Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави мастика ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как се прави мастика ?

    И аз правих горе-долу по същата рецепта,на вкус е перфектна,но не става на кристали във фризера.Някой да има идея

    Коментар


    • #32
      От: Как се прави мастика ?

      Цяла магия е как е смесва дъвката с анетола и глицерина, ВНИМАВАЙТЕ за да не похабите и напитката и съдовете за приготовление, това нещо дъвката НЯМА МАХАНЕ където полепне!

      Аз съм правил и дори още имам 5-6 кила на вилата, става страхотно питие, но има чалъм с по-горе споменатите неща, не знам точно как и за това не споделям, само знам, че трябва да се внимава много, че аз така похабих доста неща покрай моите опити за мастика
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        От: Как се прави мастика ?

        Четете, бе хора, ако ви мързи-питайте!

        Коментар


        • #34
          От: Как се прави мастика ?

          Баща ми правеха на времето (през Татово време) с един технолог на винпром! И нещо като пинаколада правеха (за да затворят устите на жените), и други разни хубавинки!
          А аз ,тъпунгера, преди 2 години изхвърлих последното останало шише анатол от хладилника! Писна ми да го премятаме насам натам - като си седеше в хладилника беше на кристали като небетшекер, а като постоеше навънка на топло ставаше течност някаква! Да не го бях изхвърлил сега можеше да пробвам рецептата!
          Сакъз съм чувал че продават в гръцко - ползват го не само за узото ами и когато си варят тяхната гръцка гроздова ракия!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #35
            От: Как се прави мастика ?

            Мастиката се прави в магазина! Иначе в казана е анасонлийка!

            Коментар


            • #36
              От: Как се прави мастика ?

              А някой може ли да каже от къде да си купя подходящ спирт на разумна цена. Благодаря.

              Коментар


              • #37
                От: Как се прави мастика ?

                Завод за производство на спирт - с.Веринско, обл. София , разбирай град Ихтиман
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Как се прави мастика ?

                  Интересува ме, в домашни условия дали мога да си приготвя Перно или Рикар?
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се прави мастика ?

                    От три години е темата и нито една работеща рецепта не е написана, а ти питаш за висш пилоотажж Не е тука мястото където ще получиш правилния отговор, има си специализиран форум за алкохолни напитки , опитай там

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как се прави мастика ?

                      Дочев, аз правя Перно, Рикар и Анис...при мен има колкото искаш, с некомерсиални цели. И нека колегата caribi да каже кой е този специализиран форум, където има висш пилотаж. Може и да съм преподавал там...

                      И една работеща рецепта: ...ама това само, ако не е писано преди...1 част много хубав спирт(етанол), в който се разтваря анетол, да речем 6 гр/л. Една част много хубава вода, с минимални по възможност градуси на твърдост...в която е разтворена много хубава захар , да речем 40г/л. Смесва се при яко разбъркване при еднаква температура. Е...иска пиене после...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как се прави мастика ?

                        В пост №12 си споменал кой е форума, сега дали си изнасял лекции там , може ама сигурно под друг никнейм. Също така ако се вложи 40 гр захар на литър мастика , твърде много е . За анетола тази доза не съм ползвал, по аптеките има опаковка анетол от 5 мл за два литра мастика -идеално е . Мисля че този анетол от аптеките е най добър, има и по евтин от селскостопанските аптеки в разфасовка от 20 мл, но качеството не е добро. Е как да кажа сега наздраве , 10 ч заранта е
                        Последно редактирано от caribi; 31-07-15, 09:10.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X