Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препарат против замръзване на стъклата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препарат против замръзване на стъклата

    Препоръчайте моля, някакъв препарат против замръзване на стъклата?
    Всяка сутрин чегъртам стъклата и мръзна.
    Търся нещо, с което да ги напръскам и да не хващат лед.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Препарат против замръзване на стъклата

    Ако говориш за отвън. Най-бюджетното решение е да сложиш един кашон или друго (по-дебел текстил или дори тънка дървена плоскост) изрязан по приблизително по формата на стъклото. Слагаш от предната вечер, сутрин го махаш и .. готово.

    Коментар


    • #3
      От: Препарат против замръзване на стъклата

      За отвън говоря, но търся по интелигентно решение.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #4
        От: Препарат против замръзване на стъклата

        Спрей с глицерин - пак ще чегърташ, ама много по-малко. Това за един път. Трайно решение няма, освен топлина - гараж, печка, дистанционно предварително запалване.

        Коментар


        • #5
          От: Препарат против замръзване на стъклата

          Rain-X. Ама не знам дали го има в България.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Препарат против замръзване на стъклата

            Стар шофьорски табиет. Сутрин си тръгваш с бутилка топла /гореща/ вода в ръце. Поливаш стъклата и обираш с гумичка. Освен че не чегърташ след това не се потят. А аз, понеже съм глезльо, обикновено си оставям малко вода в шишето да си топля ръцете в първите километри докато загрее. Да отговоря преди да питате - доста години го ползвам и не съм спукал още нито едно стъкло.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Препарат против замръзване на стъклата

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Rain-X. Ама не знам дали го има в България.
              Абе има го, но.. не е много ефективно . Това от лични наблюдения.Ако колегата се интересува ще трябва да потърся продавача , че рекламата му беше в един от форумите за мерцедес.

              Коментар


              • #8
                От: Препарат против замръзване на стъклата

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                Стар шофьорски табиет. Сутрин си тръгваш с бутилка топла /гореща/ вода в ръце. Поливаш стъклата и обираш с гумичка. Освен че не чегърташ след това не се потят. А аз, понеже съм глезльо, обикновено си оставям малко вода в шишето да си топля ръцете в първите километри докато загрее. Да отговоря преди да питате - доста години го ползвам и не съм спукал още нито едно стъкло.
                Не правете това в къщи!Лично съм виждал как се пука джам по тази технология.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  От: Препарат против замръзване на стъклата

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Не правете това в къщи!Лично съм виждал как се пука джам по тази технология.

                  Моите уважения но това също не е вярно, ето само един пример които се продава в ебеи и рекламира в тубата,пак личен опит.http://www.youtube.com/watch?v=PGpWwrqlDO0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препарат против замръзване на стъклата

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    Не правете това в къщи!Лично съм виждал как се пука джам по тази технология.
                    +1, аз съм пукал точно така, хем водата беше само хладка. Джама имаше лека пукнатина, след поливката моментално се сцепи напълно.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препарат против замръзване на стъклата

                      Просто има различни стъкла. Някои се пукат, други - не. Обикновено се пукат тези, които иначе по-малко се драскат и остават бистри повече години.

                      Ако джамът е надран от чистачките - поливайте смело. И да се пукне, поне ще си вземете читав.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препарат против замръзване на стъклата

                        Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                        Моите уважения но това също не е вярно, ето само един пример които се продава в ебеи и рекламира в тубата,пак личен опит.http://www.youtube.com/watch?v=PGpWwrqlDO0
                        Моите уважения също,но не съм кьорав,още по малко си измислям...Но който иска, да пробва
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препарат против замръзване на стъклата

                          Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                          Абе има го, но.. не е много ефективно . Това от лични наблюдения.Ако колегата се интересува ще трябва да потърся продавача , че рекламата му беше в един от форумите за мерцедес.
                          Гледах преди години как на жена ми сестра и /да де, бълдъзата/ чегърта с една касетка от касетофона предния прозорец. След време, друга зима, си дойдох в България с едно шише от препарата. Леда пада много по-лесно. Не е 100% сядаш и караш, но не беше и 10 минути с касетката.
                          Поздрави от слънчева Калифорния! Хахахохохо
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препарат против замръзване на стъклата

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            Стар шофьорски табиет. ...
                            Друг такъв: мажеш със суров картоф.
                            или пръскаш вечер със слаб разтвор нишесте.На сутринта пада по-лесно ако има, но и замацва ако нямате никой в чистачките.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препарат против замръзване на стъклата

                              Преди зимната течност на Приста се правеше от преобладаващ процент спирт. Скъпичка е, но пръскаш с пръскалките и чистачките много бързо изчистват. Друг е въпроса ако има замръзнал сняг.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X