Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

    Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
    Какво искаш да свалиш, перото или цялото рамо? Ако е перото, то чрез леко повдигане нагоре, по посоката в която се движи би трябвало да излезе от парк-положението и да може вече да се повдигне назад рамото, за да може да се свали перото. Ако искаш да демонтираш рамото, то тогава вероятно наистина ще ти трябва скоба, особено след като не е сваляно никога. А при отворено стъкло, задната чистачка не можеш да пуснеш - има блокировка именно за да не може да се включи в такъв момент.
    Това за блокировката на чистачката се досетих. Искам да сваля/сменя ето това:

    Аз го наричам - чистачка. Значи да разбирам, че с повече усилие издърпвам рамото нагоре(по посока на движениеот му) и навън за да излезе от гумения тампон-легло.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

      Тогава малко по-смело дърпаш нагоре и после назад цялото рамо и то излиза от седлото, в което се паркира. После смяната на перото е като на обикновена чистачка.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

        Може да звучи смешно , но да си призная аз как я смених :
        1.Пуснах задната чистачка - тя работи на интервал и не се паркира.
        2.Повдигаш рамото и го оставяш вдигнато.
        3.Междувременно интервала сработва и тя се завърта.
        4.Изчакваш да спре и като малък нинджа сваляш бързо старата чистачка.
        5.Пак като нинджа слагаш новата при следващо спиране и сваляш рамото.
        На знаещите може да им е смешно и мен ми беше , но повиках неволята и я смених.
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

          Аз разглобявах целия апарат щото имах изгорели елементи по платката. Перото се сваля много лесно. Рамото се избива най безболезнено със скоба (малък френски ключ също върши работа, но поставяй внимателно и правилно). Напръскай със спрей преди това. Там шлиците са от мека сплав и почти сигурно е че са смачкани от вадене и слагане. Затова се ползва скоба, щото някой дърпал напред, назад, настрани и шлиците заминават, след това се маха и капачето, внимателно с отверка, което крие гайката на механизма от външната страна. После се маха кората на багажната врата, тя е на щипки и четири видий - две дълги и две къси. Внимавай да не късаш щипките и кабелите на стъклото. След това ще видиш, че цялата хАпаратура на вратата е покрита със изолиращо влагоустойчиво покривало, залепено е. Изчагъртва се внимателно, щото е залепено за вратата да предпазва от теч на вода. Дърпаш също внимателно и с макетно ножче премахваш лепилото - покривалото е разтегливо и ще го унищожиш, ако не се внимава. При мен някой се беше опитвал да го маха, дърпал го и го разтеглил до някъде, после се отказал. И така, вече имаш достъп до всички части под него. Това е горе долу. Имах един колега казваше - "проста работа ама не е за прости хора, като мене"....
          Последно редактирано от Savador; 13-03-13, 06:16.
          Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
          O8867З7I78

          Коментар


          • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

            Браво Савадор, ти си поет с ножче!!!!
            Поздрави на ГО от Ч-ц
            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

            Коментар


            • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

              Поет с ножче - е тва не го разбрах, но поздрави на Черноморец...
              Виж ако кажеш - аматьор майстор с ножче - по ще ми отива...
              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
              O8867З7I78

              Коментар


              • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                Ами ако кажа майстор с ножче, не върви. Не си вадиш хляба с ножчето. Аматьор с ножче, звучи обидно. Остава поетичния елемент и готово "поет с ножче"
                в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                Коментар


                • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                  Смених я чистачката, но скърцането си остана. Типичното скърцане на втвърдена и изпечена гума върху стъкло. Е явно се оказа от механизма.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                    Ако е от механизма, ще ти се наложи разглобяване. При мен оста на рамото която излиза от редуктурчето имаше леко изкривяване. Разглобявах, изправях, смазвах.....

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chistachka.jpg
Прегледи:1
Размер:155.5 КБ
ID:5461282
                    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                    O8867З7I78

                    Коментар


                    • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                      Като се затопли и се занеса на вилата го почвам
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                        Здравейте, имам малък дразнещ проблем. На снимката по долу съм заградил с кръгче светлоотражателя който е монтиран в задната броня. Искам да подменя моите (единия светлоотражател е счупен, но не намирам каталожни номера или друг начин да разбера какво и къде да ги поръчам. Ако някой знае или има някаква идея да пише...!!!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10001.JPG
Прегледи:1
Размер:36.4 КБ
ID:5466421
                        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                        O8867З7I78

                        Коментар


                        • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                          Тях ги има само на евромоделите, тоест не търси в американско.
                          99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                          It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                          Коментар


                          • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                            В алибаба, фокалпрайс или някакъв друг известен китайчугски сайт ги бях намерил едно време.
                            Ама там нещата са ангро - минималният брой артикули беше 50 или 100.
                            На мен ми трябва едно... И се отказах да поръчвам.

                            Коментар


                            • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                              Ако намерите аз ще се включа с два

                              Коментар


                              • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                                И аз ще се включа с два .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X