Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Твоето виждане, Кольо. В природата радикални възгледи не стигат далече. Хората, нали сме толерантни, ги търпим.
    Според мен не съм радикален, а просто реалист.
    За радикалното и нетърпимостта му в природата съм напълно съгласен. За да оцелееш сред природата ти трябва приспособимост, и да си в златната среда. А радикализма е в другите две крайности.
    Но ние не сме в дивата природа, а сме обкръжени от човеци, всеки със своето мислене, своите комплекси, своята готовност да помага, или обратното-да е егоист докрай. И се налага да сме лицемерни, да можем да говорим хубави приказки, докато в същото време в съзнанието си псуваме, та сме се отдалечили доста от натуралното и естествено поведение.

    Извинявам се за спама, няма повече, обещавам.
    Поне в тази тема
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      .... И се налага да сме лицемерни, да можем да говорим хубави приказки, докато в същото време в съзнанието си псуваме ...
      Същото им се налага на лисиците и зайците в гората, за стадните животни да не говорим. Нищо от това не е дошло с хората.

      Впрочем отглеждането на домашни животни също не е наше изобретение. Мравките си отглеждат листни въшки като крави в обор не само от преди хората да ги има, но и от преди маймуните.

      Коментар


      • #48
        От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

        Виж, сега, Кольо. Животинчето не живее в стаята.
        Както написах- в къща с двор сме и по принцип живее навън. Просто ми стана жал за животинката, тъй като знаете какви минусови температури се задържаха напоследък. Пуснах го на стълбите- между етажите. Не е някой изнежен апартаментски котарак- обикновена селска котка. Не го храня с гурмета, паучове и т. н. Е, глезя го отвреме- навреме, като му сварявам бял дроб... Сурово месо не му давам, само плъховете, които хващам в капаните му ги давам без термична обработка.
        Не се държа лошо с него, тъй като е игрив- си играя с него, но напоследък игрите му загрубяха. Досега захапваше, но контролираше захапката. Днес, повярвай ми , Ясене- ме захапа зверски, колкото сила има. Още ме боли ръката. Това, което още повече ме притеснява е, че издебва детето и от засада се спуска и хапе и драска по краката. За него може би е игра, но детето се плаши. Щом кастрирането няма да го направи по- кротък- няма да го водя, но- какво да го правя- на терапия ли да го водя?

        Коментар


        • #49
          От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

          Не знам за друго, но зверски не те е захапал, щото ако беше колкото сила има то нямаше да имаш парче месо.
          Ако си е променил поведението то си има причина - каква е няма как да се познае през телевизора
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

            Първоначално публикуван от dadko Преглед на мнение
            ....само плъховете, които хващам в капаните му ги давам без термична обработка.
            Категорично обработка за вътрешни и външни паразити, преди да е станала беля и с хората. Бродлайн примерно. Пак казвам ако има паразити и му ги махнеш нищо чудно изведнъж да се кротне.

            Коментар


            • #51
              От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

              Животинчето не е бито. Поне не от мен. Връщал се е бит, кървав и изпонадран, но от комшийски котки. Лятото една седмица куцаше, явно го беше нацелил някой от комшиите- гълабари.
              Днес цял ден бях навън,опушвах едни меса в пушилня на двора. Котарака се въртеше и той около мен. Реших да го погаля, както си го галя всеки ден и той много обича, но реакцията му този път ме изненада.
              Причината, според мен е, че целият се бях усмърдял на пушек и вероятно тази миризма ги плаши- животните бягат от пожар и се страхуват. Това е обяснението ми.
              Не е агресивен към мен, просто са му груби игрите, но се усеща, като ме захапе по здраво, та да ме заболи и- пуска. Дори- напротив- познава колата ми явно по звука и като се прибирам от работа-още като завия от пряката- тича да ме посреща и ми се петляви из краката докато го нахраня.
              За паразити- ще го пробвам- лятото му давах хапче за вътешни, че ми се стори,че отслабва, той тариката половината го повърна. Но- заглади косъма и не мисля, че има.
              Купувах и Фронтлайн и го мазах по врата против бълхи. Верно, скъпичко е...
              Последно редактирано от dadko; 22-01-17, 21:03.

