Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за заваряне на детайл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Помощ за заваряне на детайл

    Щото снимките са на ремонтирания детайл ... Чакаме на скъсания. Аз залагам 1 бира за рамото долу при оста...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130203_131254.jpg
Прегледи:1
Размер:121.2 КБ
ID:5470359
    Последно редактирано от kuzdov; 13-04-13, 20:50.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #77
      От: Помощ за заваряне на детайл

      Исках да кажа че снимките са доста некачествени ...и нищо не се разбира от тях ...!
      А пък не съм и гадател!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #78
        От: Помощ за заваряне на детайл

        То и аз не съм, ама мисля да се пробвам някой ден. Само първо трябва да се науча да лъжа...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #79
          От: Помощ за заваряне на детайл

          Прочети пост №8...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #80
            От: Помощ за заваряне на детайл

            Преди няколко години посред зима ми дойдоха нови декари и реших веднага да ги изора, да са готови ,но сцепих вогела през кръста, гредата се скъса по средата , земята беше кокъл от замръз, цял ден си играх и я заварих и подсилих и досега държи.Трябва да се мисли не само къде да се заварява, но и къде да не се

            Коментар


            • #81
              От: Помощ за заваряне на детайл

              Тепърва се убеждавам, че производителите печелят повече от резервни части отколкото от себестойността на продукта сравнени заедно ,ако този плуг струва примерно 30 бона и речеш да го сглобиш от резерва ,ще излезе двойно- именно тук влиза идеята да се изтарикатим и когато опрем до скъпите резерви, да си го направим сами

              Коментар


              • #82
                От: Помощ за заваряне на детайл

                Винаги е било така . Сега при съвсем свитите пазари основно на това разчитат .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #83
                  От: Помощ за заваряне на детайл

                  Кудзов позна....Поръчал съм ново и заварих това докато дойде новото.За моя радост още 50 лв.Трябваше още миналият път да поръчам ново...
                  Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                  Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                  Съдействие на закъсали автомобили

                  Коментар


                  • #84
                    От: Помощ за заваряне на детайл

                    То принципно в механиката ремонт чрез заваряване се извършва когато или въпросната част не може да бъде направена/доставена или е много скъпа . Спомням си една ситуация от практиката ми като главен механик в стария завод . Имахме една стара чешка машина на която бяха счупени двете чугунени тела които държаха горния супорт . Заварявахме ги поне 2 - 3 пъти в годината и пак се чупеха . Завариха ги в КЗУ изкараха няма и година . Цената им при чехите беше толкова солена че беше неоправдано да ги купуваме за толкова стара машина . Тогава на мене ми светна пред очите направих чертеж и дървен модел в ЧЛК Ихтиман ни ги отляха за смешна сума ние си ги обработихме и проблема се реши веднъж завинаги . Тогава ако бях сметнал стойността на многократното заваряване със сигурност надхвърляше даже и цената на чехите . И това без загубите от спирането на производството . Директора ни беше комунист от старото поколение и много трудно възприемаше новите реалности . Цената на чехите беше някъде около 5 000 долара и как ли по оперативките не се опитвах да го убедя че след като продукцията ни е 80% за износ в Кипър и Италия това са нищо пари . Бях му написал технологична карта с разбивка по време на операциите по ремонта и пак не ме разбра че за десетина дена престой машината носи много повече загуби от тези 5 000 долара .
                    Последно редактирано от sek.1; 21-04-13, 06:03.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Помощ за заваряне на детайл

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      То принципно в механиката ремонт чрез заваряване се извършва когато или въпросната част не може да бъде направена/доставена или е много скъпа . Спомням си една ситуация от практиката ми като главен механик в стария завод . Имахме една стара чешка машина на която бяха счупени двете чугунени тела които държаха горния супорт . Заварявахме ги поне 2 - 3 пъти в годината и пак се чупеха . Завариха ги в КЗУ изкараха няма и година . Цената им при чехите беше толкова солена че беше неоправдано да ги купуваме за толкова стара машина . Тогава на мене ми светна пред очите направих чертеж и дървен модел в ЧЛК Ихтиман ни ги отляха за смешна сума ние си ги обработихме и проблема се реши веднъж завинаги . Тогава ако бях сметнал стойността на многократното заваряване със сигурност надхвърляше даже и цената на чехите . И това без загубите от спирането на производството . Директора ни беше комунист от старото поколение и много трудно възприемаше новите реалности . Цената на чехите беше някъде около 5 000 долара и как ли по оперативките не се опитвах да го убедя че след като продукцията ни е 80% за износ в Кипър и Италия това са нищо пари . Бях му написал технологична карта с разбивка по време на операциите по ремонта и пак не ме разбра че за десетина дена престой машината носи много повече загуби от тези 5 000 долара .
                      Всичкото това е трябвало да го обясниш на партийният ви секретар. По онова време те казваха какво да се прави и купува, въпреки че хал хабер си нямаха от нищо.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Помощ за заваряне на детайл

