Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави мастика ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се прави мастика ?

    Понеже обичам да си пия домашно приготвени питиета с гарантиран произход на суровините а не винпромската битова химия на "цар" Киро от доста време разпитвам как се прави мастика но до момента никой не ми е дал поне що годе точна рецепта . По тази причина продължавам да си купувам от една марка дето я рекламираше една цицеста чалгаджийка Та всякакви рецепти ще са ми добре дошли като база за експерименти .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Как се прави мастика ?

    Спирт и анатол,ама не помня съотношението.

    Коментар


    • #3
      От: Как се прави мастика ?

      Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
      Спирт и анатол,ама не помня съотношението.
      ........... и захарен сироп.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #4
        От: Как се прави мастика ?

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        ........... и захарен сироп.
        По точно дъвка /сакъз/ или иначе казано - мастикова смола.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Как се прави мастика ?

          Мастика, Рикар, Перно, Узо...мноооого рецепти ще има оттук нататък.

          Коментар


          • #6
            От: Как се прави мастика ?

            Основно истинската Мастика се прави с мастикова смола. А узото се прави чрез ферментация на анасоновите зърна. Е това е в истинските пивоварни, който прехвърлят 300 годишна история.
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • #7
              От: Как се прави мастика ?

              Начините за правене на мастика са общо взето два.
              Анасон в патоките и преварка.И вторият-анатолово масло след преварката в готовият вече продукт.
              За количеството на ансона питай ракиджията на казана,обикновено знаят колко се слага.Нещо ми се върти като половин кило на литър патоки,ама не съм сигурен.Имаше един форум,ракията.ком ли беше,нет ли беше там също можеш да почетеш.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #8
                От: Как се прави мастика ?

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Мастика, Рикар, Перно, Узо...мноооого рецепти ще има оттук нататък.
                И кво ся, няма да просветиш хората а
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Как се прави мастика ?

                  Мастика....
                  ...Като я помириша и получавам една болка ...на около 10 см около цялата глава а не само в нея!
                  Само чиста гроздова ракия!
                  ...и БИРА!
                  Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се прави мастика ?

                    Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                    Начините за правене на мастика са общо взето два.
                    Анасон в патоките и преварка.И вторият-анатолово масло след преварката в готовият вече продукт.
                    За количеството на ансона питай ракиджията на казана,обикновено знаят колко се слага.Нещо ми се върти като половин кило на литър патоки,ама не съм сигурен.Имаше един форум,ракията.ком ли беше,нет ли беше там също можеш да почетеш.
                    Абсолютно погрешно!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се прави мастика ?

                      Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                      Начините за правене на мастика са общо взето два.
                      Анасон в патоките и преварка.И вторият-анатолово масло след преварката в готовият вече продукт.
                      За количеството на ансона питай ракиджията на казана,обикновено знаят колко се слага.Нещо ми се върти като половин кило на литър патоки,ама не съм сигурен.Имаше един форум,ракията.ком ли беше,нет ли беше там също можеш да почетеш.
                      Бе питам го ама нищо му не идва на акъла Сам съм си казанджия старите ни селски казани братята роми още преди едни 20 години ги отнесоха .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се прави мастика ?

                        Нека да уточним нещо важно, между мастиката и анасонлийката, разликата е, както между водката и ракията. Т.е.мастика се прави само и единственно от спирт + някаква анЕтолова субстанция + захарен сироп(по стандарт) + съответните масла, дъвкови екстракти и др., което вече е рецепта. Всички варианти с варене, ферментиране и молене на господ са фолклор.
                        Тук: http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=56 има добри неща, писани от хора, някои от които познавам и разбират достатъчно.
                        Последно редактирано от chrichri; 18-12-12, 19:20.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се прави мастика ?

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Абсолютно погрешно!
                          Абсолютно изчерпателно!
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се прави мастика ?

                            Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                            Абсолютно изчерпателно!
                            Колега, не се засягай, освен мохабеда в тези теми иска и малко култивиране на общата култура на тема "пиене".
                            На мястотo, което си посочил, че живееш има една бодега, казва се "CHOZAS CARRASCAL". Поинтересувай се за нея и пусни една винарска тема за там. Ще бъде интересно за всички, а аз ще споделя мнения. Може да се уреди да я посетиш впоследствие (ако желаеш,де).

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се прави мастика ?

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Нека да уточним нещо важно, ... мастика се прави само и единственно от спирт + ...+ ... + ... и др...
                              Че е от спирт се знае. Но по-добре поясни за какъв етилов спирт става дума, от какво е и как се дестилира. Защото мастика се пие от край-време, а през последните години в някои страни спирт се дестилира главно от скапани домати.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X