Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

    Благодаря за точната иноформация. Открих панела, при мен е с десен волан и е обратно. Щом са на един предпазител, значи се налага да разглобявам за да стигна до моторчето на чистачката. Искаше ми се да е предпазител.... В сайта на WJJEEPS.com е посочен 29 предпазител
    F29 10 Amp Red Rear wiper switch. Washer motors
    а пък в горния отговор предпазител №29 е посочен като - fuel pump
    но ще се оправя...
    А към колегата CarTest - вярно е че не съм прочел за кодовете, ама за секретния ключ чета вече на две-три места и пише че се върти 3 пъти но за време 5 секунди, а не 5 пъти. Незнам, може и ти да си прав утре ще го проверя....! Днес установих че нямам тест кодове на А/С или поне не можах да ги включа.
    Последно редактирано от Savador; 06-01-13, 17:20.
    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
    O8867З7I78

    Коментар


    • #32
      От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

      fuel pump - 29 е в моторния отсек. И не е предпазител, а реле - 29 за горивната помпа. PDC (Power Distribution Center, under hood)- под предния капак. Затова съм написал
      Това за блока в салона. Има и още - отпред в двигателния отсек - PDC (Power Distribution Center, under hood)
      А предпазител 29 от таблото в салона е точно това, което търсиш:
      F29 10 Amp Red Rear wiper switch. Washer motors
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #33
        Да сега видях че си пояснил точно кое къде е. Първо помислих че долния панел е увеличена снимка на горния. Благодаря.
        Дано днес ми остане време да разглобявам. Нямам калобрани а и да имаше де, всичката кал и вода от улиците я хвърля на задното стъкло и без чистачка е неприятно.

        Здравейте с днешна дата.
        Ще използвам моята тема да задам малко страничен въпрос, но все пак и питането ми е за Гранда. Вчера синът ми се цапна челно с неговото бмв 320D, 98 година. Ударът е силен, с поставени колани и неговия и на пътника до него, а не се включиха ер-беците. За радост няма пострадали, само смачкани ламарини, радиатор, фар и т.н. Възможно ли е да са изключени и от къде. Също така искам да проверя на Гранда, изключват ли се отнякъде еър-беците... Доколкото знам някъде трябва да има ключалка за ключа от стартера. Иначе лампата ми преди старт светва и после изгасва, но това дали е критерии че всичко е в изправност???
        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
        O8867З7I78

        Коментар


        • #34
          От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

          Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
          ... Иначе лампата ми преди старт светва и после изгасва, но това дали е критерии че всичко е в изправност???
          Не е критерий, освен ако не си сигурен, че никой не е пипал нищо по таблото ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            Re: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

            Колега, това че свети че работят не гарантира, че са изправни. Все пак става въпрос за над 10 годишни коли, а ейрбега си има "срок на годност" и след като изтече трябва да се презаредят(не сам сигурен, че точно това се прави). И мой познат скоро претърпя ПТП и само лявата възглавница се отвори. Да се надяваме, че на никой няма да му се наложи да разбира дали неговите работят ...
            Поздрави !
            Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
            0886/872-646

            Коментар


            • #36
              От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

              От една страна това, че контролната лампа на Airbag системата светва при контакт, а после изгасва е знак, че системният тест минава и няма открита механична или електрическа повреда или някаква грешка в системата. Т.е., не е прекъснал примерно спиралния лентов кабел във волана (Clockspring), модулите, датчиците и останалите елементи от системата работят. Но, както вече написаха - това е необходимо, но не е достатъчно условие за безпроблемното сработване на всички Airbag компоненти при евентуален удар. Една от причините за подобен отказ /нито една от възглавниците да не се задейства/ може да са и остарели пиропатрони в самите възглавници, но това е според мен по-малко вероятно. Животът на тези пиропатрони е все пак доста по-дълъг и при унищожаване на стари автомобили всички възглавници трябва да се задействат принудително, при което повечето сработват дори и на 20-ина годишна възраст. С цел сигурност и застраховане при инцидент препоръчват замяната им на 10 години, за да е сигурно че ще сработят. По разбираеми причини няма как да се тестват реално нито възглавниците, нито crash датчиците, след което същите да останат годни за употреба. Затова след инцидент се сменят и сензорите, и електронния модул за управление и възглавниците. Ако е имало някакъв предишен инцидент с BMW-то и след това са решили проблема по "икономичния вариант" - изключване на сигналната лампа за Airbag, или дори свързването и с някоя друга по таблото, с цел да се имитира безпроблемна работа, вместо да се подменят необходимите компоненти, то това е най-лошия възможен сценарий. Разчиташ че имаш работеща система, а при нужда реално я няма и няма какво да те предпази. Някои такива недобросъвестни намеси могат да се хванат при диагностика с OBD II - DRB ScanTool. Дори и да са изключили сигналната лампа, в системата на Airbag ще има записана грешка.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #37
                От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                Благодаря зя отговорите, чел съм и Ваши по стари публикации за успоредно свързани лампи по таблото. При възможност ще проверя и моето табло, но като му дойде времето.
                Но все пак бих искал да знам има ли начин за "изключване / включване" на действието на еър-беците при Гранда.
                И още един тъп въпрос - волана на Гранда заключва ли се след изваждане на ключа, щото при моя това не става - опитвам се да завъртя наляво - надясно волана, но при загасен двигател не мръдва, а и не чувам характерното изчаткване на заключалката при вадене на ключа, както е при Астрата ми.
                Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                O8867З7I78

