Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интервал чистачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интервал чистачки

    Колеги, нещо ме дразни късият интервал на чистачките - особено сега в тоя студ като почнат да стържат ми е мъка! Чудя се, ако пусна тока към релето през реостата на осветлението на таблото /който и без това не го ползвам - винаги на макс/ дали ще мога да го увеличавам този интервал? То е ясно, че най-добре ще се разбере на практика, но преди да преправям инсталацията ми се искаше да проверя дали някой вече не е открил топлата вода?!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Интервал чистачки

    И мен ме дразни тоя къс интервал.
    СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
    ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

    Коментар


    • #3
      От: Интервал чистачки

      Мен също ме е дразнило, но си реших проблема, като ръчно натисна бутона за впръскване на течността за чистачките, ЗА ЧАСТИ ОТ СЕКУНДАТА, и така чистачката прави само един замах без да пръсне от течността!

      Коментар


      • #4
        От: Интервал чистачки

        Имам нисан примера и ланд ровер дискавари ,и на двата автомобила си има копче от което се регулира интервала на четири степени.На времето имах и един полски фиат 125 .....и той имаше.Мисълта ми е не може ли нещо да се приспособи
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #5
          От: Интервал чистачки

          И аз се изнервям от интервала и от звука на чистачката,търкаща се по сухото стъкло.Затова,когато си реша,само щракна еднократно ръчката и я върна веднага надолу,така чистачката извършва еднократно почистване на стъклото,само когато е нужно.
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #6
            От: Интервал чистачки

            Реле 99 от фолксваген-питаи гугъл как работи и взимаи едно за 5 лв от моргата.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #7
              От: Интервал чистачки

              Аз натискам едновременно най-долното копче, което е за изключване, заедно с някое от горните в комбинация и така чистачките правят само едно изчистване. Много е удобно, с безименния пръст долното копче и със средния някое от горните, без значение кое. Така избягвам едното щракване за пускане и после другото за изключване. Две в едно. И говоря за старото табло.

              Коментар


              • #8
                От: Интервал чистачки

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                Аз натискам едновременно най-долното копче, което е за изключване, заедно с някое от горните в комбинация и така чистачките правят само едно изчистване. Много е удобно, с безименния пръст долното копче и със средния някое от горните, без значение кое. Така избягвам едното щракване за пускане и после другото за изключване. Две в едно. И говоря за старото табло.
                И аз действам по същия начин.
                СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                Коментар


                • #9
                  От: Интервал чистачки

                  Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
                  И аз действам по същия начин.
                  Колеги, говорите за старото табло, ето на снимката вижте, къде натискам за части от секундата, без да натискате другите две копчета едновременно за същ резултат, по-бързо става, с едно кратко натискане на страничния бутон, тогава прави един оборот, чалъма е да го натиснете за микросекунди, инак пръска течността и прави 3 оборота при нормално натискане, бутона от снимката в червено
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:5435254

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интервал чистачки

                    Е да, ама аз питах за Б - там тия номера не минават! Прегледах схемата и за съжаление интервала се управлява от електронен блок, а не по простият начин както се надявах - ей много модерна ще дойде таз Фронтера! Сега или трябва да взимам някое класическо реле от морга както съветва колегата и да стане регулируемо или да удължавам интервала по електронен път, което обаче пак ще е фиксирано и малко обезсмисля упражнението!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X