Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

    Здравейте колеги. След Витари, RAV4-ки и т.н. Накрая реших да вкарам малко по-голям бюджет и да си взема нещо с визия на модерен и голям джип. Все пак съм 198см и в двувратрките ми беше маалко тясно...а и не ми отиваха.

    В този клас до около 8000лв съм се спрял на именно тези два джипа. Умишлено пускам темата тук, а не в общия - защото не искам да чета мнения на фенове и антифенове на Jeep, а само на хора които карат тези коли.

    Грандовете ги има на малко по-ниски цени, но не това е определящо. И двата джипа визуално ми харесват. Но дилемата е голяма - трябва да избера един от двата....но кой Предпоклагм няма да съм първия стъпвал в тази дилема....та ще се радвам да чуя мнението на всеки един от вас.

    В другите раздели и форуми всички казват да се бяга като дявол от тамян от точно тези марки/модели/ и двигатели. Но щом има толкова много по улиците и на пазара....явно не са чак толкова голями "боклуци".

    Пак моля - сам оза мнения от собственици на такива автомобили. Интересува ме - кое с какви проблеми е, поддръжка, разходи и т.н. Знам че всеки обича да говори за колата си, така че ще очаквам :-)

    Благодаря ви предварително

    Поздрави
    ....!

  • #2
    От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

    С ник "божурище"..........ами дотъркаляй ми се в Костинброд, ще седеш спокойно в 1-2-3 "джипки" и ще решиш коя е твоята
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

      Това наскоро го дикутирахме:
      3.1 е старо поколение турбодизел, който е допринесъл немалко за лошата слава на Jeep с дизелов двигател. 2.5CRD е CommonRail Diesel и има малко общо с предишното поколение двигатели на VM.
      Ако ще е Grand Cherokee WJ 1999 - 2004 год. и ще е с дизелов двигател, то за предпочитане е 2.7CRD CommonRail дизел, който е двигател на Mercedes-Benz(OM647) Не, че 2.7 CRD е съвсем безпроблемен /известните проблеми с дюзите/, но поне е по-съвременен и е CommonRail дизел, за разлика от другия 3.1, който е "известния" с проблемите си турбодизел на VM - по-старо поколение капризен мотор, с отделни глави на всеки цилиндър, склонен към прегряване, труден за ремонт и поддръжка. Ако ще е Grand Cherokee, защо не погледнете и следващия модел - WK 2005 - 2010г. Там също има дизелов двигател - 3.0L CRD - (OM642), пак на Mercedes.
      Успех!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

        Здравейте колеги, благодаря за бързите и изчерпателни отговори. Дядо Валдо...историята на ника Божурище е дълга и има общо с града де :-) В другия край на София съм, но не пречи да намина към Костинброд - автокъща или сервиз е там? Уикенда? С удоволствие бих си поговорил на по вино което ще донеса и ще разберем кое от двете ще да е.

        Алекс - чел съм много твои мнения за Jeep и си ми определено определящ фактор. И на мен ми се ще 2.8 за Чероки или 2.7 за гранд, но за съжаление съм ограничил бюджета до 8000лв максимум. И пак ще ми дойдат множбко, но си заслужава май. И така няма да се включа в бюджетите та за тези двигатели :-(

        Като цяло от прочетеното...излиза, че чероки 2.5 е по-малкото зло от двата споменати?
        ....!

