Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Буксуване съединителя на Юмз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Буксуване съединителя на Юмз

    Дайте съвет относно буксуването ( не зацепването) на съединителя на ЮМЗ,сменено е комплект съединител и маховик ...

  • #2
    От: Буксуване съединителя на Юмз

    Изпилихте ли ръбчето на феродовия диск?
    При наковаването на феродото самото то се огъва леко, и по самата периферия е малко по-високо отколкото другата част. И се получава така, че не се ползва цялата площ на диска, а само едни 3-5% от края на диска. Които естествено са силно недостатъчни за добро сцепление. И аз не знаех за този дефект, и се наложи да цепя наново трактора. Не вярвах, че е от там, и работех с тягостното чувство, че върша излишна работа, но дядката който ползвам за консултант е мнооого в час със старите руски техники и се оказа прав.

    Става с по-едра пила или направо с шлайфа. Вземат се 2-3 до 5 мм по периферията на феродовия диск, и всичко е наред.
    Освен, ако няма друга причина де-много пренатегнат аксиален лагер, масло по диска, неправилно регулирани палци на притискателния диск...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Буксуване съединителя на Юмз

      Това с вземането на фаските по периферията го правя на всички руски автомобили. Само че за леки коли става въпрос. Преди като нямах струг ги носег на един стругар и ги отнемаше съвсем леко. Случвало ни се е на един зил подобен проблем. На пътя се скъса диска. Купихме нов и го сменихме, обаче много буксуваше. докато се приберем намаля буксуването. След това ни казаха че е този проблема. Не сме го сваляли, щото беше се понагодил и малко буксуваше. За около 200-300км се беше нагодил. При трактора обаче няма да имаш възможност да го караш така, освен ако не теглиш ремарке.

      Коментар


      • #4
        От: Буксуване съединителя на Юмз

        При ЮМЗ-то има една особеност при реглажа на палците, когато са правилно регулирани върхът (там където ги притиска муфата на аксиалния лагер) им е леко наведен към феродовият диск, защото при по натегнати палци болтовете от които се регулират остават натегнати (при отпуснат педал на съединителя) и ограничават хода на пружините които притискат притискателният диск.
        Когато палците са регулирани правилно, когато хванеш регулиращата гайка и я разклатиш, болта трябва леко да хлопа.

        Коментар


        • #5
          От: Буксуване съединителя на Юмз

          Здравейте, предстои ми смяна на съединител на ЮМЗ-то, не съм извършвал такъв ремонт до сега, може ли някой който е на ясно с проблема да ми обясни в каква последователност се прави и кои са тънкостите, за които трябва да се внимава, за да не объркам нещо?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X