Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

    С паучове бива хранен ( за кастрирани котки) като най голямото количество му е пауч и половина на денонощие.Много рядко яде и гранули за кастрирани котки.Въпросното съоръжение за чесане на ноктите е точно от такова дебело конопено въже ,а основата е от груб мокет.За играчки не признаваме нищо друго освен щипките за прането.Сурово месо никога не е ял,дори риба по-трудно яде.Това със захапването го пробвам от 2 седмици и много много ефект няма.Сестра му е същата дивачка,тя е при мой приятел и имам преки наблюдения и върху нея.

    Коментар


    • #17
      От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

      Всяка котка дажбата за едно хранене е различна. Нормите на етикета са приблизителни.
      За вашия котак:
      Слагате примерната дажба и виждате дали го изяжда до край. Ако ДА - това му е достатъчно.
      Ако остава - порцията му е по-голяма.
      Поддържайте лек глад. Така той осъзнава своята зависимост от вас. Признава ви за "глава".
      Макар и трудно ще започне да ви се подчинява, ще стане доста по-гальовен и ще ви чака с нетърпение.
      Няма да е бърз ефекта, но трябва да сте постоянни ,ако искате да си останете с котарака.

      Коментар


      • #18
        От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        (без да и хрумват идеи за отмъщение), е хапане на върховете на ушите.
        Ти затова ли хапеш жените по ушите В Родопите... На Копривките...

        По темата-мисля си, че укротяването на котката ще стане само, с годините. Просто като на всяко малко дете му се играе и щурее.

        Лично мнение-животно(каквото и да е) няма място в апартамент. Против природата им е. Заради нашия кеф животните страдат, ама по-важно е ние да сме накефени.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Лично мнение-животно(каквото и да е) няма място в апартамент. Против природата им е.
          Това не е куче, дето все го тегли към гората и за 100000 години едвам се е научило да живее в глутница с преобладаващи двукраки. На котката в природата и е да се излежава по цял ден на меко и топло.

          Затова и хората са я прибрали направо у дома, без да я опитомяват - не е било нужно. Даже не са я и прибрали, а тя сама е дошла подир мишките и топло-мекото. Понеже е нагла, се е настанила на най-удобното, а понеже мишките са голяма беля, са я оставили.

          Тая твар и досега си е дива, просто човешката къща и е част от естествената среда.

          Единственият шанс да се разбереш с нея е да те обърка с майка си. Тогава ще те слуша на какво я учиш, но пък ще ти носи уловените животни да се хвали с тях.

          Коментар


          • #20
            От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            а понеже мишките са голяма беля, са я оставили.

            ............................................

            Тогава ще те слуша на какво я учиш, но пък ще ти носи уловените животни да се хвали с тях.
            Ами ето още два довода котката да няма място в апартамент. В блоковете няма мишки-не е нужна за да ги лови, а и на никого няма да му хареса котката да носи врабчета и скакалци в хола.

            В къща с двор нещата са съвсем други, там може всичко, ама в апартамент...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

              Да бе, нямало мишки в блоковете. Обясни го на бившите ми съседи. Но не това е важното.

              С течение на времето, котките са взели и други функции, като да ти греят краката, да ти възпитават децата и да те приучават към подреденост по отношение на храните. Вярвай ми, всичко това го правят със същите инстинкти, с които биха живяли в полята и горите. За тях апартаментът е просто удобен храсталак.

              Коментар


              • #22
                От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Това не е куче, дето все го тегли към гората и за 100000 години едвам се е научило да живее в глутница с преобладаващи двукраки. На котката в природата и е да се излежава по цял ден на меко и топло.

                Затова и хората са я прибрали направо у дома, без да я опитомяват - не е било нужно. Даже не са я и прибрали, а тя сама е дошла подир мишките и топло-мекото. Понеже е нагла, се е настанила на най-удобното, а понеже мишките са голяма беля, са я оставили.

                Тая твар и досега си е дива, просто човешката къща и е част от естествената среда.

