Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз в кюпа :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз в кюпа

    Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
    Конкретно за питанката, при голямо съпротивление показва празно при намаляване на съпротивлението показва към пълно
    Демек "имаме сигнал"... и проблемът е в другия край на кабела... че го мъдрим

    Коментар


    • #17
      От: И аз в кюпа

      Трябва да се види какво е, може и кабела да е протрит някъде и да опира на маса
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #18
        От: И аз в кюпа

        Покрай празниците имах малко време и за колата.

        Така ... по ред на номерата.

        След първото презапояване на таблото ( само на елементите от "задната" страна на платката ) не бях въобще доволен - оборотомерът продължаваше да прекъсва. Свалих пак таблото и този път презапоих абсолютно всички елементи ( освен големия чип ). След тази процедура нямам никакви грижи с оборотемерът.... но уви... бензиномерът не се оправи.. но вече поне седи на "празно" и ламБата за бензин свети . И тъй като ми писна от запояване, резнах кабела за бензин близо до буксата и му подадох маса.... мога със задоволство за заява, че съм съм си свършил чудесно работата с поялника - бензиномерът веднага тръгна към "макс".
        Вече поне със сигурност знам, че проблемът е в кабела или датчика в баката. Предвид цялото изпълнение на ел. инсталацията и ел. уредите мога да се обзаложа, че ще е студена спойка! Естествено за най-пълна забава, ще е на най-най-забутаното и труднодостъпно място!
        Започвам да си мисля, че англичаните имат много извратено автомобилно чувство за хумор... нещо като руснаците.. ама с тоците ( Молодец, нашёл! ).


        И като стана дума за ел. изпълнения.. колегите в опел форума имат много хубава тема как се оправят "изгорелите" пиксели от дисплея. На кратко - отлепя се лентовия кабел от платката, почиства се и пак се залепя. За съжаление лентовият кабел при фронти не е залепен за платка.. а за друг лентов кабел. Демек дисплей -> лентов кабел -> лентов кабел с контролер -> платка. На всичко отгоре е залепен двустранно ( Well done, found it! ). За сега ще се ориентирам към търсене на работещ дисплей от ибей, че шансовете за оправяне на този не ми изглеждат особено големи.


        Помните ли тази снимка http://s02.imageupper.com/1/7/C13555356891672778_10.jpg ?
        Оказа се, че с това зеленото ( дето всъщност е бяло, а само отгоре е боядисано зелено ) са запушили духалката за краката на водача ( както и духалката за таша*и ). Явно италянката не я е кефило да й духа студено под полата и е решила проблема кардинално. След над час блъскане с отвертка и доволно пцувни успях да разбия "замазката" и да освободя въздуховодите.

        Още откак взех фронти имам проблем с оборотите - падат много бавно, а понякога даже се вдигат 100-200 нагоре и чак след това падат.. естествено бавно.
        На няколко пъти свалях да чистя моторчето за празен ход, но уви без резултат . Пръсках и дросела, но пак без особен резултат ( освен, че сега държи по-стабилни тихи обороти ). Някакви идеи от какво може да е?

        ЕГР-то продължава да бичи грешки... явно и него ще трябва да го чистя ама като гледам къде е завряно и някак си ми се изпарява всякакво желание за интервенции по него

        Намерих време да сложа и газова ( обикновена, брц изпарител, 33 литра бутилка ). Като вървеж разлика не намирам. Разход още не съм засекъл, но ориентировъчно се очертава около и под 15/100 на градско.
        Уви.. и тук не се мина без проблеми... газаджийте са си оставили не ръцете.. а не знам какво! Не знам дали това се води "стандартен монтаж", но за мен това е просто мърлящина. За сега мисля учтиво да ги помоля да си свършат работата като хората ( естествено след празниците, че след такава усилена и прилежна работа са си заслужили 2те седмици почивка ), пък после ще пусна подробна тема за тяхното изпълнение.

        Та така... честита Коледа на всички

        Коментар


        • #19
          От: И аз в кюпа

          Днес мога да се разпиша със смяна на:
          -масло двигател
          -масло раздатка
          -масло преден диф
          -водна помпа
          -ангренаж
          -антифриз
          -ЕГР ( след неколкократно почистване и раздвижване пак продължи да хвърля грешки )
          -спирачна помпа

          Коментар


          • #20
            От: И аз в кюпа

            А колко финикийски знаци ти излезе тази процедура, че и мен това ме чака, като добавим и съединител

            Коментар


            • #21
              От: И аз в кюпа

              Първоначално публикуван от mamceto Преглед на мнение
              А колко финикийски знаци ти излезе тази процедура, че и мен това ме чака, като добавим и съединител
              Имаш ЛС

              Коментар


              • #22
                От: И аз в кюпа

                Вчера намерих малко време ( и нерви ) да видя защо аджеба 3тата врата ми прави въртели ( не искаше да слуша централното ). Свалих джамеца, свалих кората, махнах найлона и тръгнах да меря кабелите... и хоп.. изненада.. 4 от кабелите от големия сноп бяха прерязани.
                Нямах под ръка поялник, така че за сега ще седят само хванати с изолирбанд. След интервенцията сега работи централното, а и чистачката си подобри поведението.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X