Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

    Най ме е било яд да сменям накрайници, не че трудно се сменят и че са скъпи ми после не ми се дават 30 лева за стенд Не може да няма начин за замерване от точка до точка или други хитрини които да позволяват смяната на накрайника без да се промени геометрията на предницата. Хаиде кажете кои как ги прави да видим кои е наи надеждният метод
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

  • #2
    От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

    Всичко е геометрия, математика, цифри и способности.
    Едно време стенд се е правил с милиметрова рейка. Още ги има по старите майстори.
    Важното е да знаеш цифрите на твоята предница при здрави накрйници в мм.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

      Аз съм го правил много пъти със замерване от център до център на гърба на накрайника ако предницата е с рейка трябва да се бележи и от там да се мери но за мен това са временни решения, хубаво е да се качи на стенд
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

        Моите уважения към използващите милиметрова рейка!
        За съжаление аз не съм от тях, въпреки познанията ми (май не са останали много) по геометрия, и 4-годишното търкане на чиновете в ТМЕ "Хр. Ботев" Ботевград

        Та, преди месец си играх по предницата - маншони на вътрешните карета, и маншон на кормилната рейка. Свалях единия накрайник, за да сменя маншона. Въпреки че сложих същия накрайник, със съответните маркирания, и броене на обороти при развиване, ... козата си иска пръч. Дърпа у лево, и ще се разделям май с едни 15 паунда.

        Тва правено в сервизни условия.
        У дома, пред блока, на канал, не бих го правил. Смяната де, камо ли регулиране на предницата.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

          Имам я тази рейка за реглаж,един път на един мой ситроен се опитвах пред нас да направя реглаж.Първоначално мислех че се е получило, те теглеше колата на пътя но след 2 месеца видях че колата от едната страна износва гумите неравномерно,та така че и за мене това е болшав работа.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

            Не говорим да си направя стъенд на преден мост, тва няма как да стане без техника, говорим как да сменим накрайник и да запазим същото разстояние от центъра на болта му до точка на вътрешния накрайник С броене на врътки не става щото новия може да е по къс или дълъг. Едно време на фиата съм го правил по наи елементарния начин, от върха на болта на накраиника мерех до началото на маншона на вътрешния накраиник че ми беше по лесно до там Колата никога не е дърпала или да е яла гуми, щото минах 40 х.км с тях и не бяха изядени неправилно. Това е един жокер от мен, ама все си мисля че някои е измислил и по тарикастки
            А и още нещо, ясно е че на колата ми на която гумите струват 1000 лева няма да си правя експерименти, става дума за коли дето не заслужават толкова, на баща ми дъртия опел, или другата ми кола Ланчата, дали няма да дам 30 лева за стенд , дето се карат по има няма 5000 на година, но все пак малко от малко нещата да си са на място
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

              Ти сам си си отговорил - мерене от центъра на болта до маркировка на пръта. И спестяваш 30 лв., които да инвестираш в следващия чифт гуми втора употреба

              п.п. Иначе, филосовски погледнат, проблемът ти е никакъв!
              Даваш 30 лв на младежа, който работи със стенд. Той купува един шоколад на детето си, а останалите ги дава на парнаджията да погледне котлето му. Парнаджията купува един шоколад на детето си, минавайки през магазина на път за твоето фото да му направиш снимка за паспорт. Ти купуваш един шоколад на детето си, а останалите ги прибираш, и си викаш - еейййй и днес изкарах некой лев
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

                При смяна на накрайници се гони само сходимост и прав волан. Сходимостта се прави с мерене с проста рулетка, а след това се центрира и волана (колкото отвиеш от едната страна, толкова завиваш от другата).

                ...обаче, на стенд е по-лесно, стига да не ходиш по 5 пъти годишно. Само загубеното време в мерене, проби и грешки може да ти струва повече от въпросните 30лв. А едни накрайници би трябвало да изкарват поне година време.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

                  Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                  Ти сам си си отговорил - мерене от центъра на болта до маркировка на пръта. И спестяваш 30 лв., които да инвестираш в следващия чифт гуми втора употреба

                  п.п. Иначе, филосовски погледнат, проблемът ти е никакъв!
                  Даваш 30 лв на младежа, който работи със стенд. Той купува един шоколад на детето си, а останалите ги дава на парнаджията да погледне котлето му. Парнаджията купува един шоколад на детето си, минавайки през магазина на път за твоето фото да му направиш снимка за паспорт. Ти купуваш един шоколад на детето си, а останалите ги прибираш, и си викаш - еейййй и днес изкарах некой лев
                  И какъв в е извода...? Правете шоколад, а не се занимавайте с глупости

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

                    Явно само Спарки разбра за кво иде рече Вие що си накупихте цифрови фото апарати ами не ми се обаждате да ви снимам бре тънко ще минете
                    Философски погледаното но от друг ъгъл нещата стоят така: Сменям си аз накрайника и спестявам едни 20 лева от майстор, след тва понеже съм сложил необходими белези, мерки и теглилки спестявам още едни 30 лева от стенд, до тук 50 лева. Отивам на разсходка по магазините и купувам ботушки на малката за 30 лева, + 5 лева за шоколад понеже не мирясва без него + още 15 лева газ за разходката. Чичкото с парите които е взел за ботушките понеже не разбира от коли отива на маистор и наи после му сменят накраиника които вече лопа на откачане, от там естествено на стенд магазинера, които ми продаде шоколада заделя още някои лев и понеже е сложил нови зимни гуми иска да мине стенд. Интересно е обаче какво ли прави шефа на лукоил с моите 15 лева за газ ем събира пари за да може през май да си викне фотограф да снима бала на щерка му така че не виждам да съм ощетил някои с моите технически умения Човек пари така или иначе не може да спести, в една или друга дупка потъват постоянно И какво излиза,?! всичко е въпрос на гледна точка
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