                Единственият шанс да се разбереш с нея е да те обърка с майка си. Тогава ще те слуша на какво я учиш, но пък ще ти носи уловените животни да се хвали с тях.
                Ха такава ли била работата. Значи моя Роко се е объркал , и ме мисли за майка си. Но пък мишоците ги носи на входа.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка4151.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5435819
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #23
                  От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                  Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
                  ...Котьо е чисто черен на 10 месеца,кастриран и редовно се води на ваксинации ,храни се само с хубава котешка храна и т.н. Обичаме си го и е равноправен член на семейството...
                  Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
                  ...@trapper - Да разбираме ли ,че любовта към животните ти е непозната ?
                  Говорим на различни езици. Аз не разбирам "любовта към животните" на тия, които осакатяват животни, само за да си "обичат".
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                    И аз смислювам като колегата "Кольо".Жи'отно в апартамент-НЕ!Никакво,или може би само рибета.
                    И..."аз например може да не съм прав,ама..."КАСТРИРАНЕТО НЕ ГО ОДОБРЯВАМ!КОЙ НИ ДАВА ПРАВО?!!!
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                      То по тая логика и ваденето на апендисита кой ни дава право. Стига с тия псевдоживотнолюбиви сентенции. Кастрирана котка живее до няколко години повече и е много по-неподатлива на ракови заболявания само за начало да споменем. А 4 тото коте го прибрахме като гледах как измръзва оня ден на минус 19градуса на метри от Подбалканския път където "можещи" със дълги ... антени караха с над 120 на леда през населено място . Дали да не го бях оставил на естествения подбор. Много са ми смешни хора като ревнат,че животно не било за вкъщи. Е по добре пред дулата на пушките ли? Под колелата на колите ли? Изяждайки отрови хвърлени от други подобни? Естествения подбор одавна не е никак естесвен. И страха да не ви надраскат или напикаят дивана не го бъркайте с любов към свободата на животните. Проста суета и егоизъм.........

                      А пак по темата сега - Стефане при мен метода с прясно отрязано дърво работи като китайски часовник. Четири котета от 3 котила като го видят и не слизат от него. Голямо дране му хвърлят. И последното коте още супер изплашено ама вече се остри на дънера ( аз малко прекалих тоя път - сцепена на две дъбова метровица ) .
                      Последно редактирано от Tony33; 17-12-12, 20:18.
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                        Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                        То по тая логика и ваденето на апендисита кой ни дава право. Стига с тия псевдоживотнолюбиви сентенции. Кастрирана котка живее до няколко години повече и е много по-неподатлива на ракови заболявания само за начало да споменем. А 4 тото коте го прибрахме като гледах как измръзва оня ден на минус 19градуса на метри от Подбалканския път където "можещи" със дълги ... антени караха с над 120 на леда през населено място . Дали да не го бях оставил на естествения подбор. Много са ми смешни хора като ревнат,че животно не било за вкъщи. Е по добре пред дулата на пушките ли? Под колелата на колите ли? Изяждайки отрови хвърлени от други подобни? Естествения подбор одавна не е никак естесвен. И страха да не ви надраскат или напикаят дивана не го бъркайте с любов към свободата на животните. Проста суета и егоизъм.........

                        А пак по темата сега - Стефане при мен метода с прясно отрязано дърво работи като китайски часовник. Четири котета от 3 котила като го видят и не слизат от него. Голямо дране му хвърлят. И последното коте още супер изплашено ама вече се остри на дънера ( аз малко прекалих тоя път - сцепена на две дъбова метровица ) .
                        А някой да я е питал котката дали иска да живее няколко години повече без мъде?!!!На тебе например ако ти ги клъцнат когато си на 15 години,дали ще се радваш(тогава имам предвид),че евентуално ще живееш няколко лета и зими повече?
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                          Няколко съвета без претенции:

                          Сипвайте му в купичката гранули, пък колко ще изяде - той сам ще си реши.
                          Поигравайте с него, но никога не прескачайте границата, от която нататък той вече не съзнава кой е насреща му. Просто с мярка, колкото да му угодите на мерака за движение.
                          Говорете му непрекъснато - успяват да разпознаят интонацията ни и да са наясно кога ги глезим, кога им се караме.
                          Бой - никога с ръка. Най-добре никога, но ако много се налага - парче вестник, сгънато на руло е добро решение. Хапането по ухото май също.
                          Ако вие сте спокойни, то и котката ви ще бъде същата.

