Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

    Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
    ...
    Има едни свещи (NGK DPR7EA), които са за някакви мотоциклети, резбата им е 10мм. и принципно позволяват да навариш и подсилиш главата, ползват се и в спортните глави на боксерите с въздушно охлаждане на VW...
    Не давай съвети, където не си подготвен. Въпросните свещи , съвсем ама хич, не стават за двигателя на колегата! Те са за доста сгъстени 4Т машини, и дори там се зацапват и пробиват от едно неправилно използване на смукач, камо ли на двутактов двигател.
    Ако не друго, просто обърни внимание на една от пиктограмите на кутийката им, за да не пишем в черната тема после.
    Това не е антична костенурка а САМОЛЕТ. Когато въпросната консерва спре и теглиш една и викаш някой от VW форума да те дръпне. Във въздуха и водата, нещата са леко по-сложни.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #47
      От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Детонации се получават при голямо сгъстяване, висока температура също, непригодност към продължително пълно натоварване, отделно ресурсът се съкращава значително.
      Това са, твърде-стари разбирания, чел съм ги и аз по разни, стари литератури... Повярвай в обратното и направи практически опит, после пак ще говорим. Съжалявам, че си ми далеч и няма как да ти покажа какво се случва на практика.
      Свещите ги посочих, като принципна алтернатива, не само за конкретният случай. Всъщност се явяват заменители на свещи, които са същите, като на болшинството, подобни на случаят, дву-тактови...
      Намесих се в темата, защото според мен е твърде опасно да "лекуваш" с разреждане двигател от който искаш оптимална работа и още-повече, че грешките в случаят, могат да струват скъпо. Нека, всеки си направи проучване от достатъчно източници и си направи заключенията.
      VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
      SXS-Restorations 0886513079
      Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

      Коментар


      • #48
        От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

        Колко хвърчилки и лодки си направил? Понякога емпиричният опит е доста полезен. Кажи на конструкторите на тези двигатели, че имат стари разбирания Тук става въпрос, не как да направим МЗтката да върви повече, а да я оптимизираме за режимът в който се използва.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

          Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
          ... защото според мен е твърде опасно да "лекуваш" с разреждане двигател от който искаш оптимална работа и още-повече, че грешките в случаят, могат да струват скъпо. Нека, всеки си направи проучване от достатъчно източници и си направи заключенията.
          Пада компресия или степен,и откъде-отгоре или отдолу ?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #50
            От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

            Извинете, че спрях инфото в темата, но след всичките промени, които правих, сега летя спокойно. Единственият кусур е периодично неравномерна работа на мотора при определени обороти. Подозирам, че второто запалване губи искра периодично(недостатъчно зареждане на кондензаторите). Ще го реша скоро и това.
            С намалената от 10.5 на около 8.5 атм. пак излитам за 7 сек Катеря с около 2м.с на пълна газ, в момента ми лапа малко повечко бензин, щото изпилих иглата на карба в края - ще си върна оригиналната вероятно - но пък пълната газ не ме притеснява, щото сместа е богата.
            Карба Микуни VM-28 определено е за предпочитане пред Делорто PHBH-28.
            Тук качвам клипчета https://vimeo.com/68836095
            Не че подстрекавам хората да си бъзикат двигателите, но сега аз съм по-спокоен, а и удоволствието ми е почти безплатно и двойно - хем конструиране хем летене.
            Иначе Ротакс с фабрична количка и ново крило е за предпочитане

            ПС:
            От свещите с 10мм резба се отказах по две причини - страх от лесно зацапване и това, че не се намират навсякъде.
            Степента на сгъстяване намалих първо заради ресурс, второ заради вибрациите, които отиват в ремъка, витлото, количката и крилото, и трето - по-лесното палене(паля от винта).
            Последно редактирано от SJ410; 24-06-13, 13:06. Причина: допълване

            Коментар


            • #51
              От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

              И тук малко инфо да дам, па може добър съвет да получа:

              1. докарах и двете запалвания да работят до макс. обороти. Около средните обороти обаче, при две включени запалвания се получават периодични вибрации на моторът. Едното запалване е с променлив ъгъл, другото с фиксиран. Когато работи на запалването с фиксиран ъгъл, работи равномерно до макс. Когато работи на това с променлив ъгъл, моторът е по-нервен(по-голямо предварение) но не изпада в колебания. Каква е причината при едновременно работещи запалвания да има колебания, не ми е ясно засега.

              2. добавих резонансна тръба с фуния на карба. Първият ми полет беше изтребител. На вторият попрегря моторът и загуби мощност. Свещите бяха бели(а преди това светла керемида). След вдигане на иглата, по пистата моторът не прегря. Но ще увелича охлаждането и ще сложа други свещи. Мисля да монтирам 4 яки радиатори от процесори на главата. Искам да е лесно за монтаж и демонтаж.

