Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за лек автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за лек автомобил

    Преди 1год. купих за жена ми Фиат Пунто 1.9JTD 80к.с. Впечатленията ми са следните:
    -Много пъргав и динамичен автомобил.Това купе,с този двигател е самолет.
    -Готина визия /фаровете с тези лупи кефят много/
    -Разход 7/100 градско,на къси разстояния /6 км. до работата и и обратно/,иначе по каталог го дават извънградско да падне до 4,2/100.
    -Има много удобна при паркиране функция "sity" на волана.Автомобила е без хидравлика,а с електроусилвател на волана,който те улеснява като въртиш.Когато я включиш волана се върти с един пръст. НО!!!! .....имай в предвид,че по принцип това е слаба част на Фиат.Във фиатския форум пише,че не е въпрос дали ще се повреди,а кога?.Аз вече минах по този път втора употреба струва 150-200 лв.
    -Ако е от Германия или Австрия обърни внимание на долната част /под,прагове,подкалници/-подотливи са на корозия.
    Точно в Ямбол пък има много добър майстор по Фиатите.
    0884 987 137
    В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за лек автомобил

      Подкрепям за Саксо или Пежо 106-206 с 1.5 Дизел.
      И не съм съгласен с колегата малко по-нагоре. Докога тази доктрина , идеологиия....не мога да намеря подходяща дума. Немско да е и бензин да е.
      Аз ги нареждам първо японските малолитражки, после френските Пежо и Ситроен, после немските, особено ако се касае за Форд, и най-накрая италианските. Трошливи и капризни коли са.

      Колкото за първа кола, разбирам мерака за малка колица, но ти гарантирам Живко, че ако се качи да покара по-голяма кола, никога повече няма да иска да се качи на малка.
      Малките кубатури, ако не са им изстискани моторчетата до безобразие, са слаби, тромави и неикономични.
      Така че, ако приоритетно ще е градска кола, определено малкия дизел е доста по-добър избор от малък бензин.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за лек автомобил

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Подкрепям за Саксо или Пежо 106-206 с 1.5 Дизел.
        И не съм съгласен с колегата малко по-нагоре. Докога тази доктрина , идеологиия....не мога да намеря подходяща дума. Немско да е и бензин да е.
        Аз ги нареждам първо японските малолитражки, после френските Пежо и Ситроен, после немските, особено ако се касае за Форд, и най-накрая италианските. Трошливи и капризни коли са.

        Колкото за първа кола, разбирам мерака за малка колица, но ти гарантирам Живко, че ако се качи да покара по-голяма кола, никога повече няма да иска да се качи на малка.
        Малките кубатури, ако не са им изстискани моторчетата до безобразие, са слаби, тромави и неикономични.
        Така че, ако приоритетно ще е градска кола, определено малкия дизел е доста по-добър избор от малък бензин.
        Не ще бре Саше, нали заради това си продадох голямата кола и сега търсим малка.Жени мойш ли ги разбра.........
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за лек автомобил

          Аз пак с оглед безопасността ще пусна тук едни линкчета с инфо за някой от колите които споменавате...техническите подробности ги бистрете на воля
          http://www.euroncap.com/tests/fiat_punto_2000/28.aspx
          http://www.euroncap.com/tests/ford_fiesta_2000/76.aspx
          http://www.euroncap.com/tests/citroen_saxo_2000/70.aspx
          http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за лек автомобил

            http://offnews.bg/index.php/83939/ya...vtora-upotreba

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за лек автомобил

              Заведи я в някоя автокъща и да кара всичко наред, което и хареса.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за лек автомобил

                аз минах по тоя път преди 3 годни и бих казал следното: питай я какво и харесва на външен вид и после търси възможно най-запазеното такова,като може да варираш в двигателите. и без това тази първа кола ще е учебна, ще има одраскано, тук-таме ожулено......... натиснат калник и т.н. да я покара година-две, пък после вече сама ще знае какво да търси.

                при мен, понеже трябваше да е автоматик -(силно препоръчвам за жена!!!) първо взехме едно Рено19, което изкара 3г. и сега вече щерката я приобщавам към "нашите" с малкото джипче от подписа
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за лек автомобил

                  Понеже генерално на жените им е проблем превключването на скоростите и разбитрането в кой момент да стане това, като алтернатива на автоматика поставям единствено дизела. Защото могат да си обиколят целия град на втора или трета.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за лек автомобил

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    аз минах по тоя път преди 3 годни и бих казал следното: питай я какво и харесва на външен вид и после търси възможно най-запазеното такова,като може да варираш в двигателите. и без това тази първа кола ще е учебна, ще има одраскано, тук-таме ожулено......... натиснат калник и т.н. да я покара година-две, пък после вече сама ще знае какво да търси.