                          С горните методи имам вкъщи един котарак, който е безкрайно спокоен и уравновесен. Дотолкова, че чак ме е яд как гони натрапниците от двора - бавно, по тежкарски, като междувременно инкасира сериозни удари с нокти по муцуната. Е, после аз се боря с абцесите.
                          Преди малко се прибра мокър. Измяука и се простря на пода, очаквайки да го забърша с домакинска хартия. Яд ме е, но е по-добре от мръсен котарак в краката ми
                          Последно редактирано от сто; 17-12-12, 20:48.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Няколко съвета без претенции:

                            Сипвайте му в купичката гранули, пък колко ще изяде - той сам ще си реши.
                            Поигравайте с него, но никога не прескачайте границата, от която нататък той вече не съзнава кой е насреща му. Просто с мярка, колкото да му угодите на мерака за движение.
                            Говорете му непрекъснато - успяват да разпознаят интонацията ни и да са наясно кога ги глезим, кога им се караме.
                            Бой - никога с ръка. Най-добре никога, но ако много се налага - парче вестник, сгънато на руло е добро решение. Хапането по ухото май също.
                            Ако вие сте спокойни, то и котката ви ще бъде същата.

                            С горните методи имам вкъщи един котарак, който е безкрайно спокоен и уравновесен.:
                            Напълно подкрепям. котките не са като кучетата да ядат докато има. Наяждат се и си оставят да си седи. В едната стая сме заредили голяма хранилка с гранули и много вода за всеки случай та ако се замотаем да си имат. Другите им панички си стоят и те пълни винаги. Само сурово свинско ядат докато има. Сурови дробчета си оставят и за после иначе. Цацата винаги работи безгрешно, ама гледайте да е обезсолена. Свинското го надушват и във фризера във вакумирани кутии . Верно е ,че беснеят повече когато има мноо свинско месо де, та затова гледаме да не е повече от 2 пъти седмично .
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                              Искам да вметна на защитниците на животните,че ако не го бях прибрал това коте,щеше да се препитава по кофите и казаните.Кастриран е,защото започна да маркира ,а тази смрад няма как да се изтърпи ,а и нямаме намерение да изхвърляме мебели.Някоя друга дреха - иди-дойди ,ама дивани и друга мека мебел -няма как да стане.Горе-долу по таблиците описани на пакетите с храна го храним,и наистина забелязваме ,че не изяжда всичко наведнъж.Отиде хапне малко ,поиграе,пък после си дояжда.Темите които съм пускал в този форум се броят на пръстите на едната ръка и винаги са завършвали по един и същ начин-спорове и нападки.Всеки ден съм тук и чета теми от всякакво естество и ми прави впечатление ,че определена група хора се потдържат,останалите са черните овце.Някои ги подкрепят ,а други отгоре им веднага.Защо ?
                              Описах като цяло как се гледа животинката за да добиете ясна представа ,че не съм я хванал от улицата и да и правя попара с хляб и мляко и да я оставя на произвола на съдбата,не живее и в коптор както и аз нямам намерение да живея в такъв заради нея.Затова трябва да се съобразява както и аз се съобразявам с нея.И нещата не се свеждат просто до съжителство-обичам си животното и искам максимално добре да се чувства и да се разбираме,ама явно съм сбъркал нещо форума.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моят котарак-терминатор и как да изляза на глава с него ?!?

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ... Лично мнение-животно(каквото и да е) няма място в апартамент. Против природата им е. Заради нашия кеф животните страдат, ама по-важно е ние да сме накефени.
                                Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                                И аз смислювам като колегата "Кольо".Жи'отно в апартамент-НЕ! Никакво,или може би само рибета. ...

                                В същност, котката е идеално животно за апартамент. За дни се научава къде й е тоалетната и не цапа. За разлика от кучето не плюска, докато изпразни купата, така че в общия случай, ако се наложи да отсъстваш по-дълго време, може да й оставиш храна и вода и тя се оправя сама. Шум обикновено не вдига (ако не броим разгонването), така че няма и проблеми с комшии.
                                Ще е трудно да ме кандардиса някой, че котките, които живеят в апаратаментите във входа, страдат, пък ония, дето зъзнат отвън на студа и се бият на живот и смърт с кучетата около кофите, са щастливи.

                                А дали има или няма място животно в апартамент в същност никой не ви пита. Всеки решава за себе си, стига да не пречи на околните.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X