Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило върху рана ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лепило върху рана ?

    Аз също искам такова лепило. Пишете ми на лично или както се организираме..
    CITYEL

    Коментар


    • #47
      От: Лепило върху рана ?

      Всъщност, това Коноконлит Б (медицинското) - цианакрилатно ли е? Навремето като ги "измислиха" (май откраднаха), пуснаха цяла серия и я кръстиха Каноконлит, но напрактика са съвсем различни по състав (си мисля).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: Лепило върху рана ?

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Всъщност, това Коноконлит Б (медицинското) - цианакрилатно ли е? Навремето като ги "измислиха" (май откраднаха), пуснаха цяла серия и я кръстиха Каноконлит, но напрактика са съвсем различни по състав (си мисля).
        • химична идентичност: бутил 2 - цианоакрилат;
        • вискозитет: 3 mPa.s (cP);
        • якост на срязване (динамометър
        • Zwick, Lap Shear test): 8,0 MPa;
        • време на залепване: 10 до 60 сек.;
        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
        A POS
        0885600200
        За момента пасажер

        Коментар


        • #49
          От: Лепило върху рана ?

          Благодаря!
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: Лепило върху рана ?

            Ей, то даже и полза ще отима от мойте дерзания . Има ли нужда повече да си търкаме клавиятурите ?! Да поръчваме пък при първа възможност ще го пробваме



            Поздрави !

            Коментар


            • #51
              От: Лепило върху рана ?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Всъщност, това Коноконлит Б (медицинското) - цианакрилатно ли е? Навремето като ги "измислиха" (май откраднаха), пуснаха цяла серия и я кръстиха Каноконлит, но напрактика са съвсем различни по състав (си мисля).
              Всичките моментни лепила са цианоакрилатни. Били те технически, медицински или битови. Просто няма алтернатива, а и не изглежда някой да търси.
              По принцип медицинските са някакви си с намалена токсичност, но никой от другите не е толкова вреден, че да не се използва инцидентно.

              Коментар


              • #52
                От: Лепило върху рана ?

                Аз пък шпакловам директно с "Гранугел".
                Преди два месеца опитах да си направя шести пръст,
                една къдрава ламарина извади и малко месо, а гранугела се справи повече от отлично.

                Коментар


                • #53
                  От: Лепило върху рана ?

                  Въпросният метод използвам от доста време(10-12 години). Според няколко лекари, които съм питал, разликата между "хирургическото" и техническото е в някаква добавка, която спомага да се задържи по-дълго връзката с кожата. И нищо повече.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лепило върху рана ?

                    Мнение на mihov_1969
                    Ваготил.



                    Това пише, че е за вагинални възпаления и хемороиди



                    Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
                    Доколкото виждам е антисептично и за кръвоспиране, освен че е и за изредените по-горе приложения ... Дали лепи?
                    Май не.

                    Ако лепеше Златките щяха да са умрели от глад...Както и повечето депутати.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лепило върху рана ?

                      [QUOTE=PETER BLIZNAKA;2033173] Мнение на mihov_1969
                      Ваготил.
                      В случая отговорих на колега който питаше с какво се спира кръвотечението.Канаконлита не работи ако раната не е подсушена.Дотук стана ли ти ясно?Ако имаш личен проблем на лични или лично!
                      Нямам намерение да се конфронтирам или да обиждам.Всичко което пиша тук е плод на личен опит и знания.Като обработиш толкова рани като мен,тогава ще можеш да ме апострофираш!Чети по-внимателно.
                      П.П.И другия ти коментар нещо не го вдявам....сигурно е от бурканите дето ги ям....



                      Това пише, че е за вагинални възпаления и хемороиди
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лепило върху рана ?

                        [QUOTE=mihov_1969;2033198]
                        Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Мнение на mihov_1969
                        Ваготил.
                        В случая отговорих на колега който питаше с какво се спира кръвотечението.Канаконлита не работи ако раната не е подсушена.Дотук стана ли ти ясно?Ако имаш личен проблем на лични или лично!
                        Нямам намерение да се конфронтирам или да обиждам.Всичко което пиша тук е плод на личен опит и знания.Като обработиш толкова рани като мен,тогава ще можеш да ме апострофираш!Чети по-внимателно.
                        П.П.И другия ти коментар нещо не го вдявам....сигурно е от бурканите дето ги ям....