                      Защо ще се мъчите с разни рулетки, шублери , и тем подобни -по-лесно е по "трънската система", на око!
                      Аз се чудя на тези, където произвеждат стендовете -да вземат да се преорентират ,че след някоя и друга година ще фалират!
                      Сега по-сериозно: има предници и предници ,а при някои, дори когато всичко е регулирано и центрирано на стенд,след стягане на законтрящия механизъм /скоба ,гайка.../ ,регулировката бяга, та не ми се мисли какви ще са резултатите, постигнати с алтернативните инструменти на стенда!
                      Защо все се опитваме да еб.ме ,дявола във въздуха?
                      Една кола и да не дърпа наляво или надясно, като и пуснеш волана не значи, че е наред предницата!
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

                        Емич издребняваш, а на тебе като ти направят стенда по кво си сигурен че хванатия от улицата "монтьор" в канала го е направил как трябва или си е оставил ръцете, щото не знае кое за кво служи, и като стегне гаиките и ъгъла мръдне дали ще вземе да го коригира? Не стига че пари ти е взел ами и гумите ти съсипал. Чак пък толкова часовникарска точност при реглаж на преден мост малко се уливаш. Колкото по далеч съм от майсторите толкова по добре и спокойно си живея, до сега по хондата не съм дал на никои нищичко да пипне, само една газ и сложиха и там се осраха. На майстори и наркОмани вяра да нямаш, пише си го в подписа. Това съм учил в техникума и не е било щото е нямало кво друго д ауча а щото двигателите и колите винаги са ме влечали, по моите коли до сега както казах рядко пипа майстор и то само на такъв на които имам довери. Така че когато имам времето условията и мога да си направя нещо сам няма да ида да си платя за него и после пак да трябва да си го правя сам че и да се ядосвам що така са го направили. Аи да не говорим за майстори че ми кипва яко.....
                        Моля модератор или по спецялно колегата Спарки да заключи темата. Вземам си отпуск
                        Ааа и още нещо , щях да забравя, по добре аз да н***а дявола във въздуха от колкото тои мене
                        Последно редактирано от zero; 13-12-12, 15:58.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

                          Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                          Защо ще се мъчите с разни рулетки, шублери , и тем подобни -по-лесно е по "трънската система", на око!
                          Аз се чудя на тези, където произвеждат стендовете -да вземат да се преорентират ,че след някоя и друга година ще фалират!
                          Сега по-сериозно: има предници и предници ,а при някои, дори когато всичко е регулирано и центрирано на стенд,след стягане на законтрящия механизъм /скоба ,гайка.../ ,регулировката бяга, та не ми се мисли какви ще са резултатите, постигнати с алтернативните инструменти на стенда!
                          Защо все се опитваме да еб.ме ,дявола във въздуха?
                          Една кола и да не дърпа наляво или надясно, като и пуснеш волана не значи, че е наред предницата!
                          Хич не си прави илюзии че стендовете са с велика прецизност. Напълно възможно е да направиш реглаж в домашни условия с поне същата точност, поне на 90% от всичко що се движи по пътищата. Просто играчката е в пъти повече, загубеното време - също. При това говоря за всички подлежащи на реглаж стандартни ъгли по окачването. Сходимост се прави сравнително просто, лесно и бързо, примерно за около час - час и половина, със все пробите и грешките. Другите ъгли са ГОЛЯМА досада, дори на стенд, а при домашни условия - направо ХИПЕР досада, но пак казвам - няма невъзможни неща. И впрочем на 3/4 от реглажите, на които съм ходил, не правят нищо друго освен сходимост. Като чуят за болтове и подложни шайби бягат като дявол от тамян, нищо че имат стендове.

                          ПП: Нямам права в раздела, а и не виждам защо да се заключва - няма нарушени правила.
                          Последно редактирано от sparkybg; 13-12-12, 16:01.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

                            Добре де. Що се нервиш? Явно никой в 2012г. не се занимава с подобни неща.
                            Като знаеш как трябва да стане, защо питаш?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на накраиници без стенд преден мост? хватки и чалъми

                              Да, явно никои не прави стендове в 2012, щото днес колега си взе колата от сервиза след смяна на накрайник и аз трябваше да му кажа че трябва да мине стенд, в сервиза нищо не са му казали, та им се обажда да ги пита и те му казали, " Да трябва щото сходимсота е нарушена" ми ако колагата беше колежка и не се занимава с форуми или не беше отворил дума кво е правил, щеше да си кара така до де му изяде гумите (евентуално). Е за тва се нервя, щото ме пращате по майстори за дреболии че видете ли не ми било на мене тва работата. А питам щото винаги има още кво да се научи по добре да питам сега от колкото после да ми кажете " Абе що не питаш" . Спарки е прав, няма кола с такава прецизност на предницата че чак стягането на гаиката да и окаже влияние има доста голоям толеранс в които нещата с предницата са ок без да тегли колата и без да яде гуми.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X