Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въоръжение на българската армия

    Няма такъв вариант.Първите 8 са чисто транспортни, останалите 4 според това което съм чел са версия CSAR.

    Коментар


    • От: Въоръжение на българската армия

      А те въобще летят ли?

      Коментар


      • От: Въоръжение на българската армия

        Надявам се.

        Коментар


        • От: Въоръжение на българската армия

          От 12 летят само 2-3,останалите се нуждаят от удължаване на ресурса а борд 705 го бутурясаха преди няколко години и сега май е донор за резервни части.

          Коментар


          • От: Въоръжение на българската армия

            Не знаех, че нашите ВВС са били оператори на ИЛ 28Р

            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Въоръжение на българската армия

              Според руски източници сме имали 14 Ил 28 Р и един Ил 28 У. Експлоатирани от 1955 до 1974 година . За чий са ни били толкова разузнавателни самолети не е ясно . Възможно е една част да са били други модификации но няма точна информация .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Въоръжение на българската армия

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Според руски източници сме имали 14 Ил 28 Р и един Ил 28 У. Експлоатирани от 1955 до 1974 година . За чий са ни били толкова разузнавателни самолети не е ясно . Възможно е една част да са били други модификации но няма точна информация .
                Да гледкат наоколо, ако се наложи. Нали не мислиш, че са били само на наше разположение?

                Коментар


                • От: Въоръжение на българската армия

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Да гледкат наоколо, ако се наложи. Нали не мислиш, че са били само на наше разположение?
                  То ясно че и руснаците са ги ползвали ама пак са много . Следващото поколение МиГ 25 от четири единя падна та и останалите 3 ни бяха много .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Въоръжение на българската армия

                    Какво става впоследствие с МиГ-25? Братушките да не са си ги прибрали?

                    Коментар


                    • От: Въоръжение на българската армия

                      Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                      Какво става впоследствие с МиГ-25? Братушките да не са си ги прибрали?
                      Сменихме ги срещу МиГ-23МЛД.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Въоръжение на българската армия

                        Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                        Какво става впоследствие с МиГ-25? Братушките да не са си ги прибрали?
                        Върнахме ги на руснаците срещу 5 броя МиГ 23 МЛД афганистанската серия . МиГ 25 са доста скъпи и сложни за експлоатация а и в новата военно - политическа ситуация просто останаха без работа . Харчат специален височинен керосин който на времето идваше от СССР мисля че се водете Т 6 . Основната им функция беше разузнаване на територията на Гърция и Турция с които вече сме съюзници в НАТО .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Въоръжение на българската армия

                          Афганистанска серия няма.Има афганистански доработки.В случая тези имат гребени с автомати за изстрелвани на капани върху горната част на центроплана.Доколкото съм срещал някъде, имали са тук там кръпки по корпуса.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:МиГ-23 МЛД - 1.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5698495Натиснете снимката за да я уголемите

Име:МиГ-23 МЛД.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5698494

                          Коментар


                          • От: Въоръжение на българската армия

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Не знаех, че нашите ВВС са били оператори на ИЛ 28Р
                            От такива самолети са правени онези рекордни височинни скокове през '60-те.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Въоръжение на българската армия

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Масово техника започна да се боядисва на петна по-късно, през първата половина и средата на '80-те. Първо бяха униформите.
                              Да видимете може и без мен (положително съм по-зле с щракането).
                              Имаш ли идея какъв е бил камуфлажа / разцветките преди 90та.? Не намирам и в нета снимки от тогава
                              Самолетната я знам, ама ми трябва на сухопътната техника.
                              След 90та. година ми е известен само тоя камуфлаж: пясъчно, кафяво и зелено.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bmp23lz1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5808897

                              Още един вид камуфлаж...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:5808898
                              Последно редактирано от Dagobar; 14-02-19, 11:14.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Въоръжение на българската армия

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                Още един вид камуфлаж...
                                [ATTACH=CONFIG]981423[/ATTACH]
                                Ха, значи е граничарски този, на Вътрешни войски ни даваха същите адски неудобни гащеризони в далечната вече1986-та, но нали и ние бяхме МВР, ясно
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X