                        Това пише, че е за вагинални възпаления и хемороиди
                        Айде сега не се карайте. И двамата сте прави , не че съм лекар или нещо претендирам, но и аз имам даоста голям жизнен опит с рани и контузии. Та въпросният ваготил се ползва както за вагинални възпаления и хемороиди, така и за мнооого други неща. Примерно за афти в устата е страхотно средство за борба, за спиране на кръвотечението също е много подходящо средство. А именно за да се залепи раната с каквото и да било лепило трябва да се спре кръвотечението.
                        И пак повтарям, метода с лепенето работи когато сме се порязали и има възможност да се залепи самото срязно място, а не за открити рани - ухлузено, там се ползват други методи ама не и лепене.


                        Поздрави

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лепило върху рана ?

                          [QUOTE=mihov_1969;2033198]
                          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                          Мнение на mihov_1969
                          Ваготил.
                          В случая отговорих на колега който питаше с какво се спира кръвотечението.Канаконлита не работи ако раната не е подсушена.Дотук стана ли ти ясно?Ако имаш личен проблем на лични или лично!
                          Нямам намерение да се конфронтирам или да обиждам.Всичко което пиша тук е плод на личен опит и знания.Като обработиш толкова рани като мен,тогава ще можеш да ме апострофираш!Чети по-внимателно.
                          П.П.И другия ти коментар нещо не го вдявам....сигурно е от бурканите дето ги ям....



                          Това пише, че е за вагинални възпаления и хемороиди

                          Зависи за обработката на какви рани става въпрос щото аз съм специалист по рани дето не зарастват. Затова само предположих че не лепи.
                          Проблеми аз нямам.. носа на моето дете го заварявам с електрожена.А като ядеш буркани не се ли режеш?Явно този Вагинотил лекува всичко.Още нямам право на лични.Иначе нищо лично.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лепило върху рана ?

                            Хайде малко да внеса забавен елемент на дискусията, и да помирим другарчетата.

                            Преди време имах сериозни лишеи по кожата на гърба ... Доста гадно и упорито нещо. Най-накрая дадоха ми някакъв мехлем .. един ден се зачетох в приложението му ... с ужас установих, че се ползва при лечение за .... пи.#.и въшки.

                            Е, да ама и мен ме излекува.

                            Толкоз по въпроса и мир. Че и без това ако питаме маите не остана много за светуване.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лепило върху рана ?

                              Такаа..., първо Весела Коледа, пожелавам на всички мнооого здраве и късмет, другото сами ще си постигнете
                              А сега и към развитието на темата. Свързах се с фирмата произвеждаща въпросното лепило, хората са доста отзивчиви. Казаха ми, че могат да ми изпратят колкото лепило искам с куриер, за цената ще се дооточним, зависи от бройката. Та някой иска ли да поръчаме организирано или всеки ще си поръча поотделно ? Самото лепило не е повече от 3-4лв, но пак казвам човека не ми каза точна цена, щото му споменах, че може да се вземат повече от десетина бройки, но доставката оскъпява. Ето и координата на фирмата, който иска да попита или да си поръча 02/96 222 41 или моб.:0885 66 89 79, търсите Н.Тодоров .

                              Весели празнци !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лепило върху рана ?

                                Като деца играехме в големия двор на съседчето. Веднъж, като се гонехме, си разпрах скалпа на железната им тупалня (лост за тупане на черги). Шурна яко кръв и ние се видяхме в чудо. Тогава се появи баща й с едно шишенце "лепило за рани" (после научих, че е канаконлит) и беше много радостен, че ще може да го пробва. Уж намаза само раната, а всъщност ме оля до веждите. После две седмици ходих с шапка, докато косата ми порасне, че да ме острижат. Голям смях падна.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X