Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Човекът не е тръгнал да лети с мишената. Просто е заимствал принципа, който се използва и на други места.
    Ясно, че не е тръгнал да лети с мишената-искам да кажа, че там експериментите са къде-къде по-безобидни.
    А заимстване на принципи баш в авиацията с подръчни средства и липса на сериозни знания си е най-рискованото начинание-според мен.Видно е, че експеримента някак не е удачен, но се прекланям пред всички правещи нещо реално...и в случая рисковано!
    Пожелавам на автора на темата най-вече здраве и безпроблемни полети!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #62
      От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

      Той го прави отчасти и за сигурност (дублираната запалителна система) Иначе си подфръча с ЕТЗто. Хората летят даже с руски двигатели.. - него не го мисли
      Поздрави
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

        Scrapheap, засега си ми най-ценният съветник Всички са ценни, разбира се, но за практичност си №1. Та още един безплатен съвет - направих фланец от две части слепени с черен полиуретан от бриколяжа. Тъй като ще е в допир с масло и бензин - да очаквам ли изненади?

        Паджеровод - перката е нова и балансирана. На ниски и високи обороти спи. А треперенето започва, когато се появят капчиците в карба

        mbenz - прав си, но това не е самолет, а мотоделтапланер, който каца с 30 км/ч и има пробег 30-ина метра. Има неща, които изглаеждат страшно(https://vimeo.com/75752685), но не са, а има неща, които изглеждат нормално, но са страшни(https://vimeo.com/71893010 Aз съм от предпазливите във въздуха. То недай Боже, но досега дори при откази на двигателя и като начинаещ пилот, кацам без последствия. Правилото "двигателят е екстра, от която трябва да можеш винаги да се лишиш" е много мъдро за моят клас хвърчило. Двигателят ми е дефорсиран и имам хоризонтален полет на малко над 1/2 от газта. Затова тези вибрации искам да ги премахна.

        Коментар


        • #64
          От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

          Свали пропелера и виж дали вибрациите продължават. Прегледай лагерите на редуктора и ремъка му. Колкото до прускащото през филтъра гориво - виж дали не може да се насадят клапи от някоя двутактова италианка, примерно Каджива или Априля. Техните Делорто, мисля че може да паснат добре на този двигател.
          В последствие може да помислиш и за смяна на самия двигател. Сега се намират също така компактни, надеждни и икономични и евтини моторчета. Някога се ползваха тези, поради липсата на други
          Успех!
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

            мда, обаче без и със пропелер има една разлика - оборотите при определена газ. Без пропелер ще излезе на макс. обороти малко след отваряне на шибъра. Това с клапите пък не го искам, щото тези клапи дефектират и май има случаи на засмукване на парче от клапата. А за друг двг. - аз вече си купих още една делта с Ф33 двг. Но не е същото, както с ЕТЗ-то Там си е фабрично и нема какво да пипаш

            Вчера видях, че на ориг. карб на ЕТЗ, отворите за засмукване на въздуха за аериране на горивото са вдигнати 4-5мм нагоре. Така проблема с маслото на въздушното жигльорче са го решили. Делорто също бе с повдигнато 2-3 мм въздушно жигльорче.

            A полиуретана? Имаш ли представа устойчив ли е на бензин и масло? Мога отгоре му да нанеса тънък слой силикон за гарнитури за всеки случай. И без това трябва да изравня една конструктивна вдлъбнатина, която ще събира масло като ваничка, ако я оставя.

            Коментар


            • #66
              От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

              Не използвай полиуретани и силикони, където има бензин.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #67
                От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                полиуретана прави тампона м/у двете части на фланеца(уж тампониран карба работи по-добре), но има около 2мм, които ще са в допир с горивовъздушната смес. младежът-консултант ми даде някакъв двукомпонентен полиуретан, който държал на бензин. но след втвърдяване беше прекалено твърд. и аз взех един от саламите с черен еднокомпонентен ПУ. иначе онзи първият, след 20-30 мин тестове нищо му немаше от бензина. ще го замажа отгоре с двукомпонентния. Нямам възможност да го направя тампона от маслоустойчив каучук

