Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Натягане" на рамото за задната чистачка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Натягане" на рамото за задната чистачка?

    Колеги,задната чистачка не се притиска добре към стъклото. Самата чистачка е нова,предназначена е и за Теракан. Проблема,според мен,е в рамото на чистачката-струва ми се,че пружината му е доста мека. Някой имал ли е подобен проблем и ако да,как го е решил?
    Не ми се иска да пробвам с изкривяване на самото рамо,но нямам идея как да "натегна" пружината му.Не успях да намеря из нета да се предлага като ново и самото рамо,за да се ориентирам за цената му.На няколко места го има като артикул,но не е в наличност и е без цена. А дали има вариант да се замени с рамо за чистачка от друг автомобил?

  • #2
    От: "Натягане" на рамото за задната чистачка?

    Колега,при мен , тези неща ги реших с обилно пръскане на ВД 40/ долу на самия шлиц и пружината/ ,и раздвижване на рамото - вдигане и спускане. Имах същите неприятности с прилепването -пробвах различни чистачки,слагах допълнителна пружина , но не стана нищо. Пръскането го направих на шега , то пък взе , че проработи.Предполагам , че е заради мръсотията , която джипа хвърля от завихрянето на задното си стъкло.Успех!

    Коментар


    • #3
      От: "Натягане" на рамото за задната чистачка?

      Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
      Колега,при мен , тези неща ги реших с обилно пръскане на ВД 40/ долу на самия шлиц и пружината/ ,и раздвижване на рамото - вдигане и спускане. Имах същите неприятности с прилепването -пробвах различни чистачки,слагах допълнителна пружина , но не стана нищо. Пръскането го направих на шега , то пък взе , че проработи.Предполагам , че е заради мръсотията , която джипа хвърля от завихрянето на задното си стъкло.Успех!
      Благодаря за идеята-работи!
      Днес напръсках с ВД-то пружината и шарнирната връзка,след което ги пораздвижих.Ефекта си пролича почти веднага-рамото започна да се притиска по-силно.Очевидно в самата връзка се насъбира доста прах и други гадости,които пречат да се движи свободно.

      Коментар


      • #4
        От: "Натягане" на рамото за задната чистачка?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X