Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

    Здравейте,от София съм и от скоро се сдобих не по мое желание с Range Rover 2.5TDI 95-та.
    Още при първото каране, запалва, минавам няколко километра спирам да заредя и след това не иска да запали все едно няма ток.
    Клемите на акумулатора са разхлабени и ми прави ВПЕЧАТЛЕНИЕ ЧЕ КАБЕЛА НА ПЛЮСА Е ГОРЕЩ, но пак не иска да запали, бутаме запалва спираме в София, пак проба да запали няма проблем пали си. След това забелязвам че има теч на дизел, но си нямам на идея точно от къде.
    Това са снимки на мястото:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30112012312.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5995489

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30112012314.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5995490


    Не го карам известно време и тази седмица пробвам да запаля,върти два пъти по силно,но не запалва,на третия път няма ток и пак плюса горещ.Зареждам акумулатора,днес пак пробвам да запаля и пак върти и не запалва и пак пипам плюса направо му пуши кабела!
    Има и проблем в компютъра светят аварийни,постоянно нещо си писука,дава грешки.
    Моля като по запознати с този тип мотори и електроника ,да ме посъветвате къде може да е причината и разбира се да ме насочите към някой в София който може да се справи с изброените проблеми.

    Благодаря ви предварително.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-12-12, 18:31.

  • #2
    От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

    Първо стегни клемите на акумулатора, да не стане някоя беля. Ако не може да се притегнат, подложи тънка медна или месингова пластинка. За останалото - комп и сервиз - голям избор ... няма.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

      Още след първия път са стегнати до край!
      Единствено ме притеснява че плюса е побългаряван и е добавена друга клема.
      Възможно ли е от това да нагрява така плюса или просто има друг проблем.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-12-12, 07:04.

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

        Какво значи "побългаряван"? Че и "добавена" клема...
        Смени акумулатора, че тук има много електроника и ако се гъбаркаш с нея... и тя ще се гъбарка с теб...
        Мястото, което си снимал е точно под ГНП-то.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

          Първоначално публикуван от HristoTD Преглед на мнение
          Още след първия път са стегнати до край!..
          Това значи ли, че са здраво притегнати към акумулатора? Защото куплунгите на ЛР са по-широки от европейските коли.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

            А може другия край да не е стегнат. Пак ще се нагрява.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

              Тоест причината за това нагряване на плюса е от това че не са стегнатите добре самите клеми?Клемата на плюса се е счупила и някой вместо да сложи нова е взел друга клема с кабел и го свързал към другата клема.Безобразна работа.Може би и това е проблем.Акумулатора е 90Amhp с десен плюс и днес го взех зареден.Не запалва,върти и не запалва но естествено вече няма и ток.И през времето през което върти,писука.А теча е от помпата така ли?Пак остава въпроса към кой ще трябва да се обърна тук в София за ремонт?
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-12-12, 16:58.

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

                Обади се на дядо Владо (на ЛС).
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

                  Потърси дедо Владо 0877 170727, дано да има свободно време, да ти обърне внимание.
                  Прати му много здраве от Пенчо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

                    До колегата с проблемите със запалването.
                    1-во си оправи кабелите
                    2-ро обади се на Митко Игнатов о886-744-422(той има rovacom light и ще може да прочете и каже всички грешки от които се оплакваш)
                    3-то трудностите при палене са свързани с няколко неща, неработеща помпа в резевоара, прокапала "умна" дюза, теч от ГНП-то - когато е студена,
                    ако имаш затруднения при топъл старт най-вероятно ангренажната верига се поразтегнала - има решение и на този проблем...
                    4-то дядо Влади също може да ти помогне, но само за механиката и електриката, за електрониката ти трябва Митко.

                    Поразрови се малко из форума, има писано много за трудностите при палене на П38
                    Ако искаш сам да се забавляваш и чоплиш по машината, пиши, мисля, че ще мога да ти дам някои напътствия
                    Поздрави и успех
                    Последно редактирано от valdivladi; 15-12-12, 08:15. Причина: допълнение
                    "Bis dat qui cito dat"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

                      Здравей,благодаря ти за съветите.Днес си взех клема и още утре ще я сменя.Обаждах се и на дядото,но той ми отказа и ми каза че не му е по специалност дизела и този мотор.Ще се опитам пак да запаля утре,може би няма да е толкова студено и ще имам успех.Виждам че си със същата машина и явно си минал по този път.По принцип не ми пречи да се по човъркам,но нямам нужните инструменти,много е студено и ми трябва сега за празниците да върви поне
                      Ако успея да запаля ще се обадя и на Митко Игнатов ,аз даже днес му звънях но му беше спрян тела.И по ред на номерата както ме посъветва ще действам.Така че ще ми от ползва всеки съвет особено от човек който е минал по този път.
                      Сори но не ми дава да изпращам лични.



                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-12-12, 16:59.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

                        От опита ми с модела мога да ти кажа някои важни неща, най-важното от които е, че тук са сложили компютъри за всичко, обаче преди да влезнат стандартите в сила.
                        Затова търси само хора, които имат софтуер точно за този модел. Иначе майстори много, но стандартните четци тук не работят.
                        Теча (ако е в ГНП-то) могат да го погледнат/оправят във всеки сервиз за ГНП. ако е само теча - лесно.
                        Моят съвет е да отидеш първо при човек с правилна програма за четене (примерно Митко Игнатов) - там четете и мислите.
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

                          Тоя Ровър, нЕмаше ли и нЕкакъв имобилайзер, който също се бъзикаше нещо, ама не може да се махне, че бил в компютъра... Това, освен горните причини да не пали.
                          Имаше нещо даже, да се бутне колата, за да се измести от мястото, че може да има нек'ви външни влияния... Само да каже нЕкой, дали не бъркам марката и модела...
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Тоя Ровър, нЕмаше ли и нЕкакъв имобилайзер, който също се бъзикаше нещо, ама не може да се махне, че бил в компютъра... Това, освен горните причини да не пали.
                            Имаше нещо даже, да се бутне колата, за да се измести от мястото, че може да има нек'ви външни влияния... Само да каже нЕкой, дали не бъркам марката и модела...
                            Не бъркаш хич, но тогава индикациите са други, а и машината е Ленд Ровър.
                            Ровър е нещо съвсем различно

                            А, ти колега HristoTD поне напиши от къде си, явно от София, ама трее да е по-ясно,
                            за да може да има повече информация, кой е по-близо и кой може да удари едно рамо....
                            Ако много си го закъсал звънни ми о89845634о, може да измислим нещо.
                            Като цяло, днес(16.12.12) ми е малко по-свободно.
                            Поздрави
                            Последно редактирано от valdivladi; 15-12-12, 23:59.
                            "Bis dat qui cito dat"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover 2.5TDI Проблем със запалването и теч на дизел

                              Имобилайзера като се "базика" - просто изписава "енджин дизейбъл" и колкото и да въртиш - стартера не баца.
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X