Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

    Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
    Ако си спомняш случай от не далечно минало ,слагай задължително защита на ремъка /ако не е редуктор разбира се/ И то на всеки ремък отделна
    Да, това бе едно от нещата, което си мислих, че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да направя. Обаче хора с опит(вкл. авиационни инженери) ми казаха да не го правя. Чета редовно анализите на всички авиационни инциденти и катастрофи и предписанията на ГВА във връзка с тази катастрофа бе: всички ЛА с открити ремъчни предавки да сложат предпазители. Аз съм убеден за себе си, че крилото е било разпорено от парче от ремъка, макар че много пилоти се усъмниха в тази версия.
    Обаче ето доводите на противниците на самоделният предпазител:
    1. Още един самоделен възел, който може да попадне във витлото сам, оттам в крилото и/или и витлото на парчета.
    2. не е много ясно дали ще спре ремъка ефективно, или ще отлети заедно с ремъка и още по-лошо.
    3. този възел е в доста ограничено пространство и би възпрепятствал и инспекцията на ремъка(пукнатините си личат където има огъване на ремъка в/у шайбата).

    И последното, което ме поуспокои в моят случай е, че ремъчната ми предавка е за около 50кс двигател, а моят двигател е около 20кс. и винаги оглеждам ремъка на земята за пукнатини.
    Видях туй лято на едно крило пришита усилваща лента на изходящият ръб. След този инцидент някои препоръчват усилване и на плата на крилото. Дори при редукторите със зъбчати.

    Мен повече ме притесняват едни вибрации на двигателя и не мога да си обясня откъде са. Витлата ми са проверени - на едното е проверен баланса - ок, другото е ново. Явно трябва да се свали този двигател и да се разбере причината. Щото вибрации + дурал не е добре

    Коментар


    • #17
      От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

      Проблема е в двигатела ,такъв си е ,до където аз знам . Ако не тайна с какъв си ремък ,че за 50 коня ,един ми се вижда малко
      аз съм с пистов 6 канала , но не му давам повече от 40 коня ,пострашно когато са наколко трапецевидни , късаш един той попада под друг и ......................

      Коментар


      • #18
        От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010002.JPG
Прегледи:2
Размер:78.6 КБ
ID:5434010
        Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
        Проблема е в двигатела ,такъв си е ,до където аз знам . Ако не тайна с какъв си ремък ,че за 50 коня ,един ми се вижда малко
        аз съм с пистов 6 канала , но не му давам повече от 40 коня ,пострашно когато са наколко трапецевидни , късаш един той попада под друг и ......................
        И други са ми казвали същото - че с мотоциклет не мога да го сравнявам. Тъй като има доста промени по мотора, се съмнявам дали не е подрязвано бутало и т.н.

        А ремъка е зъбен и го проверих по каталога, по снимката може да добиеш представа за ширината му.

        Коментар


        • #19
          От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

          Супер Това наистина доста здраво .Калъф на витла си си сложил ,а на ремъка ? И той се бои от слънце

          Коментар


          • #20
            От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

            Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
            Супер Това наистина доста здраво .Калъф на витла си си сложил ,а на ремъка ? И той се бои от слънце
            Подръпнал съм малко плата, който слагам на мотора и ремъка, за да го снимам. Ама и той си седи на сянка даже ми се смеят в хангара, че слагам разни платнища по мотор и седалка, калъфи на винта, че го и връзвах по навик)) Всичките ми стари познати, които са пример за мен за съхранение и подръжка, завиват техниката - от микроскопите в лабораториите та до струговете в работилниците. Аз неволно съм приел това за нормално и трактора дори завивам )) и никога с найлони !
            За витлата съм чел, че дървените е добре да са с калъфи за да не им влияе много влагата, дори да са в закрито помещение, за да не измятат

            Коментар


            • #21
              От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

              Да си се замислял че втората свещ ще намали обема на горивната камера и съответно ще вдигне компресията/ще увеличи шансовете за детонация ?
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #22
                От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
                Все пак попочети малко точен температурен режим на този двигател , сложи и датчик за тепмература и ако не го грееш до 200градуса ,не мисля че ще се спука .Въпреки че съвети на земя е едно ,а когато расчиташ на двигателчето в небето е съвсем друго ,подсети ме утре да те черпя заготовка на резонансен ауспух ,направих го и не смятам да го издавам за железо .
                То аз ще черпя за резонансният, но как е масата спрямо оригинала? плюсове, минуси на резонансният ?
                Вероятно ще отида на варианта проби с тази глава - тази зима почва да ме съмнява, че ще даде да се лети Лошото е, че зимните проби няма да са много показателни за през лятото