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

          Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
          .....автокъща или сервиз ......
          Само къща и гараж.....добре си дошъл, само първо звънни ....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

            Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
            ............................................. за съжаление съм ограничил бюджета до 8000лв максимум. И пак ще ми дойдат множко, но си заслужава май. И така няма да се включа в бюджетите та за тези двигатели :-(
            Като цяло от прочетеното...излиза, че чероки 2.5 е по-малкото зло от двата споменати?
            Много внимавай при покупката му, че да не стане от "по-малкото зло" по-голямо. Те са от първите произведени от модела Jeep Cherokee Liberty KJ. Следователно са и най-стари и с най-голям пробег. Почти всички са с ръчни скорости и са Command-Trac, с PartTime раздатка (NV231 или NP231). Нямат FillTime режим и не могат да се движат с включен преден мост /4х4/ на сух терен, с добро сцепление. Иначе - да, ако трябва аз да избирам между 3.1 TDI и 2.5CRD, бих избрал 2.5CRD. Но гледай да е в добро състояние, да няма течове от двигателя, скоростите /включително и между тях/. Може при възможност за оглед в сервиз, да свалите гумения тръбопровод от кулера кум всмукателния колектор и да погледнете нагоре в алуминиевия колектор какво е състоянието, дали няма много налепи от масло и сажди. Там се включва и тръбата от EGR-а и често при занемарен мотор, каран с кофти масла, проблемно турбо, блокирал EGR се натрупва значително количество мазен нагар до степен, че да запуши повече от половината от отвора на тръбопровода, а и нагоре всмукателния колектор в главата. А за почистването им е необходимо свалянето на горната половина на главата с колектора, което е свързано с демонтаж и на ангренажа с разпределителните валове.


            Успех!
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

              Като бивш собственик на 3.1....ако избора е само между двата ,то тогава 2.5crd.
              grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

                Щом ще е втора ръка, всичко е късмет...Колкото и да го гледаш, не може да разбереш всичко и риска си остава...Който ти хареса, него взимаш и каквото сабя покаже...Късмет
                GRAND 3.1 за кеф
                А 3 1.8 5v за адреналин
                VITARA 1.6 за off-лов

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

                  Защо държиш да е дизел?
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

                    Що за мазохизъм. При 3.1 въпросът не е дали, даже не е и кога, а почти веднага след като го купиш.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

                      Такъв ти бил късмета, колега Джамбазов
                      GRAND 3.1 за кеф
                      А 3 1.8 5v за адреналин
                      VITARA 1.6 за off-лов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

                        Четох четох /не питах/ и наи-накраия си купих 4.7 с газова разхода в пари е почти същия а кефа е такъв че в момента в които го запалиш просто забравяш за това колко гори.А за 8000 един добър 4.0 би трябвало да не е проблем. Просто предлагането е по малко защото всички се плашат и трябва чакане.Моя го чаках година и кусур всички казваха че съм луд да купувам такъв звяр защото нямам бензиностанция,сега умират от завист,е има и такива които се кефят с мене.Но ти си решаваш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

                          Първоначално публикуван от gogo6070 Преглед на мнение
                          А за 8000 един добър 4.0 би трябвало да не е проблем......
                          "Гранд" 4.0.....само ако знаеш истинската му история(километри), иначе е много близо до VM-еца като проблеми.....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

                            .....май нещата отиват към бензинов
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee 3.1 Vs Cherokee II 2.5 CRD

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Що за мазохизъм. При 3.1 въпросът не е дали, даже не е и кога, а почти веднага след като го купиш.
                              Да , така е ! Като купиш един "хубав Джип , каран от бабичка е Германия " и предлаган в Горубляне така се получава. Не само за 3.1тд , а за всичките коли над 100000км. важи твоето твърдение. Днес колите не се проектират от инженери , а от търговци.

                              Поради това Божурище те съветвам да търсиш по-запазен Джип , като искаш да имаш по-малко проблеми - може и по-скъп.Важното е не само да е лъскав ,а да е добре експлоатиран. А дали е 3.1тд или 2.5 не е от съществено значение. 3.1тд е по-нов и можеш да намериш по-запазен. А инче , купувайки кола втора ръка/ а не само втора ръка/ трябва да си подготвен за всякакви изненади. В този ход на мисли вземи си такъв какъвто ти е на сърцето и късмет! За мене на сърцето ми беше 3.1тд , но не от Горубляне.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X