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        Всичкото това е трябвало да го обясниш на партийният ви секретар. По онова време те казваха какво да се прави и купува, въпреки че хал хабер си нямаха от нищо.
                        Беше в периода 1994 - 1998 година и партийния секретар го бяха преквалифицирали на охрана на труда По някое време лятото на 1998 година по костово време идваме на работа сутринта двора пълен с мерцедеси и БМВта а завода с нов собственик приватизационен фонд регистриран в кюстендилските села . За една нощ собствеността от държавна стана партийна . После се почна едно ходене по мъките за нула време източиха завода . Не даваха пари за нищо материалите и инструментите свършиха даже и работни дрехи не даваха да не говорим за киселото мляко и безплатната храна . Заплатите паднаха до почти минималната и хората един по един започнаха да напускат а повечето бяха специалисти с над 30 години стаж . Аз останах почти без хора нямаше с кой да поддържаме завода . В един ден на мене също ми писна от постоянното ходене по мъките теглих им една майна и напуснах . Завода се влачи по корем още няколко години препродаваха си го другарите по между си десетина пъти и накрая умря в адски мъки нарязан на скрап . Това беше завод с история от 1922 година работещ почти изцяло за външни пазари и никога не е бил на загуба .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Помощ за заваряне на детайл

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Беше в периода 1994 - 1998 година и партийния секретар го бяха преквалифицирали на охрана на труда По някое време лятото на 1998 година по костово време идваме на работа сутринта двора пълен с мерцедеси и БМВта а завода с нов собственик приватизационен фонд регистриран в кюстендилските села . За една нощ собствеността от държавна стана партийна . После се почна едно ходене по мъките за нула време източиха завода . Не даваха пари за нищо материалите и инструментите свършиха даже и работни дрехи не даваха да не говорим за киселото мляко и безплатната храна . Заплатите паднаха до почти минималната и хората един по един започнаха да напускат а повечето бяха специалисти с над 30 години стаж . Аз останах почти без хора нямаше с кой да поддържаме завода . В един ден на мене също ми писна от постоянното ходене по мъките теглих им една майна и напуснах . Завода се влачи по корем още няколко години препродаваха си го другарите по между си десетина пъти и накрая умря в адски мъки нарязан на скрап . Това беше завод с история от 1922 година работещ почти изцяло за външни пазари и никога не е бил на загуба .
                          Е това трябва да се обяснява сега на по младите, ние сме преминали през него но те не знаят почти нищо за онова време. И точно сега е момента, въпреки че аз не виждам кой знае каква алтернатива.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Помощ за заваряне на детайл

                            Как да им обясниш че на мястото на един затворен комплекс е имало завод в който примерно 500 човека са си изкарвали хляба и продукцията му е била високо ценена в почти целия свят . Как се обяснява това така че да те разберат ? Последния собственик на нашия го намериха застрелян в колата му .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #89
                              От: Помощ за заваряне на детайл

                              Въпрос-във всеки завод ли тогава, началниците и директорите не са били специалисти в това в което е специализиран завода?Почти винаги когато стане дума за някои завод, се оказва че хората които е трябвало да го управляват, са били я партици, я назначени по приятелско-роднинската линия там.И накрая все се стига до картофаджията който купил завода и накрая разпродал машините и сградите... логичния извод който си правя е че още преди промените, промишленоста ни е била обезглавена.Всъщност цялата държава е била в криза на управленски кадри, която продължава и до ден днешен.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Помощ за заваряне на детайл

                                поне в троянските предприятия си бяха специалисти, но точно там се оказа и проблема...... бяха специалисти по производството, а не по продажбите и когато сигурните дотогава пазари се заеха от други, те не знаеха как да реагират..... дойде източването, приватизацията и после най-лесното - на скрап!
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X