Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взех си куче.....може би ротвайлер !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взех си куче.....може би ротвайлер !

    Днеска отивам на оглед на един адрес,оказа се че човека е приятел на мой приятел и от приказка на приказка се върнах с този звяр у дома,без да имам каквато и да било идея ,макар че преди време обмислях такъв вариянт,сина на бившия стопанин има немска овчарка и този хубавец,донесен от сина му от франция,миналата седмица се откачил от нашийника и убил всички кокошки в кокошарника ! Ядосал се човека и вика подарявам го на някой който ще се грижи за него ......Мислих 5 мин. и ето......



    ........ понеже никога не съм имал такова куче ,освен стандартните улични превъзходни в двора за пазачи да питам !

    1.Как се храни този 1-2-3 пъти или колкото и когато реша ?
    2.Какво яде .....в смисъл каква храна ....манджи,хляб,или да му варя ориз или незнам.....?Колко храна като количество на ден трябва да яде !


    Има паспорт,има ваксини,на една година и два месеца е ! Имаме и друго куче което е на 11 години но там нещата стоят по друг начин !
    Кучето е едро и видимо здраво,....има си вече колибка,имам две малки деца..засега се опознават,старото куче си припикава територията, новото не му пука ! Ще се използва за пазач ! Приемам всякакви съвети !





    Последно редактирано от Roninn; 15-12-12, 22:07.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

    Честито! Най-хубаво е кучето да се храни по 1 път на ден.Най-добре след обяд. Като му купиш кучешки гранули и отстрани пише, по колко се дават, в зависимост от килограмите- като го гледам по снимките, около 400-500 грама на ден.
    Давай му ориз, кокали и месо,гръкляни, свински крака (задължително варени) и други такива поне 3 пъти в седмицата. А през останалото време му давай гранули.
    Много да те радва, това е най-добрият приятел!
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #3
      От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

      От снимката размери не личат, така че снимай го с нещо да го мащабирам.....не ми прилича на породист ротвайлер, ама пък си е твое ( и моите са "клепки клепнали с уши" ) ако е на година и малко - два хранения спред килограмите, за по-стари става и веднъж....любовта не признаваа граници и породи, ако си те заобича ще си е вярно като куче.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

        И да допълня, че го храни по едно и също време, всеки ден. Така му изграждаш навици и с времето, то ще знае, кога е време за ядене.
        Абе, баш като човек си е!
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

          Мерси за съветите,утре ако мога ще го снимам.....Аз съм 115 кг. и трудно го удържам със синджира,доста е енергичен ,мъж е !По-моему е между 20 и 30 кг.Човека каза че нарочно не му е рязал ушите ,така по му харесвал....за порода незнам ,така ми каза човека...Аз пък го харесах от пръв поглед....мускулест врат и крака,главата му е страховита....!

          а...Поддава се на команди,седни,стани....като отворя багажника се засилва моментално вътре в колата !
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

            Не разбрах каква порода е но немска овчарка не е със сигурност..още повече на 1.2години. Но пък мисля че е добро хайванчето.
            Породата е от значение когато има точно определени представи човек за какво ще го ползва. Но като го гледам за пазач ще става....а и за децата няма да има проблем....смятам че бързо ще станат приятели.
            Желая успех.
            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

            Коментар


            • #7
              От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

              Преди 15 години в казармата имахме служебни кучета във Вътрешни войски ,бяха немски овчарки ,тоя не мяса на тях....! За децата ме притеснява много че е по голям от тях ! Мерси !

              На първата снимка оранжевото е джоба на панталона ми ! За ориентация на размера !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

                Ротвайлер не е със сигурност, може би има нещо от питбул в него.. Храни го с всичко което решиш, без пилешки кокали, сладки или солени храни..

                Коментар


                • #9
                  От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

                  Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                  може би има нещо от питбул в него..
                  Нещо такова, хубав едър питбул,.....ако го обучаваш става много уравновесено здраво и вярно куче, нищо че за породата се говорят какви ли не работи.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

                    Определено не е ротвайлер Има много от питбул...
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

                      Черен питбул е но дали е чистокръвен е под съмнение , не разбрах колко му е възръста на кученцето но ако е под годинка е добре два пъти да се храни със смесени храни понеже една и съща храна няма да я яде дълго време . Като порасне по веднъж на ден му е достатъчно да се храни .
                      Land rover 2.5 tdi
                      0884035413

                      Коментар


                      • #12
                        От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

                        Забравих да допълня....Според мен е някаква кръстоска може и да има питбул но не много има нещо от ретривър което е прекрасно и в муцуната също.
                        Та така забравих да отбележа....трйбва му дебел нашииник за врата този е тънък и не е подходящ....второто децата е хубаво да му слагат купичката с храната докато ти го държиш здраво за нашииника така докато свикне. Това е възраста да се учи на всичко най лесно е с бисквитки малки залъгалки при показване на команда и при изпълнение да се поощява и така до заучването....а дори и да е научена от време на време пак да се дава нещо което му харесва.....добре е да се почувства близо до семейството сиреч глутницата....обърни внимание той как реагира като доминиращ или ти позволява да доминираш.
                        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

                          В понеделник ще видя бившия стопанин да потвърди,не че не ми каза обаче аз си го харесах и това не ми беше интересно вчера да го запомня....Преди малко се чух с майка ми..... Гадината скъсал нашийника и налетял на кокошарника Добре че е плътно със стабилна мрежа....едвам жената го удържа с синджира....опитала да го разхожда с новата каишка ....на мен ми е трудно та да видим ......на 1 година и 2 месеца е ! Това го запомних !



                          опсс...Доби ме е спреварила с каишката минута преди да пиша ! Набито око !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

                            Киченцето е страхотно,имах подобно беше кръстоска между питбил и боксер.Но го отровиха!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vhgb.jpg
Прегледи:2
Размер:311.4 КБ
ID:5435601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image002.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5435602
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • #15
                              От: Взех си куче.....може би ротвайлер !

                              [QUOTE=Ангел Иванов/sereco1/;2029735]Киченцето е страхотно,имах подобно беше кръстоска между питбил и боксер.Но го отровиха!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vhgb.jpg
Прегледи:2
Размер:311.4 КБ
ID:5435601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image002.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5435602[
                              /QUOTE]
                              Ачо, честито....въпреки че не съм фенка на тези породи признавам че и от тях при добро възпитание стават добри животни.
                              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X