Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

    Здравейте колеги!Ето че и на мене ми се наложи да се опра на вас!Та моята сага започна така!Гранда започна да пали малко мудно сутрин,но като запалеше нямах проблеми и вървеше като луд!Една октомврийска сутрин жена ми не можа да го запали,аз също се мъчих докато не падна акумулатора!На другия ден го запалих с много зор но запали,одзаде излезе кълбо бял пушек и от там се почна!Закарах го при един "майстор" прехвален между другото съм от Панагюрище!На другия ден отивам да видя какво става и заварвам всичките дизелови майстори на града върху моя Grand!Оказало се че 5и6 дюза не работят,но не това бил проблема а че не могат да ги свалят!Благодарение на мнения от този форум разбрах че се одвива от тампоните и се пуска мотора за да се свалят 2 те дюзи!След борба която продължи 3 дни бяха ги свалили,през това време аз купих 2 дюзи рециклирани!Сложихме новите дюзи и заплаих и то добре само че сега по купето се усещат много големи вибрации дори на място !Тресе ми волана огледалата ,абе по цялото купе!Майсторите ми казаха че е от нафтата и ме пратиха да заредя от OMV!Аз какво да правя отидох,макар да знаех че не е от нафтата!И със другата нафта е същото!А преди да я барат колата само по оборотомера се виждаше че превключва и нямаше никакви вибрации!Та молабата ми е ако някой се е зблъсквал с такъв проблем или има идея от какво е нека помогне!Дори и да ми препоръча майстор или сервиз!Аз започвам да си мисля че са ми прецакали някой тампон,но не разбирам !
    п.п Между другото и в движение е така и се усеща на краката как превключвт скоростите!
    Надявам се че някой ще ми помогне!

  • #2
    От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

    Първоначално публикуван от izidor66 Преглед на мнение
    ...Благодарение на мнения от този форум разбрах че се одвива от тампоните и се пуска мотора за да се свалят 2 те дюзи!След борба която продължи 3 дни бяха ги свалили...
    Надявам се че някой ще ми помогне!
    А каза ли на "майсторите" после да го завият към тампоните?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

      Tая кола няма "6-та" дюза ...та не знам.

      Все пак, махни кората на двигателя и виж някой от инжекторите да не изпуска компресия.
      Последно редактирано от Аndro 160; 15-12-12, 07:55.

      Коментар


      • #4
        От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

        На този двигател не трябваше ли след смяна на инжектори, същите да се програмират в ECU на двигателя със съответния им номер на корпуса.
        А за вибрациите - наистина е възможно да са скъсали някой тампон на двигателя при свалянето му от тях.
        И - да, както каза Андро, този двигател е петцилиндров, следователно няма шеста дюза. Ако са ти казали "майсторите", че са сменяли шестата, може да си направиш сметка сам, колко са "в час" въобще.
        Успех!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

          Не, нямат код за вписване. Сменят се по съответната методика и толкова.

          Коментар


          • #6
            От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

            Остава тогава "новите" две, като компесация да са извън нормата и да имат голяма разлика с останалите три. От там и разлика във впръскването, съответно работата на мотора де с нещо като "прекъсване" за тези два цилиндъра. Или и това не се регулира от ECU-то на този мотор. Нали все пак е CommonRail.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
              ... Или и това не се регулира от ECU-то на този мотор. Нали все пак е CommonRail.
              Да, регулира се, но влизаме в много специфична и дълга тема.
              По темата - или е от тампони, или от дюзи - тоест където нещо е правено. Почва се от по елементарното - визуален оглед на тампоните, после виж както казах да не духа от инжекторите и после, компютърна диагностика на горивната система.
              Да се провери и тампона на скоростите.
              Последно редактирано от Аndro 160; 15-12-12, 11:23.

              Коментар


              • #8
                От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

                Много се извинявам,че съм допуснал правописна грешка!Да сменяха 4и5 дюза а не както съм написал 5и6!Просто грешка по невнимание,извинявам се!А за новите дюзи като сложихме епроветки горе долу само те работиха нормално,и се наложи тоя мой маистор да прави другите 3 дюзи!И след като ги направи при теста с епроветки едната не връщаше никаква обратна нафта,съответно пак я свалял и уж я направил,но колата не върви бучи но не върви както преди!Не зная какво да правя!Кажете майстор във Пловдив или Пазарджик!

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

                  Първоначално публикуван от izidor66 Преглед на мнение
                  ... след като ги направи при теста с епроветки едната не връщаше никаква обратна нафта,съответно пак я свалял и уж я направил...
                  Какво и е оправил след като не е връщала никаква обратна нафта? Само по излишна нафта ли преценяват състоянието на дюзите?


                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Не, нямат код за вписване. Сменят се по съответната методика и толкова.
                  Имат кодове.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

                    За какъв код става въпрос?
                    В мойто сервизно ръководство инжекторите не са отбелязани като класифицирани и няма изискване за вписване на нов инжектор в ЕБУ на автомобила.
                    Да не говориш за 3,0 CRD, където инжектора е с пиезо-електрически привод и всеки инжектор е с отбелязан клас, което налага вписването му в ЕБУ?
                    Последно редактирано от Аndro 160; 15-12-12, 19:40.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

                      Първоначално публикуван от izidor66 Преглед на мнение
                      ...но колата не върви бучи но не върви както преди...
                      Айде малко по сериозно! Един път "6-та дюза и тресе", сега пък "не върви и бучи"!?
                      Иначе - като си решил да ходиш в Пловдив обади се на Стоян.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

                        Andro на пълно съм сериозен!Дюзите са 5,и наистина вибрациите са по цялото купе и двигателя бучи но не върви както преди!Ако знаеш че от както стана това не мога да спя,какво по сериозно от това!Дай някакви координати на Стоян!
                        Последно редактирано от izidor66; 16-12-12, 08:09.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          в Пловдив обади се на Стоян.
                          Предполагам за ssspeed говориш, и аз бих го пратил там.
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

                            Колега izidor66, как тоя майстор е решил да смени две дюзи, а после е решил да ремонтира останалите три? Стенд за дюзи има ли майстора за да определи коя става и коя не?

                            Аз си мисля, че колата ти е развалена от некомпетентна намеса. Имал съм случай да тресе колата от слабо впръскващи дюзи, мисля, че при теб е точно това.
                            Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вибрации по цялото купе след смяна на 5 и 6 дюза на 2,7CRD!

                              И аз започвам да мисля като тебе batsasho1!Стенд няма неговата логика е аз правя една те се чупят другите!Търся си майстор но в Панагюрище няма такива!Само се учат по моята джипка!А двете дюзи дето ги смени аз ги носих в Пазарджик при едно момче Стоян се казва,той има стенд за дюзи!Утре смятам да отида при него,да закарам колата в прочем!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X