Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

    Кажете ако знаете какъв двигател да му търся . Предварително благодаря.

  • #2
    От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

    Да знам!
    Железен ....

    Ама, се сещам че на тази марка се монтират поне 20 вида двигатели.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=76096
      22
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

        Освен железен гледай да е бутален и с вътрешно горене.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

          Колега, ясно е , че не ти е до майтап.
          Ама все пак посочи за какъв модел и година - става дума ?
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

            С външно горене,най-добре,поне няма да ти се цепи блока!
            Сега по серозно.Колега,дай модел на Jeep-а си,година и къде по точно се е спукал блока.Ако не се лъжа имаше някаква смес,която се изсипваше в течността за антифриза и ако е по-малка цепнатината,го запълваше,но не съм много сигурен!
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #7
              От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

              Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
              С външно горене,най-добре,поне няма да ти се цепи блока!
              Сега по серозно.Колега,дай модел на Jeep-а си,година и къде по точно се е спукал блока.Ако не се лъжа имаше някаква смес,която се изсипваше в течността за антифриза и ако е по-малка цепнатината,го запълваше,но не съм много сигурен!
              Има ама течността/по-точно прах/частици/ си е малко, Т@6@к работа... Сака си заварка, молитви да стане хубаво и да не избие до нея, след това хубав антифриз, във форума има колега предлага добри, поне по отзивите на колеги...
              Пробвах с такава течност/то прах,де.../ да залепя радиатора на нивата, на няколко места сълзеше леко, като позагрее, ми временно решение излезе.. Изчезна за няколко седмици, после пак се появи, но не знам дали е бил от хубавите....
              Искаше си Гооолем поялник и калай... Нещо май сребърен нещо си ли, не помня точно...
              П.П Колега тоз' блок, тапи няма ли ???? Да не би тапа да ти е избила... Като си видял антифриза да тече и да си мислиш, че блока е хвърлил кърпа ????
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #8
                От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

                Едната смес е Wonderweld на Holtz, наскоро я хвалих в друга тема, но задължително не трябва да има даже следи от антифриз. Пише, че запушва и големи дупки, ако и се помогне с малко метална мрежичка.
                С прах не става - той запушва, не лепи, съвсем друго е.

                Коментар


                • #9
                  От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

                  Имаш не много варианти:
                  1- лепиш блока и ако е кадърно направен може и да стане ама....
                  2- сменяш блока с нов (скъпо е)
                  3- с каши разни ама и това е за продан
                  4- купуваш ДВГ на малко км. и връщаш стария на скраб (оферта е )
                  5- продаваш го така с прецакания двигател и друг да му бере гайлето
                  VW Touareg R5 2005
                  Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                  Ford Everest 2,5 2006
                  Крис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

                    Лошо, който не слага антифриз е така. Давай повече информация, какво търсиш, за да може по - добре да помагаме.

                    Коментар


                    • #11
                      Много съжелявам за грешката да не спомена че става въпрос чероки 2.1 тд.Просто съм шашнат и не знам какво да правя.

                      Четейки из форумите срещнах тема че може да се монтита двигател от еспейс 2.1 тд,но в крайна сметка не разбрах дали трябва някакво преправяне или са напълно идентични.

                      Все още не знам дали е тапа но предполагам че не е,започнах да свалям чаркалъците за да мога да стигна до теча,надявах се да е от помпа или някой съединение но тях ги свалих и се вижда че не е там проблема.Тапите които се виждат са здрави а теча е някъде близко над картера.

                      Модела е чероки 94 г.2.1.тд.За съжаление няма сервиз на близо и се налага сам да се блъскам със задачите,за това ще съм Ви благодарен на всякаква помощ.

                      Днес продължавам да разглобявам за да се уверя от къде точно е теча,но същевременно се ослушвам и за двигател от чероки или някакъв подобен който да влезе вътре, по точно на мястото на 2.1 тд.
                      Последно редактирано от CarTest™; 13-12-12, 08:57.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

                        Двигателя 2.1 тд, монтиран в Черокито е на Рено.
                        Такива се намират на сравнително разумна цена.
                        След като се убедиш, че е двигател почвай да търсиш за Рено.
                        Най успешната замяна на такъв дизелов двигател, която съм виждал е с бензинов - отново на Рено.
                        Ако решиш да сменяш с оригинален двигател - 4000 бензин, е сериозна играчка.
                        С други дизели / 2.5 ; 3.1 / - не се захващай - италиански са на VM Motori и не си струва , ама никак.
                        Поначало Джип с дизелов двигател е европейска приумица.

                        В тези дни температурите, в София поне, не са падали под -7 градуса.
                        Ако колата не е била на силно обдухвано място, едва ли е спукан блока.
                        Последно редактирано от Nik Nikolov; 13-12-12, 09:02.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

                          Щом си сам:огледай точно от къде е теча,температурите не бяха толкова ниски,че да пръснат блок/освен ако не е пален два месеца/.Добавка на HOLZ ТЕЧНА ЗА ЦИЛИНДРОВИ БЛОКОВЕ И ГЛАВИ/за радиатори е различна/.Трябва да е за спиране на течове/защото има и за почистване/.Ползваш според описанието.Решаваш мобилността и след това на спокойствие намираш кардиналното решение.Не е зле то да е оптимално във финансово отношение,но си е личен избор.За цил.блок-двигателят е 2068сс на Рено.От R18;21;25;Еспейс;Мастер;Трафик.Имам предвид до 2000г,по нататък нямам наблюдения и информация.Успех,защото проблемът може да се окаже много сериозен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

                            Благодаря за информацията.Предполагам че ще се ориентирам отново към дизел,от икономична гледна точка.А относно градусите , аз съм от едно село до Казанлък и тука паднаха до минус 8 .И все още се надявам да не е двигател но следобед ще знам със сигурност.Благодарности отново.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колеги,голям проблем.Замръзна и ми се спука блока на джипа,помагайте.

                              Огледай все пак много внимателно всички тапи на блока, особено скритите на недостъпно място. Понякога корозия по уплътняващия и`ръб е причина за такива течове, а това се среща често при по-стари двигатели, особено на тапите, които са скрити под колекторите и са по-недостъпни за миене. Затова са задържали върху себе си отлагания от кал, вода и т.н., а това е довело до корозирането им. Даже се случва да има язви и директно пробив някъде по плоската и`част, в резултат на корозията. Ако имаш късмет, може да минеш само със смяна на тапа на блока.
                              Успех!
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X