Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самостоятелен ABS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самостоятелен ABS

    Незнам дали темата е за тука, но не видях тунинг на спирачки та пиша тука, ако има по подходящо място нека се премести там.

    Интересувам се някой дали знае за някой standalone ABS или дали от някоя кола може да се ползва ABS -а като самостоятелна система от компютъря. Идеята ми е да сложа ABS на Wrangler-а, който да може да се изключва. Ще взема мостове на които има гривни със зъби и датчици, ако трябва ще се преправи някой от датчиците или нещо друго. Проблема е че нататъка мотора ще се командва от някаква електроника пак самостоятелна и затова няма как да е оригиналния ABS. Според мен ABS-а си е едно удобство, особено когато може да се изключва. Знам, че е абсолютно неподходящ за гората, но предполагам че в града ще ми е от полза. Аз карам предимно с чисто кални гуми и спирането никога не ми е равномерно, Вранглера е къс и е доста важно да може да спира еднакво което няма как да се получи без ABS, особено на дъжд или сняг.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

  • #2
    От: Самостоятелен ABS

    По-чести тренировки ще са повече от полза.

    АБС трябва да се забрани за слагане в колите.

    Лично мнение, може да ме овикате колкото ви душа иска.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Самостоятелен ABS

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      По-чести тренировки ще са повече от полза.

      АБС трябва да се забрани за слагане в колите.

      Лично мнение, може да ме овикате колкото ви душа иска.
      И аз съм на същото мнение

      Коментар


      • #4
        От: Самостоятелен ABS

        Колега, аз за себе си съм преценил, първият път в който нещо ти изскочи изненадващо и чисто инстинктивно натиснеш спирачката някъде на хлъзгаво или още по лошо в завой ще разбереш за какво ти говоря. Който както иска да си кара, тук се интересувам ако някой знае как може да се приспособи ABS от нещо друго да работи самостоятелно да пише. Не ме интересува кой колко добър шофьор е, моя джип го карат и жени и не искам някоя да се пребие.
        Последно редактирано от gogosi; 09-12-12, 19:09. Причина: изпусната дума
        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
        http://www.facebook.com/JeepBG
        LZ1GGC

        Коментар


        • #5
          От: Самостоятелен ABS

          Именно за пребиването става въпрос.
          На сухо АБС-а си работи и наистина помага за по-кратък спирачен път. Това ако се налага да се спира много екстремно, и в паниката натискаме педала яко.
          На хлъзгав път АБС-а по-скоро пречи, като ако е много хлъзгаво може да се стигне дотам изобщо да не може да спреш. Не случайно системата е предвидена да се изключва по желание, ама за да я изключищ първо трябва да си наясно как работи и защо трябва да се изключи, и второ да се сетиш да я изключиш преди да е станало късно.

          Има и други примери в които спирането без АБС е по-добро отколкото с включена система.

          Относно дали може да се сложи от друга кола-няма невъзможни неща, но настройването и вкарването на спирачките в ред ще е голяма играчка.
          Все пак са спирачки. Доста си играем с други неща по колите си, но за кормилно управление и спирачки не трябва да се правят компромиси. Особено пък щом колата ще я карат и жени
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Самостоятелен ABS

            Въпреки, че не ми се замесва спорове си мисля, че бъркаш доста - предимството на ABS-а е по скоро при по хлъзгав път. Също различните ABS-ите на различните автомобили работят различно, в смисъл че има автомобили на които съм доволен и такива дето не съм, но определено при каране по пътя помага. На колата ми съм пробвал и спокойно можеш да завиваш при натисната спирачка, докато при блокирани колелета просто се пързаляш, със сигурност удължава малко сприрачния път, но това сравнено с някой професионален шофьор, при повечето само ще е от полза.
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • #7
              От: Самостоятелен ABS

              Ъъъ, я обясни как се спира с АБС на лед?
              То не, че и без него се спира по-лесно, ама дори и с влачене на колелата-все има някакво намаляване на скоростта. Докато с АБС на лед просто нямаш спирачки.

              Системата помага само при рязко спиране когато колелата са блокирани. Каквито спирания са рядкост, ако се внимава повече докато се кара. Затова и написах първия си пост по темата.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Самостоятелен ABS

                Коле, знам че си враг на всекакви електроники, но не е БАШ така. Работата на АБС-а зависи от модулацията на усилието върху педала. Въобще не е задължително да се задейства, ако натисна спирачка на лед.
                А въобще няма да ти се иска, да набиеш кучките и да се завъртиш, повЕрвай ми.
                А съм и убеден (от собствен опит, разбира се), че и на сухо с АБС ще спреш на по-малко разстояние, без грам да занесе.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Самостоятелен ABS

                  Абе може и да съм извратен, ама колкото пъти съм карал с АБС и се е налагало да се включва(ама все по черно)-все ми е било трудно спирането.

