Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авариен режим на Hyundai Terrakan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Авариен режим на Hyundai Terrakan

    Здравейте!От 6 месеца сме собственици на Теракан 2,9 CRDI 2002г.
    На колата се наложи ремонт на гарнитура на глава след прегряване,съответно бяха сменени гарнитурата на главата,пръстените на охладителя на маслото,всички маркучи по охладителна система,след което колата влезе в авариен режим,т.е не може да надвиши 2300 оборота,съответно без турбина.Първо смених дебитомера,джипа работеше нормално 2-3 дни,но след това всичко се повтори отначало,ходих в Индкомерс,но диагностиката не отчете никаква грешка,а колата не може да вдигне повече от 100 км.
    Мои познати ми казаха,че проблема може и да е EGR клапан.
    Ако имате някаква информация,Моля за помощ.

  • #2
    От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

    Първоначално публикуван от scarpia Преглед на мнение
    ...ходих в Индкомерс,но диагностиката не отчете никаква грешка,а колата не може да вдигне повече от 100 км...
    По тоя повод, в друга тема, за друга кола, един колега каза следното - "Мълчи като кумунист на разпит".
    Та и при тая марка го има същия проблем.
    Не е достатъчна информацията за да се даде конкретна насока.

    Коментар


    • #3
      От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

      ЕГР като се прецака пуши яко... поне при мен на старото СФ беше така...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

        Турбото като се "прецака" също пуши яко. Ама дали пуши - няма кой да каже ...

        Коментар


        • #5
          Извинявайте за късния отговор,но сега се връщам от вледенения Бургас с 85 км.Колата не пуши,работи супер равномерно,просто няма мощност.Забравих да допълня,че новия дебитомер НЕ Е BOSH!!!Докато работеше със италианския дебитомер от 200 лева,придърпваше силно на 2ра и 3та,съответно турбото се включваше,но ефекта беше от 2-3 дни.Забравих да допълня,че преди да стане аварията с прегряването карах колата със 180 км. на магистрала,а в града беше направо пъргава за размерите си.В момента чувството е,че караш обикновен дизел без турбина.Благодаря за търпението и бързите отговори.

          Между другото имам подозрение,че на колата и е слаган чип от предишен собственик и може би за това има софтуерен проблем.Извинявам се ако съм хаотичен в инфото,но вече съм много отчаян,колата е страшно удобна и проходима за това,което ми трябва.
          Последно редактирано от CarTest™; 21-12-12, 05:43.

          Коментар


          • #6
            От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

            Първоначално публикуван от scarpia Преглед на мнение
            ...Първо смених дебитомера,джипа работеше нормално 2-3 дни,но след това всичко се повтори отначало...
            Най вероятно е от менте дебитомера.
            Обаче би трябвало да го видят на скенера, а и да знаят как да го тестват, ако не го видят! Би трябвало да имат и в склада - сменят и става ясно от него ли е, или не.

            Коментар


            • #7
              От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

              Колега, все пак 180 км не са за тази кола, не че не върви ама сам си видял може да прегрее. Успех с решаването на проблема.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #8
                От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

                Би трябвало да се види на диагностика. Ако е двигателя с 150 к.с. дори и да махнеш дебитомера не го отчита на компа. Има различен софтуер от 163 к.с. Имаш материал за размисъл, но без някой да се позанимае с колата, няма как да се уточни проблема.
                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                Коментар


                • #9
                  От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

                  да абсолютно съм съгласен,че колата не е за такава скорост и си платих за злоупотребата.Понеделник пак съм на диагностика и ще ми сложат оригинален дебитомер да видим как ще работи и ако е ок ще си купя оригинален на Бош.Много съм Ви благодарен за отговорите,вече ще питам за всичко свързано с машината,защото сам явно правя грешки.Пожелавам Ви Весели празници и до скоро!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

                    Весели празници и успех.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

                      Здравейте,моята сага продължава-и все пак се оказа,че не е дебитомер,но с новия показа грешка на инжектора на 2ри цилиндър.Та сега е голямата дилема смяна или ремонт.В Хюндай ми казаха,че цената на нов е 800 лева,на друго място ми казаха 500,а ремонта 160 лева.Можете ли да ми кажете как да постъпя?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

                        Колега , лично аз ходих да ги рециклират /в София дизел център,дават и 6 месеца гаранция/- хубаво е да се направят и 4те. До сега нямам проблеми - около 6 000км.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

                          Благодаря ще последвам примера.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

                            Колега аз имам информация за добри майстори в Пловдив. Ето тел на един майстор, говори с него 0888 615 007 - Свилен.
                            Ако началниците мислят че му правя реклама, преместете му го на лични.
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Авариен режим на Hyundai Terrakan

                              И аз знам един от Пловдив дето ми направи 4-те дюзи за 770 лв.От тогава ни "check" ни дявол.Занесох му ги,човека ги ремонтира,чисти ги на ултразвук и ги провери на стенд.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X