              Коментар


              • #52
                От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                Захапка със всичка сила от котка, изпита баща ми преди време.Животинката падна от балкона и си счупи задна лапа (по скоро от удар в антена или простир по време на падането).Прибрах се по тъмнало, и тогава вече избора на ветеринари беше ограничен.Попаднахме на един, който беше добронамерен, но много неопитен-не предприе никакви обезболителни процедури, накара баща ми и аз да я държим и реши да намества счупеното (без да е правил снимка).В резултат, баща ми се сдоби с няколко дупки между палеца и показалеца, от двете страни.Доктора само поцъка с език "гледай как ухапа човека, значи", след което намота малко бинт на лапата и ни изпрати да си ходим, вярно, без да ни взима пари.Баща ми си проми раните сам, той е служил като фелдшер в казармата, та инфекцията му се размина.А животното не успя-и следващите двама ветеринари не му помогнаха-втория се възмути на първия и смени стегнатата превръзка от бинтове с хлабава, третия се възмути на първите двама... и направи операция и сложи импланти, назначи и рехабилитация с някакви токови импулси, взе бая пари за тая работа, а накрая тъканите започнаха да некротират.Чак четвъртите ветеринари успяха да помогнат на клетата ми котка... приспаха я и мъките и на този свят се свършиха.То просто нямаше какво друго да се направи.
                Отплеснах се-та аз подкрепям Ясен, болестите могат да променят поведението на котките.Паразитите е добро предположение.
                П.С.Хапчето е кофти идея, това не е човек, че да го глътне добровлно и да го търпи в корема си, докато се разтвори.Във ветеринарницата, всички лекарства за вътрешни паразити които дават на котките са течни... и задължително искат котката да е гладна.

                Коментар


                • #53
                  От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                  Актуалния начин за обезпаразитяване е с течен препарат по кожата. Маха и вътрешните, и външните паразити и не изнервя нито котката, нито стопанина.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Докато манджите са някакви извратени гурмета-Колю все ще си е гласа на здравия разум.

                    Кажи сега, кое е против природата-моето виждане, или кифленските роклички за пинчерчета и подобните им изкуствени породи.

                    А стига си се лупал в гърдите какъв си булгар мъжкар, реалист и не знам си какво още! Първо, в темата изобщо не става въпрос за пинчерчета, дрешки и т.п., а се задават конкретни въпроси, доста далечни от дежурното ти мрънкане за нещата от живота. Пък, дори и да ставаше въпрос за "изкуствени породи", тебе какво те бърка кой с какво се занимава. Ми кеф й е на някоя да си гледа кученце, дето ще си счупи краката, ако скочи от килима. Е и?!? Какъв ти е проблемът и за какъв се имаш, та да даваш тон в живота на хората?!?

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Вероятно, може.
                    Но животно, независимо къде живее, което е агресиво към СТОПАНИНА си, имам некаква идея кой е виновен ...
                    На Кольо развалената грамофонна плоча, че мястото на кучето и котката не било в къщи, какво общо има с въпросите в темата, касаещи предполагаема агресивност от домашни любимци?!? Ами, ако ще си говорим за агресивност на животни, ей сега на прима-виста се сещам за едно момиченце с див страх от кучета - резултат от захапване през лицето от куче, гледано по кольовски - на двора, с месеци на синджир, с някоя и друга кора хляб и чат-пат по някое оглозгано кокалче. Сещам се и за кучето на комшиите на село, дето малко ги е страх да се доближават до него, да не говорим да го изведат извън двора, че налитало на де кого срещнат. И то по кольовски гледано - в колиба на двора. Да не говорим пък за кучетата, дето тези дни убиха възрастна жена. И те са гледани на двора, без никакви глезотии, от някой, дето сигур се има, че е със здрав разум и се надсмива на гражданята, че били извратени ...

