Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за ендуро?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на гуми за ендуро?

    Здравейте колеги.Трябва ми съвет,все още съм начален моторджия и не ми са ясни някои неща.Въпроса ми е какви гуми да използвам мотора се карап предимно на 50% в гората и 50% на асфалт и чакълисти пътища.Гледам има гуми за асфалт има и за твърда и мека кал и тем подобни които не са ми ясни.Също така ме интересува таралежките ли са най-добрия избор за гума хибрид хем за гората и същото време на асфалта.Коя марка е най-добрата и предпочитана?Ще съм ви много благодарен ако получа отговор на въпросите ми

  • #2
    От: Избор на гуми за ендуро?

    Колега определено таралежките не са за теб те са основно и само за гората.Има ендуро гуми който са с малко по-голям грайфер от шосейните гуми и ще ти вършат работа.Виж питай при тежките ендура там няма как да не знаят.
    0878424143
    0887424150

    Коментар


    • #3
      От: Избор на гуми за ендуро?

      Най-бюджетният вариант за асвалт + черно са Митас Е07. По-евтини от тях са само Шинко, но те са изключителни боклуци. Иначе всички големи производители имат такива модели гуми, Метцелер, Мишлен, Дънлоп, Пирели и т.н. но са доста по-скъпи.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Избор на гуми за ендуро?

        Благодаря ви много,чувал съм за тази гума само хубави отзиви,погледанх и цената 130лв е което е приемлива цена за такава гума,интересуваме горе-доло ще ме изкара ли до есента ако я взема следващия месец,при положение че аз карам само събота и неделя и евентуално някоя друга ваканциика ? Добре задната гума вече е готова ами за предна каква да изполвам ?

        Коментар


        • #5
          От: Избор на гуми за ендуро?

          Важно е да кажеш какъв е мотора , най-вече колко тежи , и размера на каплите. Тези двете гуми са точно за този тип каране.



          Митас Е-09 , държи много добре на асфалт , чакъл ,в гората проблем е мократа трева при завой.



          Dunlop D908 , за в гората и по черните пътища е много добре , но на асфалт трябва да внимаваш при завой с по-висока скорост.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Избор на гуми за ендуро?

            Мотора е 50сс и тежи околоо 85кг + мойте 95кг абе приблизително 200кг дори са много.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на гуми за ендуро?

              Какви размери гуми търсиш ?

              Коментар


              • #8
                От: Избор на гуми за ендуро?

                Здравейте!
                Откъде мога да намеря гума 180/80/14 за Yamaha TW200

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на гуми за ендуро?

                  Първоначално публикуван от jamaikann Преглед на мнение
                  Мотора е 50сс и тежи околоо 85кг + мойте 95кг абе приблизително 200кг дори са много.
                  След такова уточнение мисля, че каквито и гуми да сложиш еднакво няма да върви

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на гуми за ендуро?

                    Първоначално публикуван от jino007 Преглед на мнение
                    Здравейте!
                    Откъде мога да намеря гума 180/80/14 за Yamaha TW200
                    Мисля че един приятел има такава звънни му да го питаш: 0878652126-Яне

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на гуми за ендуро?

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      След такова уточнение мисля, че каквито и гуми да сложиш еднакво няма да върви
                      Gichev,колега вземай друг 50цц мотор и идваи да се нареждаме,да видим кой мотор варви и кой не ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на гуми за ендуро?

                        Ааа не 50сс карах допреди 12-13 години, тогава бях 60-на кила и пак ми малееше сега съм х10 на кубатурата ама пък ми е голям...е пълно щастие няма

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X