомобил

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                ... Да разгледаме и частните лица...
                Толкова талиги съм сменил и толкова опит имам, че мога да отворя консултантска фирма за оценка на риска при кола втора употреба. Само незнам дали някой е готов да плаща.
                Е хайде може да не е фирма, но аз при условие, че хабер си нямам от автомобили и работата не ми е свързана с това, много познати ме търсят за консулт и теоретичен, и практически на оглед на бъдещ автомобил. Това, което съм го научил от четене и от моята практика винаги го споделям, но нямам време да обикалям автокъщо, сервизи и да гледам гробници и да обяснявам защо точно този лъскав автомобил на реални км от първи собственик 25-28 набор не трябва да си купувате.
                Мисля, че има с какво да помогнете не маса народ нуждаещи се от автомобил било то нов или втора употреба.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #83
                  От: Съвет за лек автомобил

                  Джамбазов,има и още един тип продавачи на коли.Тези като мен,които искат да продадат голяма и да вземат по-малка кола.Тъй като се развали сделката за голямата ,малката за сега ще почака.
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #84
                    От: Съвет за лек автомобил

                    Земи една Фиестичка с газчица.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #85
                      От: Съвет за лек автомобил

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Да разгледаме първо автомобилите нов внос. Няма как по обяви из европата колите да са два пъти по скъпи и на два пъти повече километри от тук. В общия случай нашите търговци купуват на килограм всичкия скрап, тук се пере, закрепва с тел, кит и вестници, километража става под 200к и честито на печелившите. Може да има и изключения, но аз не съм срещал наскоро, защото последните години пазара на нови се сви, доходите също и тенденцията е все такава и старите започват да стават все по скъпи. Изобщо тези никак не са интересни. Ако всички тия дето дремят по автокъщите да прекарат някой се хванат да трошат камъни, ще имаме магистрали и между планинските махали.

                      Да разгледаме и частните лица. Аз много често си сменям колите, без логика, така се лекувам от стреса и държа мозъка си буден. Отделно сега търсим кола за една колежка. Купувам само от частни лица, регистрирани и обслужвани в България. Има няколко типични причини за продажба и автомобили в този случай. Първият и най-желан е някой като мен. Луд на тема обслужване, сменя колите без причина, спеделя историята и недостатъците на колата. Проблема е, че обикновено се държи на цената, не се продава на всяка цена освен ако напълно не е загубил интерес, и такива са мнооого рядко. Аз самият не продавам на всеки. Мога да продам колата и без пари стига купувача да ми хареса и да откажа продажбата ако не ми допадне. Не всеки заслужава да има моя кола. Лошото, че такива са голяма рядкост. Освен мене познавам само един-Niki-p. Втория тип е човека който сменя колата поради някакви технически проблем с който не иска да се бори, поради време, пари, или други причини. Този тип се дели на два подтипа. Единия крие недостатъците всячески, другия ги загатва, ако ти каже по телефона леки ръжди, разбирай поне един квадрат ламарина си е отишал. Обикновено такава продажба е един до шест месеца след излизането от автокъщата. Третия тип продавач е този който се е надценил, бачка за 450 лв и си купува бе ем ве тройка с трилитровия мотор с три годишен кредит от банката. Ама кочината по километраж е на 200к, а всъщност е на 600к и започва да се трОши как си требе, нЕма кинти за качествени ремонти, всичко се закрепва колкото да крета и малко преди да спре съвсем се продава. Този тип по мой наблюдения са повечето продавачи в момента. Толкова талиги съм сменил и толкова опит имам, че мога да отворя консултантска фирма за оценка на риска при кола втора употреба. Само незнам дали някой е готов да плаща.
                      + 1
                      "Ако всички тия дето дремят по автокъщите да прекарат някой се хванат да трошат камъни, ще имаме магистрали и между планинските махали." Сега разбирам защо в някой страни има такива пътища... И пак се оплакват...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Съвет за лек автомобил

                        не знам дали в момента е слабо предлагането (по-скоро се съмнявам), но търсенето на коли определено е много ниско в момента... Пуснал съм обява за ГВ-та преди месец и нямам нито едно обаждане... Щеше ми се да пусна обява и за пасата, че вече 6 години го карам, но взе да ми омръзва да си сменяме колите с жена ми (всеки път като тръгна за риба по нашите язовири без рампи за пускане на лодка), ама в момента опитът за продажба ще е пълна загуба на време...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #87
                          Ами понеже в момента търся - има предлагане на надценени таралясници и от време на време изскача по нещо добро, което се купува за няколко часа. Пресен пример от днес. Обява, публикувана сутринта - хонда сивик 1999 нов внос от германия без климатик за 2500 лв. Беше докарана на собствен ход, с два комплекта гуми, тюф и т.н. Звъннах по обяд и се разбрахме да ида в 4 следобед. Малко по-късно човека се обади да не се разкарвам, защото някой дошъл и я купил. Обадих се и за една кия спортидж дизел 1999 година за 2800 лв. Тя беше отлетяла още с пускането на обявата. Това е. Иначе боклуци колкото щеш, аз вече се отказах да ходя да гледам като видя, че е от автокъща.
                          Александър

                          Коментар


                          • #88
                            От: Съвет за лек автомобил

                            Има търсене предимно за евтини колици сякаш. И богаташите купуват разни машини. Обаче над 4-5 000 и преди 30-40 000 съвсем се е свил пазара. Дори не знам дали си струва да се продава. Иначе и ние имаме една излишна градска икономичка, дето сега в гората ни е леко излишна, но като знам, че никой няма да даде парите, които жената иска, пък харчи 4-5 и е карана малко в България и сме нещо като 1-ви собственици, няма ядове с нея и т.н. и изобщо не се и занимавам да пускам обяви...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Съвет за лек автомобил

                              Според мен пазара си е съвсем жив, скоро продадох много бързо една кола с най-елементарна обява, хубава кола на хубава цена се продава почти веднага, запалиха ми телефона мераклиите, в Мобиле.бг дори отчитат бум на търсенето в сайта им напоследък, но съвсем естествено ако цената е малко по-висока хората само гледат и не звънят, решението е да сваляш цената всяка седмица надолу докато се продаде.
                              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                              Коментар


                              • #90
                                От: Съвет за лек автомобил

                                Колеги, да попитам че не ми се регистрира в ауди форума, Audi А3 1.8i къде са му слабите места и какво да гледам при покупката, не говорим за общите неща а за някакви характерни за конкретната модификация болежки.

                                П.П. А относно пазара... ами днес видях обява за Голф 4 1.9 дизел 99 година за 3000 лв, беше регистриран с гражданска, гуми и куп сменени неща по него (консумативи, накладки и т.н.) и продавача поемаше разходите по нот. такси. Обявата не беше стояла повече от няколко часа и като се обадих, вече беше продаден.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X