                Коментар


                • #23
                  От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                  дори да е така(но няма, щото няма да се показва), мога да сваля лесно компресията. всяка забележка е на място обаче и благодаря!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                    Ето как изглежда сегаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:glava.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5434131 Онези набраздявания бяха технологични беше ми писнало ми да си играя на струга и с флекса за 5 мин.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                      На мотоделтата, лодките и селскостопанската техника, двигателят работи в доста различен режим, в сравнение с този при мотоциклета. Тук се изисква продължителна работа на сичката газ. Обикновено се прави обратното на това, което правим при нормалните МПС - а именно увеличава се горивната камера, за да се постигне смислен ресурс и оптимален топлинен режим.
                      Не мисля че главата ще се спука, но със сигурност трябват две напълно автономни запалвания, с всички последствия.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                        резонасния е по лек ,дай в ЛС свойте координати ,ще ти го пратя по Спиди ,пак все ще се засечем някъда на по бира

                        Коментар


                        • #27
                          От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          На мотоделтата, лодките и селскостопанската техника, двигателят работи в доста различен режим, в сравнение с този при мотоциклета. Тук се изисква продължителна работа на сичката газ. Обикновено се прави обратното на това, което правим при нормалните МПС - а именно увеличава се горивната камера, за да се постигне смислен ресурс и оптимален топлинен режим.
                          Не мисля че главата ще се спука, но със сигурност трябват две напълно автономни запалвания, с всички последствия.
                          Благодаря за подкрепата! Ще пробвам значи - тъкмо ще прегледам повече неща. Това с намаляването на компресията е много добра идея - не се сетих. Второто запалване ще увеличи скоростта на горене и по-ниската компресия ще е от полза, да не говорим за ресурса. Аз защо не измерих компресията на този мотор! Обороти на винта мерих, туй онуй, а най-простото нещо - компресия не проверих. Още при първото палене ми се стори доста трудно превъртането на вала, ама нали си летеше добре, вибрациите не ги забелязвах дори. А учителят ми каза още след първият тестов полет - лети добре, само някакви вибрации има. С времето човек почва да се вторачва и да открива разни неща и вече и на мен не ми харесват

                          Коментар


                          • #28
                            От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:samolet_mi6ena.jpg
Прегледи:1
Размер:155.1 КБ
ID:5434159Ето най-после снимката на това, което ме амбицира да добавя втората свещ сам

                            Коментар


                            • #29
                              От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                              Втората свещ по принцип е много приятно решение - в смисъл е едно от техническите решения които се харесват на всеки техничар. Просто е готино, като навремето за компютърджиите - втория процесор.

                              Въпросът е дали е нужна за дадена двигателна конфигурация. До колкото знам втора свещ се слага при разни изоглавени форми на горивната камера, или когато същата е прекалено голяма, както и когато е нужно някакво закъснение на втората свещ (да дава искра с някакво микро-закъснение спрямо първата свещ, за някакви пъклени горивни цели: доизгаряне на сместа, ей такива).

                              Според мен с доработване на "едносвещов" двигател шансовете да го предобриш са огромни спрямо шансовете да го подобриш, ОСВЕН ако оригиналната запалителна система не е била по принцип недоклатена.

                              МЗ-ките ако не ме лъже паметта са си със съвсем грамотно направено запалване, помня че като всички други ИФА двутактови машини бяха супер чувствителни към свещите си, но до там.

                              Помня преди десетилетия бяхме намерили в дивия Запад свещи NGK които си бяха за Вартбург (пишеше си най-безсрамно на тях - Вартбург), които сложихме с почетни церемонии, покарахме го няколко дена и му върнахме "изолатор"-ките.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Самоделна втора свещ, опасност от пукане на главата?

                                запалването не е оригинално - магнето с cdi - но проблеми няма. ngk не че не работи, но с изолатора не рита при палене. а двойното запалване уж е по-добре в много отношения и не ми бе проблем да го тествам, докато не ме питаха няма ли да се спука главата - тук съм гола вода. а тя се пука не само при тестове. но поне ще прегледам мотора че ме глождят съмнения, че е форсиран

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X