                Коментар


                • #38
                  От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                  При изгасен двигател хидравликата на волана не работи и е трудно да се завърти волана, но заключването съществува и ако е наред трябва да работи, стига всичко да е изправно. Може би трябва да се пробва на място, на което отдолу под гумите има нещо по-хлъзгаво - сняг, кал или поне мокра настилка. Тогава при завъртане на волана на достатъчен ъгъл заключването ще сработи.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                    Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                    При изгасен двигател хидравликата на волана не работи и е трудно да се завърти волана.
                    Да това исках да кажа - че без хидравликата не само е трудно ами невъзможно почти - пробвах и на сняг - много е трудно, имам чувство че ако упорствам да завъртя все пак нанякъде, ще скъсам нещо, а пък сила в ръцете не ми липсва....
                    За "изключване / включване" на еър-беците ми подсказаха да търся ключалка някъде из купето - вярно ли е това???
                    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                    O8867З7I78

                    Коментар


                    • #40
                      От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                      И аз бях решил, че воланът ми (Jeep Liberty 2004) не се заключва, но при реглаж на предница се установи, че се заключва като навиеш повече от половин оборот ("спиците" застанат перпендикулярно).
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                        Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                        ...
                        За "изключване / включване" на еър-беците ми подсказаха да търся ключалка някъде из купето - вярно ли е това???
                        Обикновено при някои има опция да се изключва само пасажерския бег - това за в случай, че се монтира бебешко кошче на въпросната седалка. И трябва да има индикация някъде по таблото, че е изключен.
                        А за бавареца и неотварянето на неговите възглавници - може да има няколко обективни причини - от ниска скорост в момента на удара (под ок.30км/ч - няма как да съм съвсем точен - но не го очаквай да реагира - а радиатори, фарове и ламарини е напълно нормално да се потрошат и при такава привидно ниска скорост); до незакопчани колани, или некоректно работещи датчици за тегло на седалките...
                        SUZUKI V-STROM 1000
                        Jeep Cherokee 2.5CRD
                        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                        о889 525 о74 - Владо

                        Коментар


                        • #42
                          От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                          Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                          Обикновено при някои има опция да се изключва само пасажерския бег - това за в случай, че се монтира бебешко кошче на въпросната седалка. И трябва да има индикация някъде по таблото, че е изключен.
                          А за бавареца и неотварянето на неговите възглавници - може да има няколко обективни причини - от ниска скорост в момента на удара (под ок.30км/ч - няма как да съм съвсем точен - но не го очаквай да реагира - а радиатори, фарове и ламарини е напълно нормално да се потрошат и при такава привидно ниска скорост); до незакопчани колани, или некоректно работещи датчици за тегло на седалките...
                          Трябва да сработи дори и в покой да е автомобила при изправна система и работещ двигател, примерно изчакване на светофар
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • #43
                            От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                            Ако има опция за изключване на пасажерския Air bag, то трябва да има и съответния ключ за изключване. Такава опция е монтирана на някои модели /2000 год/, както и на такива, които са без задни седалки, т.е. произведени като товарни.
                            The passenger airbag switch was only required to be fitted in Jeeps sold without a back seat.
                            Ако въобще има такъв ключ, то трябва да има нещо подобно на това/снимките са примерни и не са от Jeep/:

                            Или на видно място на таблото, или в жабката, или отстрани на таблото, като се отвори вратата /както е при някои автомобили/.
                            От 2005 год. на Grand Cherokee WK въвеждат система за измерване на теглото на седящия на седалката на пътника, която посредством сензор оценява дали има пътник и с какво тегло е той. По този начин пасажерския Air bag се изключва с цел предотвратяване на неговото задействане при наличието на дете на седалката или на детско столче с цел да не се нанесат увреждания от взривното задействане на възглавницата. Оценява се теглото на възрастен индивид и системата включва пасажерския Air bag.
                            The OCS classifies an occupant using weight sensors mounted in the base of the front passenger seat. Any weight on the seat will be sensed by the system. Objects hanging on the seat or other passengers pushing down on the seat will also be sensed. The weight of an adult will cause the system to turn the airbag on. In this case, the OCS has classified the occupant of the seat as an adult.
                            Ако до сега не си открил подобен ключ за изключване на пасажерския Air bag, значи няма как да го изключиш, а за този на водача - изобщо не може да става и дума да се изключва по твой избор.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                              Благодаря Ви за отговорите - ще потърся по обстойно, на пръв преглед не съм открил подобно секретно устройство. А се замислих, казвате че на водача не се изключва въобще - ами при офроуд каране ( да спомена че не разбирам) - някой по силен тласък на автомобила при екстремен преход, който да наподобява удар, не би ли могло да го задейства, ако водача е с колан. Доколкото знам датчиците са в предната броня...
                              А удара на моя син е с около 40-50 км/ч в стена и ми твърди че е бил с колан, той и пътника до него...но да са живи и здрави...това е...другото ще го оправим
                              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                              O8867З7I78

                              Коментар


                              • #45
                                От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                                Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                                ... А се замислих, казвате че на водача не се изключва въобще - ами при офроуд каране ( да спомена че не разбирам) - някой по силен тласък на автомобила при екстремен преход, който да наподобява удар, не би ли могло да го задейства, ако водача е с колан. ...
                                Би могло. Ама колите с въздушни възглавници по принцип не са много мислени за офроуд.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X