Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

    Здравейте,

    не открих информация по въпроса. Направих дупка за втора свещ на двутактов двигател от ЕТЗ-251, който се ползва на мотоделта.
    Венко от flyingforum-а обаче ме подплаши с въпроса "да не се спука само...".

    И сега ме страх да не се спука наистина. Двигателите в авиацията се карат на повече натоварване за дълго време по принцип, което е по-неблагоприятният вариант. Пишат, че рязко натоварване и рязко отнемане на газта(термични удари) водят до преждевременни такива повреди дори на известни авиационни двигатели.

    Има ли някакви емпирични правила - колко близо може да са дупките примерно и т.н. Щото пък в една статия гледах че са дупчили някаква глава ДОПЪЛНИТЕЛНО, за да минимизират риска от спукване на това място. Малко като вица с откъсването на крилото и съвета от шефа на Белана - да го надупчат там където се къса, и вече няма да се къса там, а на друго място))
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

    Може би имало смисъл първо да навариш малко . А за какво я надупчи ? не ли по добре да сложиш просто ламарина да насочва струята от витлото .

    Коментар


    • #3
      От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

      Със какъв акъл ще експерементираш така с нещо което се издига повече от три метра над земята или влиза във водата с дълбочина повече от три метра?

      Може да се спука, може и да не се спука, божа работа...
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Със какъв акъл ще експерементираш така с нещо което се издига повече от три метра над земята или влиза във водата с дълбочина повече от три метра?

        Може да се спука, може и да не се спука, божа работа...
        То вече му е отказвал двигателя при излитане - не е чак толкова опасно, макар че е малко изнервящо, признавам Целта на втората свещ е да минимизирам риска от отказ, не да ги увеличавам. Затова е и питането

        Коментар


        • #5
          От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

          Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
          Може би имало смисъл първо да навариш малко . А за какво я надупчи ? не ли по добре да сложиш просто ламарина да насочва струята от витлото .
          Втората свещ реших да я сложа за да намаля вероятността от откази, макар че досега отказите са били поради карб, а не поради запалване. Ако е по-добре мога да заваря тази дупка и да пробия нова - вече по-далеч. Въпросът е има ли риск изобщо и ще се промени ли към по-добро, ако изместя дупката. Технолози ли могат да отговорят по-обстойно?

          Коментар


          • #6
            От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

            За спукване едва ли ще се спука, въпреки че си отрязал и от ребрата на главата и си я надупчил, не знам защо, за да работи по топъл предполагам. И за какво са ти две свещи като сега има такива надеждни че ще ти е най малкият проблем свеща, освен ако караш с такива като на снимките. На този двигател е добре да присадиш качествен магнет, и махаш неговото динамо да ти остане само оста на вала.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • #7
              От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

              все пак Хирта дори на ховъркрафта ,е със две свещи на цилиндр .

              Коментар


              • #8
                От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                Ако и триъгълните улеи отгоре, около свещите, са нов внос - всичко на скраб, създал си идеални нови зони на напрежение.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                  Отрязал съм ребрата, защото така е старата глава и нямам избор. Дупките уж за намаляване на масата, а и един пичага препоръчваше надупчване. Сега се сещам, че този двг работи студеничък, може и за това да ги дупчат. А за магнетото - проблем няма засега наистина, аз и затова още не съм я сложил и изпробвал новата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Ако и триъгълните улеи отгоре, около свещите, са нов внос - всичко на скраб, създал си идеални нови зони на напрежение.
                    това е недовършена още - сега изглежда по-добре. Дупченето нали се ползва да спре пукнатина. За механично отслабване може да се говори, ама за напрежение? напротив, би следвало да се премахне, ако е имало такова в центъра на дупката, примерно

                    Коментар


                    • #11
                      От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                      Все пак попочети малко точен температурен режим на този двигател , сложи и датчик за тепмература и ако не го грееш до 200градуса ,не мисля че ще се спука .Въпреки че съвети на земя е едно ,а когато расчиташ на двигателчето в небето е съвсем друго ,подсети ме утре да те черпя заготовка на резонансен ауспух ,направих го и не смятам да го издавам за железо .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                        Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                        това е недовършена още - сега изглежда по-добре. Дупченето нали се ползва да спре пукнатина. За механично отслабване може да се говори, ама за напрежение? напротив, би следвало да се премахне, ако е имало такова в центъра на дупката, примерно
                        Не визирам дупките, а триъгълните набраздявания.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                          Ако високото напрежение идва само от едно място от диверсификацията остава само спомен,и по закона на Мърфи за всеобщата гадост точно тогава,когато най не ти е до него.Потърси си термометър от селскостопанската авиация.Датчиците са вместо дифтунги на свещ и един уред следи две свещи/цилиндъра/.Отделно не е ясно като остане на новата свещ,какво ще е горенето и каква работа ще свърши.Ти си много смел мъж,аз на вода с един двигател нямам спомен да съм излизал.За истински резервна живучест помисли върху планирането.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                            Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
                            Ако високото напрежение идва само от едно място от диверсификацията остава само спомен,и по закона на Мърфи за всеобщата гадост точно тогава,когато най не ти е до него.Потърси си термометър от селскостопанската авиация.Датчиците са вместо дифтунги на свещ и един уред следи две свещи/цилиндъра/.Отделно не е ясно като остане на новата свещ,какво ще е горенето и каква работа ще свърши.Ти си много смел мъж,аз на вода с един двигател нямам спомен да съм излизал.За истински резервна живучест помисли върху планирането.
                            запалването е напълно отделно. Иначе уж намалят риска, като на една свещ през диодни каскади събират искрите от две запалвания. Как влияе ще се тества на земята. По принцип с две свещи изгаря много по-бързо горивото и трябва да са на по-малко предварение. При сегашната настройка(която е фиксирана), само като сложа свещ с по-дълъг централен електрод и моторът почва да рита сериозно при палене и е нестабилен на ниски. Някой по-горе беше казал, ако го карам и с тези свещи на снимката ... ами в момента не съм точно с тези, защото са неподходящи. Свалих от ЗАЗ-ката едни Isolator над 20 години и на ЗАЗ-ката сложих новите NGK)) Досега не съм монтирал тази глава, защото се съмнявам че ще e много игра докато оправя всичко. Това с датчиците е хитра идея. А за планирането си прав - двигателят е екстра, от която трябва да можеш да се лишиш във всеки момент Аз все още си тренирам кацания, но си мисля за по-дълги полети като се стопли http://www.youtube.com/watch?v=j8Xr4...mpNOMw&index=6

                            Коментар


                            • #15
                              От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                              Ако си спомняш случай от не далечно минало ,слагай задължително защита на ремъка /ако не е редуктор разбира се/ И то на всеки ремък отделна

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X