Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със загряване на Трупер 2.8 тд 88г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със загряване на Трупер 2.8 тд 88г.

    Проблема ми, е че парното ми е слабо и според мен двигателя не загрява достатъчно. Къде нормално трябва да стои стрелката на уреда за температурата на двигателя/антифриза/,след като влезе в нормален работен режим? На колко градуса трябва да работи този мотор, защото мисля, че термостата е повреден,а може и изобщо да го няма! Другото е да има въздух в системата, но как да е обезвъздуша ? Имам Рено Меган там има едни пробки за обезвъздушаване на системата, но на Трупчо гледах и никакви пробки не открих! Помагайте, че ще умрем от студ ! Благодаря

  • #2
    От: Проблем със загряване на Трупер 2.8 тд 88г.

    Мисля,че проблема не ти е в загряването на мотора.Дори и студен след каране 2-3 км
    тези джипки духат вече топло въпреки,че стрелката не е мръднала на температурата.
    Провери си радиаторчето на парното и го продухай с водоструйка.
    Стрелката седи при нормална работа като на без 7 мин-примерно от вертикала.
    Термостата лесно може да го хванеш,запали студен джипа и карай 3-4 км,слез и пипни радиатора,топъл ли е значи термостата не работи.
    Моя сам си се обезвъздушава.Напълни радиатора до горе и затвори капачката,запали да загрее,изгаси и изчакай да се охлади малко-не отварай капачката на топъл двигател,после долей течност отново до горе.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със загряване на Трупер 2.8 тд 88г.

      СЛед като провериш термостата и цялата охладителна система и не откриеш проблеми пробвай с един карон (велпапе) пред радятора на двигателя. Аз имах проблеми със загряването лятото на черокито и след като смених термостата с такъв който отваря на 80 градуса и промих радятора (от който изпадна една кофа боклук), реших проблема със загряването лятото, но сега не ще да загрее и с един картон м/у радиатора на климатика и двигателя реших проблема.


      Поздрави !

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със загряване на Трупер 2.8 тд 88г.

        По принцип, доколкото знам, тоя мотор е с директно впръскване на горивото, което означава, че загрява бавно. Което не значи, че конкретния двигател няма проблем. Ако разширителния съд е най-високо в системата, няма нужда да се обезвъздушава. Термостата е на горния маркуч, и дали е отворил преди 80 градуса може да се провери елементарно като се пипне с ръка.
        Последно редактирано от cecoa1; 12-12-12, 17:37.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със загряване на Трупер 2.8 тд 88г.

          Имах такъв джип и зимата все ми беше студено Градско го карах с картон навън без Сега карам 3.0 пак ми е студено

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X