Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

    Благодаря за отговорите. И аз помислих че може би е от това, но пък се притесних да не би да е проблем в скоростната или раздатъчната кутия (нали така се казва) ако не греша! Нямам достъп до систематизирана информация, да прочета малко повече за тип на скоростна кутия и раздатка, особеностите за моя модел, функционалности и тн.
    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
    O8867З7I78

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

      Така прави АБС-а. И аз се шашнах първия път. Буксуваш с високи обороти и рязко натискаш спирачката, за да спреш боксуването, но не спира, а АБС-а "рита".
      Нещо много полезно, което успях да направя, по съвет на колега с Паджеро, е че успях да изключа АБС-а.
      Като повториш горната случка 2-3 пъти и АБС-а започне да рита, а ти натискаш все по-силно, АБС-а автоматично изключва, светва лампата на таблото и вече си имаш спирачки в гората.
      След гасене и палене на ново компютъра изчиства грешката и всичко си е ОК.
      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

        Това при Wrangler-а ли, щото при моя /Liberty/ май не може да се изключи системата на ABS-а по този начин? Малко след това /няколко изминати метра или секунди/ си заработва в нормален режим, а не остава изключен до следващ рестарт на мотора. Явно гадината се тества непрекъснато и не ще да стои изключена.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

          Не на WJ-я.
          99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
          It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

            Колеги пиша вече трети пост а не излизат в темата. Незнам какво става.
            Имам въпрос относно задната чистачка. Тя е застопорена на рампа поради отваряемоста на задното стъкло. Моята не мога да я пусна - или не работи или има някакъв начин за пускането и. При придърпване на лостчето за чистачките, пуска само течност за измиване но чистачката не се движи. Ако е повредена какво да проверя най-напред???
            Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
            O8867З7I78

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

              Честито колега и хиляди безаварийни километри ти пожелавам,машината ти е красавец а това че е с дясна дирекция да не те барка въобще,аз имам същия като твоя и едно либерти-и двата са с десни волани и чак такива неудобства не съм изпитвал.
              Вярно е че станах по-умерен водач,забелязах че когато спазвам ограниченията за изпреварване в България проблемите са ми по-малко.
              Хаиде хайрлия да е и честита коледа
              Kawasaki GTR 1400

              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                Колеги пиша вече трети пост а не излизат в темата. Незнам какво става.
                Имам въпрос относно задната чистачка. Тя е застопорена на рампа поради отваряемоста на задното стъкло. Моята не мога да я пусна - или не работи или има някакъв начин за пускането и. При придърпване на лостчето за чистачките, пуска само течност за измиване но чистачката не се движи. Ако е повредена какво да проверя най-напред???
                За да пуснеш задната чистачка с пръскалката, лосчето не се придърпва а се бута напред кам двигателя , а придърпването към теб пуска предните чистачки с пръскалките. А иначе на същото лосче вътрешната врътка пуска задната чистачка без праскалката.

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                  Да не съм се изразил правилно. Бутам към двигателя но само пръска. А и от вътрешното лостче не тръгва. Явно е повредена - но като я гледам в това гнездо си мислех да няма някой застопоряващ механизъм при отваряне на джама. А за какво е средната врътка дето пише - "on -del-off" - да не е сензора за дъжд. Извинявайте че задавам елементарни въпроси но още не съм чел инструкциите.
                  Някой от постовете не ми излизат, така че да честитя отново Коледа на всички и благодаря за поздравите Ви. Поздрави и на администраторите за хубавия форум.
                  Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                  O8867З7I78

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                    Възможно е, да е прекъснат кабела в снопа който се прегъва от 5-та врата.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                      http://www.youtube.com/watch?v=s9dBYA0pGzY

                      Здравейте, някой знае ли каква е тази манипулация, която е показана на клипа, с нулирането на дисплея на климатроника?
                      Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                      O8867З7I78

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                        Някой знае!
                        Не е нулиране, а четене на кодовете за повреди, АКО ги има.
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                          А превключването на стартер-ключа трикратно "on" - "off" не е ли за четене на кодове за повреди ?
                          Имам и още един въпрос - къде да търся предпазителите от тази схема:

                          http://www.wjjeeps.com/fuses.htm
                          Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                          O8867З7I78

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                            1. Да, но е пет пъти. Проверяваш проблемите по мотора!
                            2. Не четеш!!
                            На третия ред пише:
                            "WJ Junction Block (under dash, left of steering wheel)"
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                              Това дали ще ти помогне:
                              WJ Junction Block (under dash, left of steering columm) Под таблото, в ляво от кормилната колона:

                              Това за блока в салона. Има и още - отпред в двигателния отсек - PDC (Power Distribution Center, under hood)

                              Речник на "чуждите" думи:
                              steering column - кормилна колона
                              interior fusess - предпазители в салона
                              access door - капак за достъп
                              pull firmly to open - първо издърпай за да отвориш
                              Последно редактирано от Алекс Маринов; 06-01-13, 16:00. Причина: Допълнение
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                                На WJ задната чистачка и моторчето на пръскалката са на един предпазител. Щом пръска значи не е изгорял бушон ...
                                Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                                Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                                0885372997 - Дани

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X