                    Иначе, конкретно по темата, лично аз съм малко нещо песимист по отношение възпитаването на котки. Много по-трудна работа, отколкото с кучето ...
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-01-17, 22:36.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                      Той на котките номерът в живота обикновено е че нямат нужда от възпитаване.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                        Дори според тях, стопаните им обикновенно имат нужда, а нерядко и успешно преминават възпитаване.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:060516RA065431-rs.jpg
Прегледи:1
Размер:231.1 КБ
ID:5740807
                        ... ето тоя хайванин ни възпитава пет човека на различни възрасти, как трябва да се отнасяме ние простите хора, с котешката буржоазия.Между другото, това сериозно вече, е достоен за тази тема-беше много зъл в началото, когато го донесоха.Допусната бе грешката, хората които ни го дадоха, да чакат да почне майка му да му ръмжи, та чак тогава да го донесли.Техния проблем-решен, ама нашия оттам започна.Не ни приема за приятели и това е, не се гали, съска, страни от нас и въобще избягва каквато и да е близост.Към днешно време, е малко по примирен, когато е в много добро настроение, може да го погалиш пет-шест пъти.
                        За втори път ни дават поотраснало коте.Предното се държеше по същия начин, но просто избяга (то съвсем целенасочено се опитваше и накрая успя).Преди това имахме един котарак, който ни го дадоха сукалче-намерено изоставено, то ни обичаше с цялата си душа.Доживя старост и някаква болест го съсипа, не успяхме да разберем каква.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                          Дори според тях, стопаните им обикновенно имат нужда, а нерядко и успешно преминават възпитаване.
                          [ATTACH=CONFIG]899086[/ATTACH]
                          ... ето тоя хайванин ни възпитава пет човека на различни възрасти, как трябва да се отнасяме ние простите хора, с котешката буржоазия.Между другото, това сериозно вече, е достоен за тази тема-беше много зъл в началото, когато го донесоха.Допусната бе грешката, хората които ни го дадоха, да чакат да почне майка му да му ръмжи, та чак тогава да го донесли.Техния проблем-решен, ама нашия оттам започна.Не ни приема за приятели и това е, не се гали, съска, страни от нас и въобще избягва каквато и да е близост.Към днешно време, е малко по примирен, когато е в много добро настроение, може да го погалиш пет-шест пъти.
                          За втори път ни дават поотраснало коте.Предното се държеше по същия начин, но просто избяга (то съвсем целенасочено се опитваше и накрая успя).Преди това имахме един котарак, който ни го дадоха сукалче-намерено изоставено, то ни обичаше с цялата си душа.Доживя старост и някаква болест го съсипа, не успяхме да разберем каква.
                          Много красив котарак!
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                            Първоначално публикуван от dadko Преглед на мнение
                            ....
                            Не се държа лошо с него, тъй като е игрив- си играя с него, ...
                            Грешка!
                            Спри да си играеш с него, говори му докато го храниш и не посягай с ръка към него за известно време. Постепенно ще си промени отношението щом разбере че не си му партньор в игрите а само го храниш и ще започне да ти се умилква в краката. Сега на първо време можеш да му спираш ентусиазма заигра със спринцовка или пистолет с вода.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                              Благодаря за съвета. Така или иначе след последната му проява не мисля да го пипам. Ръката още ме боли, но само при докосване на местата, където си е впивал зъбите. Отока почти изчезна. Пръскане с вода- не мисля, че е добър вариант при този студ. Навън е минус 10. Не съм садист. Явно се чувства виновен, щото тая сутрин не се появи да го храня, а съм сигурен, че е гладен. Ще го заведа на ветеринар да го обезпаразити и да си каже мнението

                              Коментар


                              • #60
                                От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                                Ето ги и моите "бесове", само спят, ядат и се...ат. и ако има кой да ги гали цял ден.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0146 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5742403
                                УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X