Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

    Здравейт , нов съм във форума и ми дойде времето за малко помощ.Скоро ще ми се наложи да си взема нова кола.Дилемата е между Discovery 4 и Land Cruiser 150.Колата ще навърта средно между 40 и 50000км нa година , 85% асвалт и 15% оffroad.Пътувам много из България и ми трябва надеждна кола на която да мога да разчитам по всяко време на годината.Мразя да си сменям често колите така че говорим за експлоатация от поне 8-10 години.Предимствата на Диското(поне аз така ги виждам) са доста по-съвременна концепция ,V6 , 256 коня , 8 степенна автоматична скоростна кутия , Крузера пък е легендарен със своята надежност , но пък е малко по-стара концепция 4 цилинров дизел , 173 коня , 5 степенна автоматична скоростна кутия , Диското пък е с половин тон по-тежък(има и предимства и недостатъци в това , въпрос на тълкувание).Та дилемата ми е кой да избера , кой има ресурс за повече безпроблемни километри?А , забравих да кажа говорим за кола на 1-2 години.
    Благодаря предварително и дано темата не се превърне в Land Rover vs Toyota!!!

  • #2
    От: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

    За мен този модел на тойота винаги е бил най-добре съчетаващ стойност-здравина-икономичност, що се отнася до джипките. Да не говорим, че и след 10 години ще държи висока за годините си цена, независимо от километрите, само да е гледан подобаващо. Мисля, че и ЛК като цяло е най-предпочитания автомобил за преходи, което само по себе си говори за надеждността.
    Иначе 150-ката се предлагаше много за кратко с 173к.с. , което се оправя с фабричен "чип", но трябва първо да я пробваш, ако не си го направил.
    За ЛР по-надолу!
    Последно редактирано от noname12; 10-12-12, 17:39.

    Коментар


    • #3
      От: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

      Първоначално публикуван от Tchibo Преглед на мнение
      Крузера пък е легендарен със своята надежност...

      ...кой има ресурс за повече безпроблемни километри?
      Сам си отговаряш на въпроса, при положение, че това са критериите. Кой модел е по-добър - нека колегите, имали досег с тях, да споделят.
      Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

      Коментар


      • #4
        От: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

        Народна мъдрост: "Накрая всеки си купува Тойота."
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Народна мъдрост: "Накрая всеки си купува Тойота."
          Сега напиши и за КТМ-а и казармата...

          И двете са ми в къщи и ме нервят.

          Тойотата ще запази стойност, но не е икономичен и цените на частите не са никак ниски. Когато през 1992 г. си купих втора употреба дизел тойота хайлукс го карах 8-9 години и беше неубиваем. Когато през 2007 г. в къщата ми влезе чисто нова японска сглобка тойота корола дизел разбрах, че марката лежи на стара слава.

          Не знам как е ЛР, може и да е по-зле.

          Баща ми си купува вече втори чисто нов Волво ХЦ90. Комфортен за дълго пътуване, тих, сигурен гори смесено около 10/100 дизел засечено на годишна база. Не е правил никакви ремонти освен от катастрофи, първия го върна на 100 и нещо хиляди км. вътре изглеждаше като овтомобил на неповече от 1 год, само беше мръсен, не се бяха износили кожите, не проскърцваше. За проходимост-паркетник, скъпо е обслужването.
          Моя позната кара вече 5 години СУВ Хонда с 2,2 дизел. Занимава се със земеделски земи и гори. Освен, че черния лак е одраскан и праговете са понамачкани други жертви от оффроуда няма. Казва, че на дълго разхода е 6/100 дизел. Вече е на близо 200 000 км и нищо освен масло не е сменяла. Най-големия проблем й е че пръскалките на ксеноните и хабели течността и ги е залепила с дъвка...

          Така, че помислете и за други марки и модели.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

            G-клас!

            (шегичка!)

            Според мен трябва да покараш двата модела, към които си се ориентирал и сам да си решиш! Но 8 или 10 години с по 40 000км годишно са си много - ще започнат да издават багажа и ще се налага да ги оставяш за ремонти... 5 години е разумният срок - мое мнение!
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Re: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

              Аха да напиша, че Дискавърито не е хич лошо, но видях колко км ще се кара. + това 15% офроуд си е доста офроуд.
              За преминаване на половин милион км при такава експлоатация, мисля Тойотата ще е по-подходяща.
              Дискавърито най-вероятно ще ти хареса повече като отидеш да го пробваш, но е много вероятно да не издържи на напъна.
              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

              Коментар


              • #8
                От: Re: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

                Благодаря много за мненията.А колкото за 15-те% offroad , не го приемайте толкова буквално , просто по работа ми се налага често да ходя по черни и много лоши пътища и калища където не е рядкост да се включват бавни и блокажи.А също така понякога ми се налага и да тегля ремарке по1,5-2 тона.Колега msi200 , страхувам се че си прав!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

                  Светльо, за съжаление си прав за Тойота. Читави останаха към момента ТЛК, Хайлукс, Хейс, Ярис, Приус, Авенсис. Другите не ти трябват. Между другото тези дни разгледах една ТЛК200 на 500к км. Няма никакви проблеми досега освен вакум помпата и един сензор. Вътре е като кола от автокъща на 100к реални. Кара се по описания по горе начин. Не знам Диско да е изкарало толкова километри.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

                    Здравейте колеги , след дълги проучвания , консултации и т.н. се взе решение за Тойота-та.Надявам се скоро да се сдобия с автомобила.Благодаря на всички за мненията.Поздрави!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...

                      Здравейте , да се похваля.Вече съм горд собственик на TLC 150.Сега трупам впечатления.Благодаря още веднъж на всички които дадоха съвет.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X