Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тягови акумулатори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Тягови акумулатори?

    Първоначално публикуван от dragoveli Преглед на мнение
    Човека обясни че е уж за по ниско ниво на шум.
    Това ясно, но от друга страна човекът е и едни 2000 лева назад и предполагам, че ще иска да си ги върне бързо

    Коментар


    • #92
      От: Тягови акумулатори?

      аз не бързам. даже ще си поръчам още един. Двугенераторен на 24 волта с 90 ампера изправител. ще го вържа и него в паралел със групата

      Коментар


      • #93
        От: Тягови акумулатори?

        Аз се оборудвах с поредната джаджа. Батериен балансьор. Бачка супер, и 4 те акумулатора при заряд или разряд-максималната разлика e 0,1 V. Цената му е смешна. Но за мене е безценен. Смятам да включа още 2 виктрона в групата, и е задължително да го има
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:victron1.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:5747567
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:victron2.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5747569

        Коментар


        • #94
          От: Тягови акумулатори?

          Дали не пропускаш нещо по свързването на балансьора?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_3.JPG
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5747584

          Коментар


          • #95
            От: Тягови акумулатори?

            Тази схема е за 48V система, която е с 3 бр. балансьори. Моята е на 24 v.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:balancer.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5747587

            Коментар


            • #96
              От: Тягови акумулатори?

              Така изравняваш едната 3ка акумулатори с другата 3ка. А в самата 3ка нямаш изравняване.

              Коментар


              • #97
                От: Тягови акумулатори?

                Тройката е в паралел и изравняването не е фактор.

                Коментар


                • #98
                  От: Тягови акумулатори?

                  Между едната двойка последователно свързани и другата двойка(в средната точка има кабелче 1 мм2). По него минава 1A ток. Жълтото кабелче от балансьора също е вързано на средната точка. В случая схемата е с 3 двойки последователно свързани, а при мене с 2 двойки. Основното предназначение на балансьора е да осигури равномерен заряд на всеки акумулатор от групата, а при разряд тече изравнителен ток по кабелчето в средната точка. На снимката е оградено изравнителното кабелче. И другото важно за равномерен заряд и разряд е дължината на кабелите. Трябва да са еднакви. Аз съм събрал двата+ и двата - в обединител, откъдето излиза общ и отива към инвертора.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:victron3.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5747590
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:victron4.jpg
Прегледи:1
Размер:43.9 КБ
ID:5747591

                  Коментар


                  • #99
                    От: Тягови акумулатори?

                    Някой дали се е сблъсквал с тези оловно-кристални батерии?

                    От 2012 са по-масови в някои държави, тук в Европа ме гледат като извънземен.

                    На теория има много предимства: може да се разреди до 0V без необратими ефекти (въпреки че препоръчват да не е често), има над 2000 цикъла, бавно само-разреждане, голям ток на зареждане (позволява по-бързо зареждане без да повреди батерията), издържа на високи температурни амплитуди (от -40 до +65 градуса по целзий).

                    Тъкмо още не съм взел акумулатора за системата на джипката - онзи ден мерих какъв мога да сложа. Ако не изнамеря някоя от тези оловно-кристални, може да се спра на един Optima Batteries Blue Top (имам съмнение, че ще му тясно заради височината), който се води гелов.
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X