Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

    Да мисля, че щом на NV242 се слага АТФ+4, реших да пробвам и на NV247. Ако няма ефект ще го сменя отново. Струва ми се че, хидравличните функции на АТФ-а са по добри, в смисъл създаване на налягане във вискомуфата и зацепването на износените дискове може да се съживи.
    Смятам даже до края на зимата, да пробвам с диференциално SAF-XJ 75W-140 с добавка за ЛСД, преди да пристъпя към демонтаж
    Може и да греша!
    Последно редактирано от Savador; 03-02-14, 06:13.
    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
    O8867З7I78

    Коментар


    • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

      Хъ..ъм! Да не ремонтираш после цяла раздатка, вместо само Viscous Coupler-а? Не забравяй, че освен обикновени зъбни предавки, в раздатката имаш и хидравлична помпа, която едва ли е предвидена да работи с диференциално масло. Неговите качества са да създава маслен филм в точките на триене /търкаляне/, но не е предвидено да работи като флуид в хидравлична система. А и накрая, като сумираш разходите за всички смени - ATF+4, масло SAF-XJ 75W-140, да не се окаже, че си платил значителна част от нов Coupler.
      Успех!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
        Не забравяй, че освен обикновени зъбни предавки, в раздатката имаш и хидравлична помпа, която едва ли е предвидена да работи с диференциално масло.
        Виждам съм разглобена NV242 при дядо Владо. Това, което е обикновената oil pump и смуче ATF с тръбичка от дъното на раздатката и го "метка" горе на веригата, разглобено изглежда точно така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gerotor.gif
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5560381 и явно работи така: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220px-Gerotor_anm.gif
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5560385


        Фамозната "Героторна помпа" в NV247, намираща се на друго място (има си и маслена помпа като горната, а тази е отделна):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:154_9901_09_o+154_9901_1999_jeep_grand_cherokee+transfer_case_gerotor_pump.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5560384 ще да е устроена по подобен начин...

        Според мен проблемът с диференциално масло ще се прояви не в помпата, а в окончателното омазване на фрикционните дискове, които едва ли са изолирани от течността в раздатката, напротив - сигурно се къпят в същата течност и се охлаждат от нея. Ще стане все едно си сипал масло в автоматична скоростна кутия - дисковете няма да се трият изобщо. ATF (пак от наблюдения при дядо Владо) е по-рядък и течлив от маслото за NV247 - последното повече прилича на "масло"... Но ако на тези дискове просто "феродото" (триещата повърхност) е изхабено, изтъняло и т.н., може би просто или няма да се притиснат достатъчно или няма да се трият и зацепват, независимо каква течност ги натиска.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

          ATF (пак от наблюдения при дядо Владо) е по-рядък и течлив от маслото за NV247 - последното повече прилича на "масло"...
          Значи цялото упражнение се обезсмисля. Надеждите му бяха ATF-а да е по-гъст от маслото за NV247 и да създаде по-високо налягане, в резултат на което да успее да зацепи поне малко муфата. Така се върви в обратна посока. А с диференциалното масло, пък ще е съвсем с неизвестен резултат. И не, че двете помпи са чак толкова "фамозни". Просто, всяка една е смятана за течност с определен вискозитет. Като и сипеш нещо много по-различно ще се промени изцяло работата и - с по-гъсто масло ще вдигне и по-високо налягане, ама колко? И как това ще се отрази на всичко вътре?
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

            https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...UPw5jrwJd1uD4AПомпата и дисковете се виждат.Първо се отваря на струг.Дискове не съм намерил да продава някой.
            Последно редактирано от ssspeed; 03-02-14, 18:09.
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
              Значи цялото упражнение се обезсмисля.
              Абсолютно.....

              Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
              ....Дискове не съм намерил да продава някой.
              А, отварял ли си? Имаш огромен опит, като ги видиш няма ли да се сетиш за заместител?
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                Прави сте в мненията си.
                Исках сега в снега да изпробвам червеното масло, което е нормално за NV 242, дали ще съживи нещо в муфата на NV247. Разликата между двете раздатки е, че в моята раздатка има вискомуфа получаваща масло с налягане от героторната помпа, която се вижда от поста на Боголюб, а NV242 във всичките и разновидности няма муфа, а има блокируем междуосев диференциал. Всичко това което пиша съм го чел и гледал по схеми - не съм го виждал практически и се извинявам ако греша.
                След ден два времето ще се оправя и ще налея ново масло в раздатката на МОПАР 247..... Надявах се наистина да се получи нещо, защото на моменти предното се появява но за малко и със слаб ефект. Това ме обнадеждаваше, че ще я върна от оня свят ама цък.....нище
                Поздрави на всички.

                ПП - писал съм заедно със Дядо Владо. Има ли заместители наистина на тия дискове и ако отворя муфата, какво мога да направя в последствие...
                Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                O8867З7I78

                Коментар


                • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                  Отварял съм две ,три само за преглед.МатрЯла е важен не че не може да измислим дискове от нещо.Смяна на маслото е набутване .Моята си я карам с декстрон 3 ,както и кутията /не съветвам никои да го прави-аз мога да си го позволя и експeриминтирам/за сега си работи перфектно.
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                    В началото - твърди се, че до 1999 г. са ги пълнели с ATF тия раздатки и... установили, че износват пакета съединителни шайби. Тука има технически бюлетин за преминаване към другото масло http://www.wjjeeps.com/tsb/tsb_wj_210999.pdf
                    Тука пък има две листчета обяснения с картинки - articles_2006_11.pdf Прилича на виско-муфа, но се "храни" с маслото, сипано в самата раздатъчна кутия. Навсякъде пише обаче, че е "необслужваема сглобка".
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Навсякъде пише обаче, че е "необслужваема сглобка".
                      Да, прочетох. Тая вискомуфа за NV247 все повече ми заприличва на скъп консуматив...
                      Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                      O8867З7I78

                      Коментар


                      • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                        Абе що и викате виско муфа...виско муфата има вътре силикон и е нещо съвсем друго...пък туи си е пакет съединители с помпа.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                          Jeep NP247 247 247J Transfer Case Viscous Coupler 99-04

                          вискозен съединител
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NV247 - 001.JPG
Прегледи:2
Размер:20.2 КБ
ID:5560833

                          както и да му кажеш, все струва пари, дето не ми се дават....
                          Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                          O8867З7I78

                          Коментар


                          • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                            Нормално е търговците на авточасти да не знаят какво продават. Не е за първи път Иначе се води "progressive coupling"
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                              Тези дали не могат да помогнат....
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                                Такива дискове има при тракторите ,за зацепване на предния мост. Продават се отделно - самият пакет. Сега ,дали ще отговарят по размер и спецификация - не мога да кажа , но по функционалност отговарят на условията. А марките ,където може да се търси инфо - са Джон Диър и Доиц. Поне аз там съм виждал. Е вярно - при тракторите дисковете са по- голями , но има и малки модификации. Само идея!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X