              Коментар


              • #52
                От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                Реално моторът работи със запалването с по-голямо предварение.
                Радиатори от процесори едва ли са ти необходими. Вдигни нивото на поплавъка и иглата. Трябва ти по-богата смес. С бедната смес двигателят ще грее повечко. Освен това може и да прегориш буталото.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Реално моторът работи със запалването с по-голямо предварение.
                  Радиатори от процесори едва ли са ти необходими. Вдигни нивото на поплавъка и иглата. Трябва ти по-богата смес. С бедната смес двигателят ще грее повечко. Освен това може и да прегориш буталото.
                  Аз иглата я вдигнах веднага и при тестовете не прегря, ама пусти страх! Вероятно ще вдигна и нивото и ще настроя пак винта за обходен въздух. И още нещо - три ребра от главата са премахнати(заради редуктора). Дето се казва за душевен комфорт ще ги сложа радиаторите и осигуря срещу попадане във витлото. И преди ми се е случвало, след кацане и сваляне на оборотите на мотора да угасне като от прегряване.

                  А това, че работи със запалването с по-голямо предварение - съгласен съм че е водещо, обаче тези периодични промени се получават само при 2 включени запалвания

                  Коментар


                  • #54
                    От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                    ето и запис от черната кутия https://vimeo.com/71893010

                    Коментар


                    • #55
                      От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                      Продължават проблемите, макар и да не пречат много на полетите.
                      Един странен ефект, който не съм видял да се обсъжда и не съм имал с други двутактови двигатели - след известно време работа на висока мощност, сваляне на оборотите до 1/3-1/4 и след малко почва едно давене като при обледяване. НО: всъщност се насъбира двутактово масло и запушва въздушното жигльорче на Микуни-то. Бъркам с отвертчица и плат, попивам масълцето и моторът почва да работи нормално. Да речем, че този карб е за четеритактови двг, макар че се монтира и на двутактови.
                      Втори странен ефект - на тези 1/3-1/4 обороти, се виждат дребни капчици гориво как изхвърчат назад(обратно на цилиндъра). В същото време двигателят работи неравномерно(трепери), очевидно поради недоброто дозиране и разпрашаване на горивото. Карба бе заменен с друг модел - Бинг 54 за двутактов двг и тези капчици пак ги има и то до високите обороти. Но Бинг-ът не е с подходящите жигльори за този двг, така че не може да се приеме за чиста монета.
                      Съботата ще пробвам най-после с ориг. карб на ЕТЗ-251, което трябваше отдавна да направя. Както и с Деллорто-то, с което някак работеше(там пък ниските не бяха така равни).

                      Идеи за тази неравномерна работа и връщане на гориво на капчици при малка газ? (ниските са равни, високите са равни, двигател ЕТЗ-251, карбуратора без филтър, само стоманена мрежа за спиране на едри боклуци)

                      Коментар


                      • #56
                        От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                        Твоят двигател няма клапи на всмукателя и част от проблемите се дължат на това. Пръските назад не са толкова ненормално явление при тези двигатели.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                          Мдааа, значи търсене на подходящ карб, осигуряване на подходящ наклон и реглаж. А как ме дразни това треперене - не е истина! Усещам го на гърба си през облегалката! И цялата делта вибрира, та чак и въжетата на трапеца! Все си мисля, че моторетката ЕТЗ-251 нямаше подобно треперене на малка газ - не помня вече. Но пък на ниски обороти как тресеше двг на ЕТЗ-то - направо ме плашеше да не скъса тампонът на главата.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                            Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]524626[/ATTACH]Ето най-после снимката на това, което ме амбицира да добавя втората свещ сам
                            Тъй...нека уточним, че в случая иде реч за двигател на радио-управляема мишена за зенитните поделения, а не за такЪва, която вдига и поддържа човек във въздуха!Винаги подкрепям неспокойните умове, ама в случая иде реч за хептен неспокоен ум!
                            А що се отнася за авио-двигателите по принцип те са направени да работят продължително в оптимален, а не в максимално натоварен режим!
                            Последно редактирано от mbenz; 14-11-13, 20:07. Причина: допълнение
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                              Човекът не е тръгнал да лети с мишената. Просто е заимствал принципа, който се използва и на други места.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                                Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                                Мдааа, значи търсене на подходящ карб, осигуряване на подходящ наклон и реглаж. А как ме дразни това треперене - не е истина! Усещам го на гърба си през облегалката! И цялата делта вибрира, та чак и въжетата на трапеца! Все си мисля, че моторетката ЕТЗ-251 нямаше подобно треперене на малка газ - не помня вече. Но пък на ниски обороти как тресеше двг на ЕТЗ-то - направо ме плашеше да не скъса тампонът на главата.
                                Треперенето да не идва от перката? Какво става без нея?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X