                Коментар


                • #68
                  От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                  Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                  Това с клапите пък не го искам, щото тези клапи дефектират и май има случаи на засмукване на парче от клапата.
                  И аз бях скептичен за клапите,но се оказа,че въобще не съм прав,малкият си джътка със симсона две лета и още не го е счупил.Определено си е заигравка да се монтира,но си заслужава,моторетката работи в пъти по-добре.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0019.jpg
Прегледи:2
Размер:118.1 КБ
ID:5537835Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0024.jpg
Прегледи:2
Размер:88.1 КБ
ID:5537836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0025.jpg
Прегледи:2
Размер:78.6 КБ
ID:5537837Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0026.jpg
Прегледи:2
Размер:96.3 КБ
ID:5537838
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                    Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                    м... щото тези клапи дефектират и май има случаи на засмукване на парче от клапата. ....
                    Моторите на лодката ми са от '76 и '79 г. И двата са двутактови и с клапи. Миналата година ги отворих за ревизия и клапите са в безупречно състояние. Този двигател никога няма да направи моточасове, които да скапят клапите. Те са най-доброто ти решение.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                      Леле колегата със симсона просто му правя евала за това което е направил.
                      Как се държи симсона с толкова много преливни канали?Предполагам,че пълни много във високите.
                      Ако може да постнеш клипче как работи и как върви.
                      Поздрави
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • #71
                        От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                        Да, и в нета имаше един сайт, където се описваше модификацията на МЗ 250 и с клапи и корекции на фазите ставаше доста по-добър. Доброто при тези клапи е, че ще работи с произволен карб.
                        Ето снимка на "MIKUNI VM28", "BING 54", "DELLORTO PHBH28" и оригиналният "IFA BVF 30N3-1".
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MIC_BNG_DLRT_ETZ.jpg
Прегледи:2
Размер:131.7 КБ
ID:5538542
                        Вижда се отвора за въздуха за аериране на горивото - при микуни и бинг е най-ниско долу. Ако двигателят "връща" горивна смес и се събере масло, запушва жигльора за въздух, и карба не работи правилно. Такива карбуратори НЕ ТРЯБВА да се слагат на двигатели, които "връщат", убедих се от опит На оригиналният карб на ЕТЗ(последният вдясно) тези отвори са много по-високо и масло там не може да се събере.
                        Делорто също е с изтеглен по-нагоре въздушен жигльор.
                        За начало ще пробвам с оригиналният карб и с делорто. В краен случай може и клапи да правя.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                          колко съм бил заблуден - да не се доверя на немският инженер и да се занимавам с микуни, делорто и т.н. С оригиналният BVF 30N3-1 стана изтребител! При това без много настройване - само иглата и то защото я бях преместил преди това. Спокойна и устойчива работа на мотора на всички режими, палене от раз, малък разход. Reed valve се отлага засега. Още повече, че на тази страница(http://strv.pagesperso-orange.fr/motodesign/UKETZ.htm), авторът говори за разочарование(...the mounted box, with disappointing results...).

                          Ето и филм с последните тестове: http://vimeo.com/80243122
                          Последно редактирано от SJ410; 25-11-13, 09:13.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                            Да наистина, защо досега вече няколко години караш с неоригинален карб?
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • #74
                              От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                              Така го купих. А предполагам, оригиналният не е работел правилно след промяната на наклона на цилиндъра. Отделно, че оригиналният фланец го приближава към витлото. Някои казват, с делорто ЕТЗ гори по-малко. Но на цената на бяла свещ и прегряване - по-добре да гори повече. Макар че, в момента на око гори даже по-малко, отколкото преди. Няма начин да разбера защо някои решения са били взети.
                              По някое време ще го сравня с хирт-а. Е, предполагам 28-те коня ще си кажат думата, но все пак съм много доволен. А и разгадахме една тайна на двутактовият двигател

                              Коментар


                              • #75
                                От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                                Втора серия - този път малко по-механизирано.
                                С тази масивна бормашина(150лв), на която смених оригиналният мотор с четков мотор от пералня(20лв) и добавих тиристорен регулатор на обороти(6лв), импровизирана накланяща маса от два винкела(15лв със срезовете)
                                си улесних доста работата по новия проект:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5752494Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5752495Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5752496

                                И нещо много удобно - прахосмукачка без торбичка, с която изсмуквам стружките! Много лесно се изсипват, ако е без торбичка - тази е нещо като циклон, с несменяем филтър.
                                Може да се направи и една кофа към обикновена прахосмукачка, подобно на кофите за изсмукване на пепел от камина. Така стружките ще си стоят в кофата и ще събира много.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:38.7 КБ
ID:5752497

                                Резултатът:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5752498
                                Последно редактирано от SJ410; 09-05-17, 11:04.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X