                  Ама стана обсъждане относно полезността на АБС, а темата е за друго.

                  Нека да се спрем, и който знае дали и как може да се присади система от друга кола да каже.

                  Според мен трябва да се търси система от същата марка и модел. Поне по датчиците и присаждането работата ще е по-лесна.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Самостоятелен ABS

                    Аз имам система от същият модел, която предполагам няма да ми е проблем да се подкара, проблема е че мисля да сменям компютъра и затова искам да е самостоятелна система.
                    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                    http://www.facebook.com/JeepBG
                    LZ1GGC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Самостоятелен ABS

                      "Самостоятелен" според мен може да бъде само ако е нарочно произведен като такъв (някакъв "тунингов") или ако е доволно допотопен - примерно е от толкова стар автомобил, че по онова време е бил единствена електронна система в него. Ама във втория случай и ефективността му ще е доста съмнителна. В съвременните автомобили електронните системи са доволно интегрирани - споделят не само главния компютър, но и доста от датчиците, което прави задачата доста сложна.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Самостоятелен ABS

                        Колега прав си ама донякъде, и в момента има такива ABS-и, но забравих да спомена, че цената на тези които намерих е около 3000$, нямам претенции дали ще ползва други датчици, имам speed sensor на колата. Просто ми се струва че специално за спирането не би трябвало да е проблем да се задоволи със сигнала от 4 те датчика в колелетата и от някой друг примерно в самото серво. Системите които намерих бяха направени самостоятелни, като за база се ползва ABS от E46, просто цената им не ме устройва и търся решение ако го има в някоя кола, пък било то и по старо.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Самостоятелен ABS

                          Преполагам, че повечето управления от колите наоколо ще станат. Но не мога да кажа как може да се прехвърля електроника от една хидравлика на друга и като за начало бих се занимавал само с комплект помпа - спирачни апарати - електроника.
                          За да сработи това нещо може да му трябва и датчик за скоростта на колата. Иначе 12 В захранване, индуктивните датчици на колелата, правилно копиране на ел и хидравличната система и това е.
                          Разваля се темата, но понеже е важно и аз ще кажа какво мисля за АБС и начина му на ползване. Безспорната полза е рязкото подобряване на завиването, по-точно избягва се предимно пропускането на завой. За спирането - на чист лед може да има малка разлика, но при нееднаква повърхност колата спира според най-слабото. Или с други думи, ако има мацната една следа кал или петна лед дори на сух асфалт, едното колело като плъзне, АБС освобождава всичките. Освен при коли с независимо управление на всяко колело, но там цените са си посочените, а и в темата не се пита за това. АБС е вреден при много лоши условия, и върши работа при поддържани пътища - пробвано стотици пъти лично от мен и казано като мнение и от други. За жена може да е полезен, но може и да даде фатална увереност.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Самостоятелен ABS

                            Да, може да се присади от друг автомобил!
                            Но гледай да е до 5.0 ... щото после (5.3) тръгват кан шините ... макар, че някой работят и без тях.
                            Важното в случая е да знаеш какви са датчиците, и колко зъба са под тях.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Самостоятелен ABS

                              Мерси за отговора колега. Ако имаш възможност да кажеш кои са до 5.0 или поне кои са подходящи според теб. Другото което ме интересува е има ли значение с колко зъба са зъбните колелета, липсва ли един зъб в колелото, защото ако е не липсва не би трябвало да е проблем с колко зъба е, просто ще смята разликите между колелетата. Гледах някакви системи от BMW E46 M3, доста ги ползват за разни E30 ки със сменени мотори. Ако имаш и схеми на ABS системи можеш да качиш тук, или поне да ме упътиш накъде да търся. Предполагам на доста хора може да им е от полза това. А за противниците на ABS-а мога да кажа, че в момента съм свалил моя от пежото (307), че спря да работи и спирането е отвратително по хлъзгавите участаци. Онзи ден се качвах в планината 26 км утъпкан сняг, път пълен с завой, ами аз целия път бях супер внимателен да не се изпързалям нанякде, ABS-а ми спестява доста от това напрежение.
                              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                              http://www.facebook.com/JeepBG
                              LZ1GGC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X