                    при мен, понеже трябваше да е автоматик -(силно препоръчвам за жена!!!) първо взехме едно Рено19, което изкара 3г. и сега вече щерката я приобщавам към "нашите" с малкото джипче от подписа
                    В първият пост съм написал какво си хареса тя.За автомат не иска и да чуе.Че ще е за учебна то е ясно,затова по евтинка,макар че повече от 2 години има книжка.Приятелят и има фиат браво и си го джитка без проблем,от там се влюби и във фиатите
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за лек автомобил

                      Не знам, но не препоръчвам Пежо, карал съм 206 - 2 бр. служебни. Едната от нова, до около 40К км, 1,4 HDI, единствения плюс беше нискоят разход, около 5,5 в София, с много лошо каране и постоянно натоварена с 2 човека и инструменти. Втората е в сегашната фирма, на 140К км, 1,9 чист дизел - гори 6 извънградско, имам чувството, че ще се разпадне всеки момент, а е гледана кола и се обслужва във фирмен сервиз. За сравнение имам Поло 96 г. на незнайно колко км, няма място за сравнение, въпреки че не мога да кажа, че е нещо невероятно, но за малка кола не е зле. За фиестите съм чувал добри отзиви, и изобщо за Форд след 2000 г. Френските са много трошливи, скъпи части, заден мост е постоянно в ремонт
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за лек автомобил

                        Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                        За автомат не иска и да чуе.
                        Качи я на автомат и пак си поговорете.И аз сьм твьрдо ЗА автомат и по-старичка кола както и уговорката,че е учебна,да не се стряска ако половината калник липсва след месец да речем.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за лек автомобил

                          Субективно е, но аз съм с две ръце за Пунто JTD. Този комън-рейл дизел няма някакви типични слаби места и се е доказал като един от най-сполучливите мотори на Фиат, а и в никой случай не е по-зле от конкурентните си "набори" - HDI и прехваления TDI. Аз го карам на по-тежичка Алфа (вярно - с малко повече коне) и е предостатъчно икономичен и динамичен. Всъщност и бензиновия не е нищо сложно и на това купе ще е добре. А наистина на въпросното Пунто единственото открояващо се слабо място е ел.сервото на волана (проблемът всъщност е в две специфични реленца), но се прави - вече не е някаква екзотика.
                          Фиестата (като изключим и това, че може да е немска, ама е Форд) най-малкото от тези години е фейслифт на доста старо купе. Пунтото е къде, къде по-съвременен (и безопасен, че някои колеги засегнаха и този аспект) автомобил. Освен това 1,8ТД си е стар предкамерен дизел (или вече 2001/2г е с директно впръскване???), при който наистина е въпрос на време сутрешното палене да е проблемно. Ако пък е дериват на TDdi, помпата рано или късно се предава и сметката за ремонт може да наближи четирицифрена. И 1,25 бензинките не са кой знае какво...
                          Френският 1,5д, въпреки че също е старо поколение, си е много сполучлив двигател. И 106/Саксо си е приятна количка, но пак е по-старичка като концепция от Пунто. Само обслужването на задния мост е сериозно като цена и също е въпрос на време.
                          А иначе няма проблем хората да говорят за кекавите италианки - нека са им ниски цените.
                          За японските две мнения няма - добри са - но пак си имат и разни дребни и дразнещи слаби места - не трябва да се взема чак със завързани очи...
                          SUZUKI V-STROM 1000
                          Jeep Cherokee 2.5CRD
                          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                          о889 525 о74 - Владо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за лек автомобил

                            Преди година бях на същото положение.Сценика на зетя и бил голям и се започна едно търсене.Аз исках да бъде нещо японско и автоматик.Да ама не-трябва да е ръчка,японските били грозни-абе женска му работа както казвате.Накрая си хареса и и купих най-скъпата Корса с четири врати/все пак вози внучката на градина/.
                            Кара си я всеки ден и засега няма проблеми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за лек автомобил

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Качи я на автомат и пак си поговорете.И аз сьм твьрдо ЗА автомат ...
                              Качи я на автомат още в началото и никога няма да се научи да кара кола с ръчка ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за лек автомобил

                                Автомата нацяло е отхвърлен,не го иска.А и няма тепърва да се учи ,от близо три години си кара и то доста добре бих казал.
                                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X