Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

    Здравейте колеги,

    От десет дни, най-после собствен джип - Паджеро 2, 2,5 ТДИ супер селект 115 коня.
    Колата ми даде повече от необходимото, работи чудесно, но се появи проблем и търся помощ.
    Паля на студено, работи на 700 оборота около 20 секунди и за около 3 секунди качва на 1500 оборота. След загряване на двигателя, оборотите не падат. Иначе, гладка работа на мотора, набира, не пуши, пали леко на студ. Четох, търсих и нищо. Моля помогнете!

  • #2
    От: Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

    Ходи при някой , който се е занимавал с ГНП на Паджеро 2, 5 да ти регулира оборотите.... според мен някой невежа е ровил там , а винтовете са бая. !!! Реглажа си е малко специфичен там иначе ми се струва , че няма нищо сериозно според това , което пишеш за работата на мотора и разстоянието , което ни дели/около 400км./.
    Последно редактирано от traper2504; 18-12-12, 19:39.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #3
      От: Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

      Не бързай да ровиш помпата. Провери каква ти е температурната компенсация на оборотите! Според мен там нещо не е наред, а това няма нищо общо с настройките на ГНП-то.

      Коментар


      • #4
        От: Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

        Първоначално публикуван от kiko2332 Преглед на мнение
        Паджеро 2, 2,5 ТДИ супер селект 115 коня.
        Аз само да попитам, че не съм чувал за такъв мотор.
        GSM 0877 08 99 19
        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

        Коментар


        • #5
          От: Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

          Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
          Аз само да попитам, че не съм чувал за такъв мотор.
          Има на последните двойки, на тройките и на L200. Същия 4д56, ама с "умна" помпа; от което следва, че най-вероятно проблемът е електрически - ама не съм се ровил по тия схеми и не мога да помогна.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

            Продължавам да ровя. Свалих си бая литература за джипа, но проблема не се дискутира в разделите "повреди и ремонт". На помпата има устройство, свързано чрез маркуч с охладителната уредба, което трябва в даден момент да избута своята рейка и да освободи тая на газта. На ръка става и оборотите падат. Явно нещо не получава информация че антифриза е загрял и не праща сигнал за изпълнение към това устройство. За сега търся как да го тествам то дали работи или е сдало. По него кабели няма. Машината работи и така, но хапва доста и на втора бърза ходи из 20 см сняг без газ.

            Коментар


            • #7
              От: Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

              Там ти е проблема. Ако можеш го свали и разглоби (раздвижи). За съжаление аз на мойта помпа такава "екстра" нямам и не мога да помогна с много инфо от първа ръка, но както ти казах - там е "ключа от бараката"! Не мисля, че е някаква космическа технология (предполагам, че е обикновен термостат), така с малко повече гледане и мислене ще го "излъжеш". Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

                О това 2,5 е с електронната помпа/не обърнах внимание/. Колегата radikyokushin ще трябва да излезне прав струва ми се.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

                  Radikyokushin се оказа прав. Спекъл термостат, монтиран на корпуса на помпата и теглещ рейката. Решението дойде с VD-40 и малко тропане с една летва. Весели празници на всички и честита Нова година. Кико.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Високи обороти Паджеро 2,5 TDI 115 к.с.

                    Честито!
                    Весели празници!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X